Liga e Kampionëve 2015/16

Aver

.
V.I.P
foto.phpثshtë tërhequr shorti për fazën e grupeve të Ligës së Kampionëve, të cilin mund ta mësoni në pjesën e mëposhtme.Grupet:

Grupi A: PSG, Real Madrid, Shakhtar, Malmo

Grupi B: PSV, Manchester United, Cska MOSCOW, Wolfsburgu

Grupi C: Benfica, Athletico Madrid, Galatasaray, Astana

Grupi D: Juventus, Manchester City, Sevilla, Moenchengladbach

Grupi E: Barcelona, Leverkusen, Roma, Bate Borisov

Grupi F: Bayern Munich, Arsenal, Olympiacos, Dinamo Zagreb

Grupi G: Chelsea, Porto, Dinamo Kiev, Maccabi Telaviv

Grupi H: Zenit St, Valencia, Lyon, Gent.
 

Aver

.
V.I.P
Titulli: Liga e Kampionëve 2015/16

Rezultatet e ndeshjeve te para ne grupe:

Grupi A

Paris Saint Germain 2 - 0 Malmo
Real Madrid 4 - 0 Shakhtar Donetsk

Grupi B

Wolfsburg 1 - 0 CSKA Moskva
PSV 2 - 1 Man. United

Grupi C

Galatasaray 0 - 2 Atletico
Benfica 2 - 0 Astana

Grupi D

Man. City 1 - 2 Juventus
Sevilla 3-0 VfL Borussia Mِnchengladbach

Grupi E

Leverkusen 4 - 1 BATE
Roma 1 - 1 Barcelona

Grupi F

Dinamo Zagreb 2 - 1 Arsenal
Olympiacos 0 - 3 Bayern

Grupi G

Chelsea 4 - 0 Macabi Telaviv
Dynamo Kyiv 2 - 2 Porto

Grupi H

Valencia 2 - 3 Zenit
Gent 1 - 1 Lyon
 

Aver

.
V.I.P
Titulli: Liga e Kampionëve 2015/16

Gjendja në Grupet A, B, C dhe D

gjendja-n-euml-grupet-a-b-c-dhe-d_hd.jpg


Kanë përfunduar ndeshjet e xhiros së dytë në Grupet A, B, C dhe D, të Ligës së Kampionëve. Më poshtë jua sjellim gjendjet aktuale të skuadrave në renditje.
Real Madridi dhe Paris Saint-Germaini vazhdojnë të jenë të paprekshëm në Grupin A. Los Blancos fituan me rezultat 0-2 kundër Malmos, derisa kampioni francez mposhti 0-3 Shakhtar Donetskun. Në këtë mënyrë, të dy klubet favorite të këtij grupi, kanë nga gjashtë pikë dhe do të luftojnë deri në fund për kreun e tabelës.

Të gjitha skuadrat në Grupin B kanë nga tri pikë. Në xhiron e dytë, CSKA Moska mposhti PSV Eindhovenin me rezultat 3-2, kurse Manchester Unitedi përmbysi Wolfsburgun me rezultat 2-1.

Benfica është në krye të Grupit C me gjashtë pikë, pas fitores si mysafir i Atletico Madridit (1-2). Klubi spanjoll ka tri pikë, kurse Astana dhe Galatasaray kanë nga një, pas barazimit të mëhershëm (2-2).

Juventusi është lider i vetëm në Grupin D me dy fitore (gjashtë pikë) pas triumfit ndaj Sevillas (2-0). Klubi spanjoll së bashku me Manchester Cityn (që mposhti Borussia Moenchengladbachun) kanë nga tri pikë. Klubi i Granit Xhakës nuk ka asnjë pikë pas dy xhirove të para. /Telegrafi/
 

Ylli-1

Etnoshqiptar
Titulli: Liga e Kampionëve 2015/16

Sot dhe neser luhet ndeshjet e gjiros se katert te Champions League:

Group A November 3
20:45 Real Madrid ? - ? Paris Saint Germain
20:45 Shakhtar Donetsk ? - ? Malmoe FF

Group B November 3
20:45 Manchester United ? - ? CSKA Moscow
20:45 PSV Eindhoven ? - ? Wolfsburg

Group C November 3
16:00 FC Astana ? - ? Atletico Madrid
20:45 Benfica ? - ? Galatasaray

Group D November 3
20:45 Borussia Moenchengladbach ? - ? Juventus
20:45 Sevilla ? - ? Manchester City

Group E November 4
20:45 Barcelona ? - ? BATE Borisov
20:45 Roma ? - ? Bayer Leverkusen

Group F November 4
20:45 Bayern Munich ? - ? Arsenal
20:45 Olympiakos ? - ? Dinamo Zagreb

Group G November 4
20:45 Chelsea ? - ? Dynamo Kyiv
20:45 Maccabi Tel Aviv ? - ? FC Porto

Group H November 4
20:45 Gent ? - ? Valencia
20:45 Lyon ? - ? Zenit St. Petersburg
 
Redaktimi i fundit:

Aver

.
V.I.P
Titulli: Liga e Kampionëve 2015/16

Kjo ndeshje nuk ben te leshohet.

21:45 Real Madrid ? - ? Paris Saint Germain

Te gjitha ndeshjet duhet te fillojne ne 20:45 besoj.
 

London

carpe diem
Titulli: Liga e Kampionëve 2015/16

I uroj nje fitore Manchester united se dobt jena boll
 

Ylli-1

Etnoshqiptar
Titulli: Liga e Kampionëve 2015/16

Kjo ndeshje nuk ben te leshohet.

21:45 Real Madrid ? - ? Paris Saint Germain

Te gjitha ndeshjet duhet te fillojne ne 20:45 besoj.

E vertete Aver, leshimi im, sepse ne livescore.com (meqe eshte site anglez) cdo informate eshte 1 ore prapa.

Njesoj edhe ndeshja FC Astana ? - ? Atletico Madrid fillon ne oren 16:00

P.S. Po i permiresoj tash
 

Aver

.
V.I.P
Titulli: Liga e Kampionëve 2015/16

E vertete Aver, leshimi im, sepse ne livescore.com (meqe eshte site anglez) cdo informate eshte 1 ore prapa.

Njesoj edhe ndeshja FC Astana ? - ? Atletico Madrid fillon ne oren 16:00

P.S. Po i permiresoj tash

Ma mori mendja se jane nga livescore ylli, por s'eshte nja problem edhe nese nuk i ndryshon.

Shumica e dijme tani.
 

Aver

.
V.I.P
Titulli: Liga e Kampionëve 2015/16

Kjo qe po ben Barcelona eshte krim kunder njerezimit.

Barcelona turpëron Romën

Barcelona 6-1 Roma

barcelonaroma1-848x478.jpg

Barcelona e ka shkatërruar Romën, me rezultatin e thellë 6-1, në ndeshjen e zhvilluar në kuadër të Ligës së Kampionëve në Camp Nou.

Golat për ekipin e Luis Enriques i realizuan Pique, Adriano, Messi dhe Suarez nga dy herë, ndërsa golin e nderit për Romën e shënoi Edin Dzeko në minutën e fundit. /Gazeta Blic/
 

Attachments

  • barcelonaroma1-848x478.jpg
    barcelonaroma1-848x478.jpg
    67.9 KB · Shikime: 0
  • barcelonaroma1-848x478.jpg
    barcelonaroma1-848x478.jpg
    67.9 KB · Shikime: 0
Top