LIVE| Pa Ronaldon në fushë, Juventusi kërkon fitoren ndaj Beneventos të Inzagit

Xhelozi

Staf në FV.AL
S/M
Ka startuar në orën 18:00, sfida mes Beneventos dhe Juventusit, e vlefshme për javën e 8-të të Serisë A italiane. Kampionët në fuqi të Italisë, do të kërkojnë të vijojnë serinë e rezultateve pozitive në kampionat, pas triumfit 2-0 në shtëpi ndaj Kaljarit.Benevento-Juventus.jpg
Nga ana tjetër edhe Benevento e Inzagit, vjen me moralin e lartë, pasi në ndeshjen e javës së 7-të, triumfoi në transfertë ndaj Fiorentinës me rezultatin 0-1.

Vlen të theksohet fakti se trajneri Pirlo ka lënë pushim për këtë përballje yllin e skuadrës, Kristiano Ronaldo, i cili nuk është grumbulluar.

Sulmi i është besuar dyshes Morata-Dibala, ndërkohë që në krahun e majta të mbrojtjes aktivizohet Frabota. Për sa i përket Beneventos, skuadra e Inzagit, kundërpërgjigjet me treshen Importa-Kaprari-Lapadula.

LIVE: BENEVENTO – JUVENTUS 0-0

FORMACIONET ZYRTARE:

BENEVENTO (4-3-2-1):
Montipo; Leticia, Glik, Caldirola, Barba; Hetemaj, Shiatarela, Improta; Ionita, Kaprari; Lapadula.

JUVENTUS (4-4-2): Shezni; Danilo, Kuadrado, De Ligt, Frabota; Ramsej, Artur, Rabiot, Kieza; Morata, Dibala.

PANORAMASPORT.AL
 

Konkursi Letërsisë

 • 1-Kur flet shpirti.

  Votat: 3 27.3%
 • 2-Buzëqeshje Maskuar.

  Votat: 6 54.5%
 • 3-Jam femër.

  Votat: 2 18.2%
 • 4-Je ti Nënë.

  Votat: 0 0.0%
 • 5-Ne duart e kohes.

  Votat: 0 0.0%
Back
Top