Ndeshjet e Champions-Europa League .

Hell yeeaaaahh lool @Delirium
bbc one happy dance GIF by BBC
 
Mos u bëni maskilista se ju mer dreqi ju mer.

Ka femra që marin vesh nga futbolli. E me kaq po iki nga kjo temë para se tju shaj të 3. 😈
😂 Pse mi mua personalisht më pëlqen që komenton këtu je ndër të paktat plus faktit që je tifoze Milan pastaj ca me t'thon.
@Delirium i djeg Athina se osht tifozi redsave lool
 

Ndeshje pa shumë histori, Bajerni “likuidon” Lacion edhe në ndeshjen e kthimit

dfaa92a6c5fca1601e0aed1d3fa31eeeo2.jpg

Mbyllet ndeshja Bajern Mynih-Lacio me fitoren 2-1 të gjermanëve që arrijne të kualifikohen në çerekfinalet e Ligës së Kampionëve.
Një ndeshje pa shumë histori , me bavarezët që vinin pas një fitoreje të thellë 4-1 në “Stadio Olimpiko”, duke ia dalë të fitojnë dhe në shtëpinë e tyre.

Sulmuesi i Kosovës, Vedat Muriqi, i cili e nisi si titullar ndeshjen nuk arriti të lërë gjurmë sonte dhe u zëvendësua në minutën e 55’ të lojës, teksa arriti të bëhej protagonist në golin e parë të Bajernit, ku pas një krosimi në zonë, pengon lojtarin bavarez dhe shkakton penallti, e cila ekzekutohet nga sulmuesi polak, Levandovski në minutën e 33’ të ndeshjes.

Gjermanët dyfishuan shifrat në minutën e 73’ me anë të Çupo-Moting, ndërsa për lacialët shënoj Parolo në minutën e 82’, një gol ky vetëm për statistika pasi ndeshja u mbyll me rezultatin 2-1 në favor të gjermanëve të cilët kalojnë në çerekfinale dhe shihen si një prej favoritët kryesor të fitimit të Ligës së Kampionëve.

FT| BAJERN-LACIO 2-1

Levankovski 33′, Çupo-Moting73’/ Parolo 82′

Panoramasport.al
 

Çelsi vazhdon shkëlqimin me Tuhelin, eliminon Atletikon dhe kap çerekfinalen në Championsorsato.arbitro.espelle.savic_.atletico.madrid.2020.21.750x450.jpg

Çelsi ka triumfuar edhe në ndeshjen e kthimit ndaj Atletiko Madridi, për të siguruar biletën për në çerekfinalen e Ligës së Kampioneve.

“Blutë e Londrës”, pasi kishin fituar në ndeshjen e parë me rezultatin 1-0 në Spanjë, kanë triumfuar edhe në ndeshjen e kthimit, duke mposhtur ekipin e Simeones 3-0, për t’u kualifikuar në çerekfinale.

Të dy golat e anglezëve erdhën me kundërsulme, teksa fillimisht ishte Zijeh në minutën e 34’, i cili shënoi pas një asisti të Vernerit, ndërsa në fundin e takimit, Emerson shënoi në të njëjtën mënyrë, pas asistit të Pulisiç.

FT Çelsi-Atletiko Madrid 2-0

Zijeh 34′, Emerson 93′
Panoramasport.al
 
Si mendoni qe do bie shorti per qerekfinale!
Ja une po e jap mendimin:
Real Madrid vs Porto
City vs Bayern
Chelsea vs Dortmund
Liverpool vs PSG
 

FORMACIONET ZYRTARE/ 4 ndeshjet e kthimit në Ligën e Europës, Kumbulla titullar me Romën. Ja rreshtimet

Do të luhen duke filluar nga ora 18:55, 4 ndeshjet e kthimit në Ligën e Europës, të vlefshme për fazën e 1/8-ve.kumbulla.jpg
Roma luan në transfertë me Shakhtar Donjetsuk, me verdhekuqtë që triumfuan në ndeshjen e parë në Itali me rezultatin 3-0. Fonseka ka hedhur titullar në këtë ndeshje, mbrojtësin e Kombëtares, Marash Kumbulla, i cili e nis kështu për herë të tretë radhazi ndeshjen si titullar me Romën.

Arsenali pret në shtëpi Olimpiakosin, ku kualifikimi për skuadrën e Artetës është formalitet, pasi në ndeshjen e parë triumfuan me rezultatin 3-1.

Përballje interesante është edhe ajo mes Dinamo Zagreb dhe Totenhemit, ku skuadra e Murinjos do të kërkojë të administrojë fitoren 2-0 të arritur në ndeshjen e parë në Angli.

FORMACIONET ZYRTARE:
Arsenal-Olimpiakosbandicam-2021-03-18-18-29-13-860.jpg
Dinamo Zagreb-Totenhambandicam-2021-03-18-18-29-20-417.jpg
Molde-Granadabandicam-2021-03-18-18-29-28-486.jpg
Shaktar Donjetsk-Roma

bandicam-2021-03-18-18-29-33-144.jpg

Panoramasport.al
 

Hidhet shorti edhe në Europa League, spikat Roma-Ajax​

Pas Champions League, në Nion është hedhur shorti edhe për çerekfinalet e Europa League.

Përballja kryesore padyshim është ai midis Romës dhe Ajaksit, ndërkohë që
Granada Manchester United,
Dinamo e Zagreb Villareal

Arsenal Slavia Pragës,

Fituesja e Granada-Manchester United do të përballet në gjysmëfinale me atë të sfidës Ajax-Roma, ndërkohë që Arsenal-Slavia Praga me fituesen e Dinamo Zagreb-Villareal.

A2news.com
 

Vinicius, heroi i Realit. Foden i jep fitoren City-t në fund​


real madrid 1100x620Vinicius Junior, me një dygolësh, ishte heroi i Real Madrid në ndeshjen e fituar 3-1 ndaj Liverpool, e vlefshme për çerekfinalet e Champions League.
Sulmuesi brazilian zhbllokoi rezultatin në minutën e 27, ndërkohë që Asensio dyfishoi në minutën e 36, pas një gabimi të mbrojtjes së “The Reds”.
Në fillimin e pjesës së dytë, Salah kthen në lojë ekipin e Jurgen Klopp, por, sërish Vinicius Junior kthen avantazhin e dyfishtë për Realin, pas një pasimi të Modric (65’).
Ndërkohë, Manchester City fitoi vetëm në minutën e fundit të takimit ndaj Borussia Dortmund. Ekipi i Guardiolës shënoi në minutën e 19 golin e parë, me anë të De Bruyne.
Por, në minutën e 84-t erdhi barazimi i papritur i miqve, me gjermanin Reus. Kur gjithçka dukej se do të mbyllej me një barazim surprizë, Foden shënon golin e fitores, pas një pasimi të Gundogan, në minutën e 90 të takimit.

A2news.com
 

Attachments

  • real-madrid-1100x620.jpg
    real-madrid-1100x620.jpg
    70.4 KB · Shikime: 6
Reali tregoi se edhe me mungesa, prap mbetet po ai, mbreterit e Champions League po gjithsesi ndeshja eshte e hapur dhe Anfield eshte nje ferr i vertete per keto kundershtar qe ka kaluar.
 
Bayern Munich 2-3 PSG (
Mbappe 2x
Maurquinhos
Mouting.
Mueller

Porto 0-2 chelsea (Mason mount . Ben Chillwell
 
Pa tifoze faktori fushe vlen fare pak. Bayernit i duhet nje fitore me dy gola diference...jo dicka e pamundur per ta.
 
Top