Krijimet e muajt maj 2017

Krijimet e muajt maj 2017


  • Totali i votuesve
    17
  • Poll closed .

Eugeneral

Anëtar i Respektuar
Thashe qe nuk ja ndalojme dot per nje arsye te thjeshte.
Sepse ai/ajo qe voton vetveten mund te justifikohet qe krijimi i vet eshte me i miri.
Shijet letrare jane subjektive.
Teknikisht jane ne rregull ata qe votojne vetveten.
Mekanizma per ta ndaluar ka sa te duash, perfshire propozimet e tua.

Po normale qe krijimi i atij apo i asaj vetequhet si me i miri se nuk mund te maresh pjese besoj me ndonje poezi te nivelit:

Shkova ne hale
dhe dola nga wc-ja
thurra poezin
se s'kisha ca te beja...

...apo jo mo?!

Pra, nuk mund te justifikohet per aresyen se pervec krijimit tone jemi duke vleresuar edhe nje krijim tjeter...

-Ose, me korrektja eshte te mos votojne pjesemaresit, vota e tyre te shkoj ne piken e koshit (te hapet nje pike me teper ne rradhen e krijimeve dhe te quhet koshi...).

Tani, e gjithe kjo bisede doli se nga e kuptuan dy anetaret se cila eshte poezia time... gjithsesi, une kam kerkuar te hiqet poezia time nga konkursi.
 

Monique

With or Without u
Po normale qe krijimi i atij apo i asaj vetequhet si me i miri se nuk mund te maresh pjese besoj me ndonje poezi te nivelit:

Shkova ne hale
dhe dola nga wc-ja
thurra poezin
se s'kisha ca te beja...

...apo jo mo?!

Pra, nuk mund te justifikohet per aresyen se pervec krijimit tone jemi duke vleresuar edhe nje krijim tjeter...

-Ose, me korrektja eshte te mos votojne pjesemaresit, vota e tyre te shkoj ne piken e koshit (te hapet nje pike me teper ne rradhen e krijimeve dhe te quhet koshi...).

Tani, e gjithe kjo bisede doli se nga e kuptuan dy anetaret se cila eshte poezia time... gjithsesi, une kam kerkuar te hiqet poezia time nga konkursi.

Dhe une te kam thene si duhet te veprosh. Kete te drejte e ka vetem JANA , ajo eshte Drejtuesja e ketij konkursi.
Fakti qe nderhyra dje per te hequr nje vote nga ti (e shpjeguar tanime ) , ishte per faktin sepse jana apo ndonje moderator nuk kane akses per ta kryer dicka te tille.

Eurgeneral te te bej nje pyetje...

Ty te duket normale ta votosh veten me disa usera? apo te te votoj Jetesa dhe musai qe kane te njejten IP?
dmth ti do nje fitore te padenje?

nese este keshtu ma thuaj se ti shtoj une 70 vota!

dhe te lutem , je ne nje komunitet ku rregullat jane te vendosura dhe si rrjedhoje duhet ti pershtatesh ti dhe kushdo!
dhe sa per pelqyeshmerine, nuk mund ti apo dikush ti imponohet askujt ne shijet letrare.

faleminderit dhe dite te mbare!
 

Eugeneral

Anëtar i Respektuar
Dhe une te kam thene si duhet te veprosh. Kete te drejte e ka vetem JANA , ajo eshte Drejtuesja e ketij konkursi.
Fakti qe nderhyra dje per te hequr nje vote nga ti (e shpjeguar tanime ) , ishte per faktin sepse jana apo ndonje moderator nuk kane akses per ta kryer dicka te tille.

Eurgeneral te te bej nje pyetje...

Ty te duket normale ta votosh veten me disa usera? apo te te votoj Jetesa dhe musai qe kane te njejten IP?
dmth ti do nje fitore te padenje?

nese este keshtu ma thuaj se ti shtoj une 70 vota!

dhe te lutem , je ne nje komunitet ku rregullat jane te vendosura dhe si rrjedhoje duhet ti pershtatesh ti dhe kushdo!
dhe sa per pelqyeshmerine, nuk mund ti apo dikush ti imponohet askujt ne shijet letrare.

faleminderit dhe dite te mbare!

Mbi pyetjen, po e perseris edhe nje here se ne fund te rezultatit do te tregoja per menyren se si u krye votimi mbi poezine time.
Nuk arriti te ndodhe kjo gje.
Gjithashtu edhe mbi regjistrimin "Bukurani" mendoj se duhet te vendosni Bann aty pasi nuk eshte edhe normale besoj qe nje anetar te jete me dy llogari ne te njejtin forum!

Sigurisht nuk eshte normale qe me dy apo me shume llogari te hysh e te kryesh vetevotim, por tani po te nis aresyet per te cilat u krye ajo gje atehere s'do puqemi kurre!

