Më mirë dy të panjohur që bëhen miq, apo dy miq që bëhen të panjohur.

Normalisht preferoj te paren. E dyta eshte shume e trishte! 🥺
Por me mire 2 te panjohur ne fund dhe ruan mendimin e mire, sesa 2 miq qe shkaktojne dhimbje.
 
Jeta te sjell dhe te largon njerez pa na pyetur, me dhe pa hir.
Ndjenje e hidhur apo e bukur por ja qe ndodh.
Jepni mendimin tuaj ne kete rast!
Asnjeren nga te dyja .
Sot ne mengjes prétendon se jep jeten per ty , mbrenda minutit te helmon shpirtin .
I panjohur ngel i tille deri ne momentin qe mund te ekzistoje ai 1% se mund te behet mik real ndryshe mashtrim , dhimbje , zhgenjim ndaj sduhet me pat kurre pritshmeri !
Nga asnje !
 
Jane te dya procese te jetes!
Te pashmangshme.
Cila eshte me mire!?
Normalisht dy te panjohur qe behen miq eshte me mire.
Por dhe nje miqesi qe kalon ne dy te panjohur kur behet me etike dhe pa e hedhur per aq sa ishte miqesia, me duket normale si proces.
Thjesht ka shume njohje, lidhje miqesi qe perfundojne, aq eshte jetegjatesia e tyre.
Konsumohen, nuk ka me asgje per tu bere nje shkembim i cili ushqen ate njohje apo miqesi.
 
Konsumimi mund te ndodhe ne virtualitet se vallahi ne miqesite reale s'ka shance... mund tketr arsye tjera qe prishen si miqesi, por konsumimi?! Se di... sme ka ndodh najhere.

n'virtualitet normal edhe ndodh xhanem, perderisa miqesite lindin kot per sport, per tmbush kohen e lire, per tprovu dicka te re. 🤷‍♀
Sa mbaron kureshtjet e pikepyetjet, rinis miqesi e re, enigmatike, misterioze 🤪🤪 derisa te kthehet dhe ajo ne nje gje konsumi 🤣🤣

Shkolle me vete ky forumi eee, ca s'kena pa e lexu 😁😁
nejse mu nuk eshte se mka dal njeri qejfit ne fakt. ke kam pas nmiqesi e kam akoma...fatmiresisht 😁
 
Temë e bukur dhe me vlerë për t’u diskutuar 👏🤗

Çdo person që hyn apo del nga jeta jonë, nuk ndodh rastësisht. Por një miqësi e vërteë nuk mbarron edhe kur nuk ka kontakt të vazhdueshëm.
Si qenie relacionale që jemi (përjashtoj ata/ato me të meta psiqike), ne nuk mund të bëjmë pa palën tjetër, në këtë rast - miqtë. Ndaj do vazhdojmë të kërjojmë e krijojmë relacione të reja. Dy të panjohur bëhen miqë. Jam me fat që kam krijuar relacione miqësore, së paku me dy persona. Ndërsa dy miq kur bëhen të panjohur, nuk kanë qenë asnjëherë miq. Thjeshtë e kanë ngatërruar mikun me dikënd që kanë njohur.
Kam shumë për të folur, por do postoj me shkëputje që mos të lodhen njerëzit duke lexuar 😊
 
Top