2 gola ju anullun
Mungesa nga te dyja skuadrat
Ndeshje e mir ishte po vlen shum ky goli n fund
T shofim n'milano kshuqe besoj qe do kaloje kte raund . Un them 3me1

Ole Gunnar Solskjaer merr rritje të madhe të Man Utd ndërsa pesë yje vendosen të kthehen për ndeshjen e Milanit​

United barazoi 1-1 në Old Trafford në ndeshjen e parë të Europa League në ndeshjen e 16-të të fundit kundër gjigandëve të Serie A dhe udhëtoi në Itali për kthimin të Enjten
Ole Gunnar Solskjaer ka konfirmuar se Manchester United mund të vendoset për një dëmtim të madh - me deri në pesë lojtarë të vendosur të kthehen për ndeshjen e tyre kundër AC Milan këtë javë.

Një numër i anëtarëve kryesorë të ekipit, të tilla si Edinson Cavani, Anthony Martial dhe Paul Pogba, kanë munguar kohët e fundit me çështje të ndryshme.

Dhe me United tani që po i afrohet një pjese të sezonit, Solskjaer do të jetë i dëshpëruar që së shpejti të ketë një skuadër plotësisht të aftë.

Duke folur përpara ndeshjes së tyre të 16-të në Europa League kundër Milanit, Solskjaer ofroi lajme pozitive në lidhje me tre lojtarët e lartpërmendur, si dhe Donny van de Beek dhe David de Gea.
Nga lëndimi, shpresoj që të kemi katër ose pesë lojtarë përsëri për atë lojë [kundër Milanit]," tha Solskjaer. "Ka shumë të ngjarë që Edinson dhe Anthony të jenë në gjendje, Donny gjithashtu.

"Paul mund të bëjë udhëtimin dhe David është kthyer nga izolimi, kjo është më shumë shifra, sot kemi pasur dy portierë në stol kështu që na duhen përsëri."

TheMirror.co.uk

Atalanta ndaj Realit për hakmarrje, City thuajse në çerekfinale​

Publikuar më: 13:14 • 16 Mars 2021
Përditësimi i fundit 13:43 • 16 Mars 2021

Një karton i kuq që prishi të gjitha balancat dhe një gol i pësuar në fundin e takimit. Kjo është ajo çfarë Atalanta përjetoi në përballjen e parë të 1/8 të Champions League kundër Realit të Madridit në Bergamo.
Dy skuadrat luajnë 90 minutat e dyta, me italianët ku aktivizohet edhe Berat Gjimshiti që kërkojnë hakmarrjen, ndërsa nuk kanë asgjë për të humbur sa i përket kualifikimit. Trajneri Gianpiero Gasperini ka bërë me dije se mbrojtësi i përfaqësueses shqiptare është rekuperuar nga dëmtimi në takimin me Specian, ku la fushën e lojës në fillim të pjesës së dytë, pas një dëmtimi në kofshë dhe sot pritet ta nisë përballjen e rëndësishme si titullar.
Nga kampi i madrilenëve, Zidane u shfaq i shqetësuar për atë që e pret në takimin me italianët: “Nuk jam aspak i qetë, pasi ata do të vijnë të inatosur për shkak të kartonit të kuq në ndeshjen e parë dhe do të japin diçka më shumë, duke sulmuar vazhdimisht. Kanë një filozofi të qartë loje, që nuk e ndryshojnë. Nëse nuk jep 100%, ndaj tyre rrezikon ta pësosh keq”.
Në fushë zbresin sot edhe Manchester City dhe Borusia Monchengladbach. Anglezët e Pep Guardiolës pritet të formalizojnë kualifikimin, pas fitores së pastër 2-0 në Gjermani.

A2news.com

Attachments

43.5 KB · Shikime: 4

Atalanta e Gjimshitit nuk ia del dot, Reali triumfon dhe “fluturon” në çerekfinale

Reali i Madridit ka siguruar kalimin për në fazën e 1/8-ve në Ligën e Kampioneve, teksa ka mposhtur Atalantën edhe në ndeshjen e kthimit me rezultatin 3-1, duke u kualifikuar kështu me rezultatin e përgjithshëm 4-1, pasi kishin fituar edhe në ndeshjen e parë me rezultatinbenzema.real_.madrid.2020.21.pugno_.esulta.atalanta.750x450.jpg

Italianët e nisën mirë ndeshjen, duke krijuar disa raste shënimi, por nuk ia dolën t’i finalizonin me sukses. Nga kjo përfitoi Reali që u hodh në sulm, teksa gjeti edhe golin e avantazhit në minutën e 34’ me Karim Benzema, i cili përfitoi nga një gabim i portierit Sportielo dhe mbrojtësit Toloi për ta dërguar topin në fundin e rrjetës. Ky gol duket se e tronditi skuadrën e Gasperinit, që dukej e pafuqishme për të reaguar.