Dhe meqenese arriti gjendja ne emocione te flakta, jo ashtu po keshtu, vendose ti te hiqet apo mos te hiqet poezia ime nga konkursi i muajit Maj.
Nese nuk jep pergjigje, atehere une kembengul qe te hiqet.
 

Monique

With or Without u
Mbi pyetjen, po e perseris edhe nje here se ne fund te rezultatit do te tregoja per menyren se si u krye votimi mbi poezine time.
Nuk arriti te ndodhe kjo gje.
Gjithashtu edhe mbi regjistrimin "Bukurani" mendoj se duhet te vendosni Bann aty pasi nuk eshte edhe normale besoj qe nje anetar te jete me dy llogari ne te njejtin forum!

Sigurisht nuk eshte normale qe me dy apo me shume llogari te hysh e te kryesh vetevotim, por tani po te nis aresyet per te cilat u krye ajo gje atehere s'do puqemi kurre!

Dhe meqenese arriti gjendja ne emocione te flakta, jo ashtu po keshtu, vendose ti te hiqet apo mos te hiqet poezia ime nga konkursi i muajit Maj.
Nese nuk jep pergjigje, atehere une kembengul qe te hiqet.

JO poezia ska pse te hiqet dhe ti veprove shume gabim duke nxjerr autorin gje qe nuk duhet te kishte ndodhur!
Shume here jemi provokuar te gjithe ,por nuk kemi folur dhe as kemi kerkuar te hiqen krijimet edhe kur ato mund te jene kritikuar nga te tjeret.
Sepse ne fund te fundit , ideja e nje konkursi ky eshte!
Ti pranove te beheshe pjese e saj, si rrjedhoje do kesh edhe levdata edhe kritika!

Po nuk dite ti pranosh keto, atehere nuk ke pse merr pjese here tjeter , sepse ky konkurs nuk eshte detyrim per askend , por kenaqesi!
E si i tille me biseda te tilla na e hiqni qejfit.

Kaq kisha se u be bolori e gjithe situata.

Qetesohu dhe prit rezultatin.
 

Passion

Banned
Eshte konkursi me i larmishem i portaleve shqiptare :)

Mos e ndotni ate ju lutem.

Mos e beni qesharak,nqs duhet fol me ashper.
Lexoni krijimet,nqs doni pergezoni krijuesit,inkurajoni ata te sjellin me shume krijime,trajtoni mire temen ti shtohen tjere radhes. :)

FV-ja aktualisht ka eskluzivitetin e dritareve te reja te atyre qe kan shpirt krijues ne letersi,e llotari per ata qe lexojn krijimtarit e tyre.

C'do gje qe bie ndesh me rregulloren te eliminohet qe tema te qendroje ne kordnatat qe meriton.

Pa qellim dashakeqes me sinqeritet
Passion! :)
 

Loyalty

Anëtar i Nderuar
Eshte konkursi me i larmishem i portaleve shqiptare :)

Mos e ndotni ate ju lutem.

Mos e beni qesharak,nqs duhet fol me ashper.
Lexoni krijimet,nqs doni pergezoni krijuesit,inkurajoni ata te sjellin me shume krijime,trajtoni mire temen ti shtohen tjere radhes. :)

FV-ja aktualisht ka eskluzivitetin e dritareve te reja te atyre qe kan shpirt krijues ne letersi,e llotari per ata qe lexojn krijimtarit e tyre.

C'do gje qe bie ndesh me rregulloren te eliminohet qe tema te qendroje ne kordnatat qe meriton.

Pa qellim dashakeqes me sinqeritet
Passion! :)

Passion.

ato thread-et e motshme, nga m'i psonis eeee? :) Doja te te pergjigjesha realisht, po ncuq, nuk eshte me e mundshme!

Sa per poezite e asokohe, derman, me puthje plot ishin dhe 0grushta!
 

jana80

Super Moderator
Themelues
sguxo robi te mungoje se ja sec behet....

