Mos dashuro pa qene te sigurte sa ju do tjetri!

Poeti i njohur sirian Nizar Qabani thotë kështu:

"Kurrë mos dashuro thellësisht,
derisa të jesh i sigurt se personi tjetër
ju dashuron me të njëjtën thellësi.
Sepse thellësia e dashurisë tënde sot
eshtë thellësia e plagës tënde nesër."

270741909_10158830827324624_5897478651166464442_n.jpg

Po ju cfarë thoni miq???😁
 
Gjate jetes sime problemi ka qene te dashuroj une.
PAstaj tjetri si ta kete?!
nese po ,is ok, Nese jo prape ok. :p
 
Po tamam
Si me pas dhe frena e gaz e ta masesh sa do ti japesh te dashurosh
A quhet dashuri kjo me komanda apo interes po mendoj une?!
Ka plot qe "dashurine" e kane me komanda ose me hene, si te jete rumbullaksia e saj ashtu edhe ata i pergjigjen asaj. ne shkelqim.

Eshte shum neveritese kur lexon pikerisht ata qe e perdhosin dashurine si nocionin me sublim te species tone, duke dhene keshilla e duke te krijuar pershtypjen se jane gati te behen statuje e piedetal per hir te saj......dhe marrshet e qerres shpriterore i kane ngecur tek levizja vetem prapa.
 
Ka plot qe "dashurine" e kane me komanda ose me hene, si te jete rumbullaksia e saj ashtu edhe ata i pergjigjen asaj. ne shkelqim.

Eshte shum neveritese kur lexon pikerisht ata qe e perdhosin dashurine si nocionin me sublim te species tone, duke dhene keshilla e duke te krijuar pershtypjen se jane gati te behen statuje e piedetal per hir te saj......dhe marrshet e qerres shpriterore i kane ngecur tek levizja vetem prapa.
Ne fakt ishte me bukur te te lexoje kur ishe i dashuruar ... por sic jeta na meson .. urrejtja eshte ndjenje me e forte .
Dal ne konkluzion vetem cfare ke shkruar... as te njoh e as di kush je
..pardon
 
Ne fakt ishte me bukur te te lexoje kur ishe i dashuruar ... por sic jeta na meson .. urrejtja eshte ndjenje me e forte .
Dal ne konkluzion vetem cfare ke shkruar... as te njoh e as di kush je
..pardon
Ju falenderoj per fjalet e sinqerta dhe obzervimin e kujdesshem.

Un jam perhere i dashuruar dhe mundohem te jem sa me delikat ne ate qe them si per dashurine e bukur por edhe te jem racional e sa me i drejte me ata qe e dhurojne kete ndesi te bukur..............Po, tregohem i ashper dhe i pa pameshiren me ata qe e shkelin me kembe ate.

Nuk urrej njerezit (sepse ata qe bejne te tilla pelivanlliqe, urrejne vetvehten) qe perdhosin kete ndjesi por urrej ndjesine qe gjen te tille shpirter per tu perdhosur me naivitetin e saj.
 
Ju falenderoj per fjalet e sinqerta dhe obzervimin e kujdesshem.

Un jam perhere i dashruar dhe mundohem te jem sa me delikat ne ate qe them si per dashurine e bukur por edhe te jem racional e sa me i drejte me ata qe dhurojne kete ndesi te bukur por edhe i ashper ne pameshiren me ata qe e shkelin me kembe ate.

Nuk urrej njerezit (sepse ata qe bejne te tilla pelivanlliqe, urrejne vetvehten) qe perdhosin kete ndjesi por urrej ndjesine qe gjen te tille shpirter per tu perdhosur me naivitetin e saj.
Ti urren ndjenjen qe Re " pre" e kesaj gjeje ...por cdo gje ndodh per nje arsye .
Po mos te ishin dhimbjet nuk do dinim te vleresojme lumturine.
 
Ti urren ndjenjen qe Re " pre" e kesaj gjeje ...por cdo gje ndodh per nje arsye .
Po mos te ishin dhimbjet nuk do dinim te vleresojme lumturine.
Lumturia eshte nocion subjektiv. Edhe ata qe e perdhosin ate ndihen te lumtur ne ate qe kane bere dhe do te bejne, fatkeqsisht.
 
Mua me vjen mire qe jeni kaq te guxishem dhe thjesht dashuroni pa mendu fare a ju do tjetri apo jo 😂😂🤷‍♀️🤷‍♀️🤷‍♀️🤷‍♀️
 
Chips Eating GIF by K.I.D
 
Top