Në minutën e 59’, Ramos dyfishoi shifrat, duke shënuar nga penalltia. Muriel shënoi një supergol në minutën e 83’ nga goditja e dënimit, duke rihapur sfidën, por kjo zgjati vetëm dy minuta, pasi në minutën e 85’, Asensio vulosi sfidën.

FT| REAL MADRID-ATALANTA 3-1

Benzema 34′, Ramos 59′, Asensio 85’/ Muriel 83′

Panoramasport.al

Ndeshja pa shumë histori, Sitit i mjaftojnë 18 minuta ndaj Gladbahut. Anglezët kualifikohen në Champions

Mançester Sitit i kanë mjaftuar vetëm 18 minutat e para për të mposhtur gjermanët e Borusia Myshengladbah dhe për të prerë biletën për në çerekfinalen e Ligës së Kampionevedebruyne.manchester.city_.monchengladbach.2020.2021.esultanza.750x450.jpg
Pasi kishin triufmuar në ndeshjen e parë me rezultatin 2-0, skuadra e Guardiolës, mori një tjetër fitore me të njëjtin rezultat për të siguruar kualifikimin. Një gol i De Brojnes në minutën e 13’ dhe një gol i Ilkai Gundogan në minutën e 18’, bënë që anglezët të mos e vendosin për asnjë moment në diskutim kualifikimin për më tej.

FT| Mançester Siti-Borusia M’Gladbah 2-0

De Brojne 13′, Gundogan 18′

Ka vakt antalanta te mesohet me emocionet e Ch.L ?
Pse i shton N ore? Është pa n, ??

Pse ndeshjen në Itali nuk lozi fare Reali po hë.

Tani ka mbetur vetëm Lazio nga Italia, që aka shance të kaloi turnin me Bayern.

Gjynah e meritonte të kalonte turnin, e nisi mirë Atalanta e vet e prishën.
Kampionati italian ka vite realisht gati 15 vjet pak a shumë që ka një distancë midis ligave të tjera europiane sidomos pas calciopoli... Nuk flas për 3 klube Milan Juve Inter po në nivelin në përgjithësi. Atalanta përtej çdo gjëje bëri shumë mirë, por me kto kohë ku investohen miliona euro kompanitë e basteve etj është pak vështirë të kesh histori "hirushesh"

P.S pastaj vetëm Milan i jep shkëlqim atij kompeticioni nga Italia ?

Atalanta po ecën mirë, nga të tëra ekipet e meritonte. Juve, Inter e meritonin daljen.

Milani ka disa vite që është posht shumë, ama këtë vitin e fundit ka bërë goxha. Ishalla futemi në Champions të paktën se veç fatkeqsira po ndodhin!

Pse a ska N atalanta aa ? ??

He se reali n shpi t'huj bohet nuse ?
Lazio si shokt me valixhe n krah
Ngeli veq milani ne E.L?

Atalanta një n e ka jo 2. ?

Ah edhe Milanin në EL keq e shof. Në San Siro kanë më shumë humbje sesa fitore.

Parashikim realist joti por unë mendoj për më tej dmth ka diku tek një muaj që po tregon limitet si ekip.
Por edhe po ta kaloj Manchester s'jom i sigurtë për më tej, I dujy një fitore e thell për ti ngritur moralin.

Kam ble nje ekip ne Mozambik , me duhet staf , meqe je afer do shkosh te stervitesh portierat ? ???

Ajo po! Ama ka 1 muaj që është me gjysëm ekipi ëh. Sepse më para kishte ca alternime po tani ska as mesfushë as sulm. Mjer ne ku po përfundojm?

Jo, bëja tifo sonte se e meritonin.

Jam milaniste unë.
Bukur do ishte se Atalanta ka lujt futboll te vertete vitet e fundit ?
Milani e ka shancin , meqe ka dal 1-1 ndeshjen e pare nje fitore minimale i duhet por e kam frike United ?