Lëkundje e fortë tërmeti në Shqipëri, ja ku ishte epiqendra

dangerous

* * * *
Një tërmet i fortë ka goditur Shqipërinë pasditen e sotme. Sipas EMSC tërmeti ka qenë me një magnitudë 4.0 i shkallës Rihtet.

Thellësia e këtij tërmeti ka qenë 2 km dhe sipas EMSC ka pasur një shkallë ndjeshmërie të lartë.

Epiqendra e tërmetit në fjalë ka qenë 6 km në Jug-Perëndim të Peqinit, apo 37 km në jug të Tiranës.

... nga FB.,... 16:35
 

Baboon

12... forget about it!
Një tërmet i fortë ka goditur Shqipërinë pasditen e sotme. Sipas EMSC tërmeti ka qenë me një magnitudë 4.0 i shkallës Rihtet.

Thellësia e këtij tërmeti ka qenë 2 km dhe sipas EMSC ka pasur një shkallë ndjeshmërie të lartë.

Epiqendra e tërmetit në fjalë ka qenë 6 km në Jug-Perëndim të Peqinit, apo 37 km në jug të Tiranës.

... nga FB.,... 16:35
Epra Unë s'kom pi asnji birrë për besë jo gjo tjetër si nuk e paskam ni kte unë ?
 

sofia

Antarë i Respektuar
Një tërmet i fortë ka goditur Shqipërinë pasditen e sotme. Sipas EMSC tërmeti ka qenë me një magnitudë 4.0 i shkallës Rihtet.

Thellësia e këtij tërmeti ka qenë 2 km dhe sipas EMSC ka pasur një shkallë ndjeshmërie të lartë.

Epiqendra e tërmetit në fjalë ka qenë 6 km në Jug-Perëndim të Peqinit, apo 37 km në jug të Tiranës.

... nga FB.,... 16:35
Mendova se vetem une e ndjeva.
 

NGU

Wild child full of grace
V.I.P
Bohh, prap andej?
Hajt me tlehta ksajt rradhe:d
 

sofia

Antarë i Respektuar
Më më hollësi mi, si, ku ishe .
Isha duke shkruar ne tavolinen time te studimit dhe pashe peshkun loder te levizte pervec se ndjeva vendin ku isha ulur te levizte. Jashte ishte diell ende dhe degjoheshin zera. Isha vetem me ca njerez ne dhomen time. Nuk leviza sepse nuk e pashe te nevojshme, pastaj kur e lexova ketu dhe kuptova qe nuk ishte iluzion shkova tek mami per t'i thene. Ben dot nje lajm vetem me keto fjali?
 

Baboon

12... forget about it!
Isha duke shkruar ne tavolinen time te studimit dhe pashe peshkun loder te levizte pervec se ndjeva vendin ku isha ulur te levizte. Jashte ishte diell ende dhe degjoheshin zera. Isha vetem me ca njerez ne dhomen time. Nuk leviza sepse nuk e pashe te nevojshme, pastaj kur e lexova ketu dhe kuptova qe nuk ishte iluzion shkova tek mami per t'i thene. Ben dot nje lajm vetem me keto fjali?
Bën si s'bën sidomos po t'a vazhdoje çfarë të tha mami? U alarmua ? Po/jo votoni ???
 

dangerous

* * * *
Ben dot nje lajm vetem me keto fjali?

Heroina Sofia dhe Termeti.

Sofia është, siç tregon ajo një studente e cila sot nuk u tremb përballë dukuris natyrore - Termetit,.

Ajo po i drejtohej Tavolines ku studion ndersa ndjevi lekundjen e dyshemesë por ajo nuk u tund nga deshira për të mesuar për të mesuar për të ardhmen e të largohet sa më parë nga atëdheu jo se Shqiperia nuk ka të ardhme por se aty ka shumë Termete të cilët drejtohen nga politikanët e aftë që kemi ne.
Le të jemi krenare për @sofia e që e kemi pjesëtare në FV, sy shiponja jonë.
 

Drejtori

Karikaturistikarikaturonnjekarikaturkarakteristike
maj mend puth ka qene nje tepelense ne pallatin tim, t'dhifsha termetin kur fillonte te dridhej ajo mbas ore 10 te darkes... :p e kishte edhe me ze gje qe termeti s'ka shance. :p
 

Drejtori

Karikaturistikarikaturonnjekarikaturkarakteristike
Hajde lajm hajde po pse o nga termeti 4 balle trembemi ne :p kur nuk u hodha nga ballkoni nga ai i nentorit skam per te pas me frike bga termeti ne jeten time lol
Kur bo qjo si trime puth e gdhinte ke tajvani sa here binte termet 1.5 ballsh... LOL :p
 
Kur bo qjo si trime puth e gdhinte ke tajvani sa here binte termet 1.5 ballsh... LOL :p
Hahaa poooo fiks lool

edhe vazhdoj e kam frike. Une nga 26 nentori kam ik nga kati 12 ne katun.

Tani po rikthehem ne kt 2 por ishalla se tund prap ndryshe ika do emigroj ne hollande meqe ska termete aty lol
 

Drejtori

Karikaturistikarikaturonnjekarikaturkarakteristike
Hahaa poooo fiks lool

edhe vazhdoj e kam frike. Une nga 26 nentori kam ik nga kati 12 ne katun.

Tani po rikthehem ne kt 2 por ishalla se tund prap ndryshe ika do emigroj ne hollande meqe ska termete aty lol
Sa pula ke n'katund or taj, e na dergo ca vez t'freskta se keto ketej jane me zog mrena.. :p
 

Drejtori

Karikaturistikarikaturonnjekarikaturkarakteristike
O katun pa pula lale, me thelleza me mercedeska:p
Epo nalesen e pare n'katunin tat do e bej, pa me sjell nja dy tre thellenxa ne tave nuk t'shkuljem. :p
 
Redaktimi i fundit:
Top