Moska: eshte gati "Satana"2

Lauri

Anunnak
Moska deklaron se ka krijuar armën ‘Satana2’, një krijim atomik që mund të shkaktojë shkatërrim nga Teksasi në Francë. Kjo deshmon se bota nuk ka më iluzione: Gara e armatimeve jo vetëm që nuk është ndalur, por po bëhet më e frikshme.

Pas raportimeve se Kina ka testuar një raketë bërthamore (Dongfeng-41) kaq të frikshme, sa mund të shkatërrojë Londrën brenda gjysmë ore, ja ky vjen një lajm nga Rusia.

Rusia madje po përgatitet të testojë armën nukleare e cila është aq e fuqishme sa mund të shkatërrojë një shtet të tërin në pak sekonda.
“Satan 2” thuhet se është arma më e fuqishme e krijuar ndonjëherë në teknologjinë e armëve të shkatërrimit, dhe aq ‘e zgjuar’ sa mund t’i fshihet radarëve të shteteve e armike.
Kjo armë po prodhohet me qëllimin që të mbjellë frikë në zemrat e shefave të ushtrive në Perëndim, pasi nuk ka asnjë sistem të mbrojtjes anti-raketa që mund ta ndalojë.
Emri zyrtar është RS-28 Sarmat dhe do të zëvendësojë raketat e vjetra sovjetike R-36M. ثshtë kaq e fuqishme sa ekspertët ushtarakë të NATO-s ia kanë vënë emrin ‘Satan’.

Mediat ruse thonë se kjo raketë do ketë disa mbushje bërthamore, duke bërë të mundur që të shkatërrojë një sipërfaqe sa ajo e Francës apo e Teksasit.
Raketa do ketë një rreze prej 10 mijë kilometrash, çka do i lejojë Moskës të sulmojë qytete europiane si Londra, por edhe qytete të mëdha amerikane.
Testimet pritet të kryhen këtë verë, ndërsa thuhet se raketa do jetë në shërbim aktiv përpara vitit 2020.
/voal
 
Titulli: Moska: eshte gati "Satana"2

Satani RS-18, ka 6 x 0.5 megaton. RS-20, ka 10 testata x 0.8 megaton ne gjendje te shkatrrojne nje qytet te tere ne pak sek
Po ky SATANI RS-28 cfare do ti ngelet te shkatrroje, nje shtet te tere??

Per saperne di più: http://it.sputniknews.com/italian.r...ia-nuovo-missile-balistico-intercontinentale/


ss%2020_zpsfszsxezk.png


To view this content we will need your consent to set third party cookies.
For more detailed information, see our cookies page.
 

Attachments

 • ss%2020_zpsfszsxezk.png
  ss%2020_zpsfszsxezk.png
  6.9 KB · Shikime: 0
 • ss%2020_zpsfszsxezk.png
  ss%2020_zpsfszsxezk.png
  6.9 KB · Shikime: 0
Titulli: Moska: eshte gati "Satana"2

Sa per mua tash le ta lansoje :zinxh:
 
Titulli: Moska: eshte gati "Satana"2

Armet e keti kalibri jane per ti thene rivalit; rri urte..!!
 
Titulli: Moska: eshte gati "Satana"2

Mos kini dert se ka qëllime paqësore, vetëm terrorizmit
duhet frikësuar. :chh
 
Titulli: Moska: eshte gati "Satana"2

Keta gjithmone jane gati me daklarata e kercenime, por ja qe nato e ka rrethu ne te gjithe anet dhe e ka lene si ishull.
 
Titulli: Moska: eshte gati "Satana"2

Satani RS-18, ka 6 x 0.5 megaton. RS-20, ka 10 testata x 0.8 megaton ne gjendje te shkatrrojne nje qytet te tere ne pak sek
Po ky SATANI RS-28 cfare do ti ngelet te shkatrroje, nje shtet te tere??

Per saperne di più: Sputnik Notizie – Ultima ora e attualità, Notizie mondo e Italia


Shiko fotografinë 1858972


To view this content we will need your consent to set third party cookies.
For more detailed information, see our cookies page.

Satani i Putin

To view this content we will need your consent to set third party cookies.
For more detailed information, see our cookies page.
 
Satani qenka si versioni i fundit i Covidit "Kraken" 🤣🤣
Perralla me mbret
 

Konkursi Letërsisë

 • 1-Stoli i trëndafilave

  Votat: 6 26.1%
 • 2-Papucet e gjyshes

  Votat: 8 34.8%
 • 3-Ndjesi Gruaje

  Votat: 3 13.0%
 • 4-Vjeshtë në shi.

  Votat: 1 4.3%
 • 5- "Udhëtar i jetës"

  Votat: 2 8.7%
 • 6-Elena.

  Votat: 3 13.0%
Back
Top