Kur jeni te trishtuar, cfare beni?

Ania

Antarë i Respektuar
Shpesh na ndodh te merzitemi, trishtohemi, hidherohemi dhe mendojme nje menyre si te gjejme paqe.
Disa te pamend thine pse fshihesh?
Disa dallkauke thone: pse ndryshon karakter.
Dhe tjere te poshter te gerricin nervat qe nuk u jep rendesine qe kerkojne te nemurit.

Ndersa une zgjedh heshtjen...
As flas dhe as kenge degjoj, thjeshte lexoj dhe qendroj mbyllur ne qenien time per shume kohe.
Perse njerezit nuk kuptojne se ku fillon kufiri im, mbaron i tjetrit?
Pse duhet te bejne interesantin/en?
Pse duhet te dine gjithcka dhe te kerkojne llogari sikur jeten ja u ke marre atyre borxh?
Sikur te mundesha tu jepja nje dajak te mire qe ta mbanin mend per gjithe jeten.
Por Zoti vendos dorashka dhe une s' dua ti ndyej duart, as fjalet me poshtersine e tyre?


Kuvendojme se bashku, por kush shan osht ?
 

Punk1

Antarë i Respektuar
Shpesh na ndodh te merzitemi, trishtohemi, hidherohemi dhe mendojme nje menyre si te gjejme paqe.
Disa te pamend thine pse fshihesh?
Disa dallkauke thone: pse ndryshon karakter.
Dhe tjere te poshter te gerricin nervat qe nuk u jep rendesine qe kerkojne te nemurit.

Ndersa une zgjedh heshtjen...
As flas dhe as kenge degjoj, thjeshte lexoj dhe qendroj mbyllur ne qenien time per shume kohe.
Perse njerezit nuk kuptojne se ku fillon kufiri im, mbaron i tjetrit?
Pse duhet te bejne interesantin/en?
Pse duhet te dine gjithcka dhe te kerkojne llogari sikur jeten ja u ke marre atyre borxh?
Sikur te mundesha tu jepja nje dajak te mire qe ta mbanin mend per gjithe jeten.
Por Zoti vendos dorashka dhe une s' dua ti ndyej duart, as fjalet me poshtersine e tyre?


Kuvendojme se bashku, por kush shan osht ?
Pse kaq pesimiste?
 

Xhelozi

Staf në FV.AL
S/M
animation smoking GIF by Elenor Kopka
 

Punk1

Antarë i Respektuar
Ke humor te lezetcem ?
O ty te flm?
Te te them nje sekret.
Kur filloj e njoh ndonji femer ... e degjoj shpesh kete dhe shume te tjera.
Ke sens humori , smart ass, je shume i mire ... nuk jam njohur asnji me pare si ty... etc etc.
Pas nje fare kohe ... me thone te kunderten.
S ke piken e sensit te humorit, je idiot... si ty gjej me shumice... etc etc.
Ne fakt une kurre nuk u kerkoj te me pershkruajne... po nuk e di pse ndyshojne kendveshtrimet??
 

TinkyPinky

🎈Stay wild moon child ❤️
O ty te flm?
Te te them nje sekret.
Kur filloj e njoh ndonji femer ... e degjoj shpesh kete dhe shume te tjera.
Ke sens humori , smart ass, je shume i mire ... nuk jam njohur asnji me pare si ty... etc etc.
Pas nje fare kohe ... me thone te kunderten.
S ke piken e sensit te humorit, je idiot... si ty gjej me shumice... etc etc.
Ne fakt une kurre nuk u kerkoj te me pershkruajne... po nuk e di pse ndyshojne kendveshtrimet??
????????????

The story of my life
 

Ledia

❤Shkodrane❤
Une gjithmon jam me smile. Keshtu nga jashte te marr ne qafe. Pse ti tregoj te tjereve kot
 

TinkyPinky

🎈Stay wild moon child ❤️
Moj eshte e cuditshme me njerezit.
Per te njejtat cilesi qe te admirojne ... po per te njejtat te perbuzin?
Me plasi mua??

Te them nje sekret... njerezve nuk u pelqen kur je i drejtperdrejt dhe i buzeqeshur ne te njejten kohe.
Kur ste perballojne dot, te shajn dhe te gjujn ?
 

TinkyPinky

🎈Stay wild moon child ❤️
Tema: kur jam e trishtuar vet izolohem por gjithashtu i buzeqesh njerezve sepse sme pelqen te me shofin te dobet emocionalisht (kur ndodh e kunderta, do te thot qe kam dal fare nga shinat).
Qaj. Ndoshta dhe vjell. Ndoshta dhe e vet provokoj. Fshi qurrat. Vej muzik. Kercej dhe kendoj sikur me qen ne nje musical. Shof veten eger ne pasqyr dhe e sfidoj. Pastaj vishem me bukur se ajo qe konsideroj 'normale dhe jo e egzagjeruar' dhe ndjej nje flak te papershkrueshme ne shpirt por edhe ne sy. Teorikisht me sy mund te djeg kedo me shkel kembet apo me zen driten e palcoscenico.
 

Hope

◕‿◕
O ty te flm?
Te te them nje sekret.
Kur filloj e njoh ndonji femer ... e degjoj shpesh kete dhe shume te tjera.
Ke sens humori , smart ass, je shume i mire ... nuk jam njohur asnji me pare si ty... etc etc.
Pas nje fare kohe ... me thone te kunderten.
S ke piken e sensit te humorit, je idiot... si ty gjej me shumice... etc etc.
Ne fakt une kurre nuk u kerkoj te me pershkruajne... po nuk e di pse ndyshojne kendveshtrimet??
Te vjen dhe keq kur lexon keto fjale :p shkreti ti sa vuan :p

Sa per temen : udhetimet jane zgjidhja me e mire kundra merzitjes :)
 

NeVertiti

~Kohe & Stine~
Staf në FV.AL
Adm
O ty te flm?
Te te them nje sekret.
Kur filloj e njoh ndonji femer ... e degjoj shpesh kete dhe shume te tjera.
Ke sens humori , smart ass, je shume i mire ... nuk jam njohur asnji me pare si ty... etc etc.
Pas nje fare kohe ... me thone te kunderten.
S ke piken e sensit te humorit, je idiot... si ty gjej me shumice... etc etc.
Ne fakt une kurre nuk u kerkoj te me pershkruajne... po nuk e di pse ndyshojne kendveshtrimet??
Ehh oh pukuuu. :love: :love: :love:
Agapi mou dhe i @Ledia ahahsha.
Prandaj mos u huto neper kojshi,se asnje ste don si une ty. Ahshahahsga.
 
Top