1 .. sme pelqen qe identifikoheni apo tregohen krijimet qe bejme ...
2... vota eshte e lire e mund te votoje secili ate qe mendon e sic e mendon..
3...po behet nje loje e bukur ketu ku cdo muaj behet ndonje kryengritje,ulje apo peshues qe spo i kap ate "motivin"- ps per eugeneral ne radhe te pare ne pm privat te paralajmerova qe nese do votosh vetveten duhet edhe te kesh aftesin te mbrosh ate vote pasi ka mendime te ndryshme , nuk me pelqej aspak fakti qe ke treguar autorin tek te tjere por je i falur per faktin qe e pranove publikisht me sakt fare e deklarove vete aq me pak qe mes konkursi beni keto lojra!!
kur sdije rregullat per carsye nuk me pyete??
gjithesesi nuk e heq kete poezi edhe pse smerr pjes me ne konkurim per faktin e vetem qe eshte gjitjcka publike,e identifikuar dhe ska kuptum as motiv ta largoj... nese do me kishe folur ne pv,pyetur apo kerkuar te ta largoj pa gjithe keto diskutime e pa keto lloj skenash qe personalisht nuk i duroj do e largoja...
mund te prisje te te mbroja nese te kishin akuzuar apo ku di une sic e bej me cdo krijim...kjo pjesez e letetsise eshte nje kend ku secili hedh nje mendim ne forme vargu apo proze , nje dore shkronjash qe shpreh nje shpirt apo nje ndjenje.. per carsye duhet ta trasformoni ne ket status?!

me keqardhje , po me shume keqardhje ama per ato krijuesit e tjere qe krijojne dergojne dhe vihen ne "tabele qitje" e verejne qe ne te vertet paska krijues qe u identifikokan jukuptoj sh mire kur ndihen te zhgenjyer!
ju uroj nje pasdite te bukur e shpresoj te jete rasti i pare dhe i fundit ky!
 

Eugeneral

Anëtar i Respektuar
sguxo robi te mungoje se ja sec behet....

1 .. sme pelqen qe identifikoheni apo tregohen krijimet qe bejme ...
2... vota eshte e lire e mund te votoje secili ate qe mendon e sic e mendon..
3...po behet nje loje e bukur ketu ku cdo muaj behet ndonje kryengritje,ulje apo peshues qe spo i kap ate "motivin"- ps per eugeneral ne radhe te pare ne pm privat te paralajmerova qe nese do votosh vetveten duhet edhe te kesh aftesin te mbrosh ate vote pasi ka mendime te ndryshme , nuk me pelqej aspak fakti qe ke treguar autorin tek te tjere por je i falur per faktin qe e pranove publikisht me sakt fare e deklarove vete aq me pak qe mes konkursi beni keto lojra!!
kur sdije rregullat per carsye nuk me pyete??
gjithesesi nuk e heq kete poezi edhe pse smerr pjes me ne konkurim per faktin e vetem qe eshte gjitjcka publike,e identifikuar dhe ska kuptum as motiv ta largoj... nese do me kishe folur ne pv,pyetur apo kerkuar te ta largoj pa gjithe keto diskutime e pa keto lloj skenash qe personalisht nuk i duroj do e largoja...
mund te prisje te te mbroja nese te kishin akuzuar apo ku di une sic e bej me cdo krijim...kjo pjesez e letetsise eshte nje kend ku secili hedh nje mendim ne forme vargu apo proze , nje dore shkronjash qe shpreh nje shpirt apo nje ndjenje.. per carsye duhet ta trasformoni ne ket status?!

me keqardhje , po me shume keqardhje ama per ato krijuesit e tjere qe krijojne dergojne dhe vihen ne "tabele qitje" e verejne qe ne te vertet paska krijues qe u identifikokan jukuptoj sh mire kur ndihen te zhgenjyer!
ju uroj nje pasdite te bukur e shpresoj te jete rasti i pare dhe i fundit ky!

...mos mungo me kaq shume, kaq po te them! :wc:

Le se u be lemsh fare, c'm'u desh titulli "Kujtoma lotin" kur mund te thoshja "ME PUTH", e shikonit ju pastaj cka ndodhte... :)
 
Last edited by a moderator:

jana80

Super Moderator
Themelues
...mos mungo me kaq shume, kaq po te them! :wc:

Le se u be lemsh fare, c'm'u desh titulli "Kujtoma lotin" kur mund te thoshja "ME PUTH", e shikonit ju pastaj cka ndodhte... :)


kete here eugeneral i ke ber naften.... njerez jemi gjithesesi.. marrim mend te gjithe nga gabimet
 

Violetta

>> KS- AL. etnike <<
Si i fut dreqerit Jetesa :p

Separi nuk kam fut gjë. Kush i fut dreqerit dhe kush jo, besoj se nevojiten syzat -per te parë me qartë.... (ndoshta Humor e keni thenë)?


Jetesa dhe Musai....cfare mund te jene? hmmmmmm

SEdyti, kam familjar e shoqeri, te cilet njoftuan forumin dhe qarkullojn ne te (permes meje), prej disave shoqeror as Nickun e tyre sua di fare. As me eshte dashur ta di....


Se treti: Personalisht kudo qe jam, kam vetem nje Adresë-interneti me veti kudo....


Mund te filozofoni gjer e gjatë... po keshtu eshte realiteti.


Good Bye....

 

Monique

With or Without u
Jetesa une pyeta per Musai-n jo per lagjen.
Gjithsesi per mua nuk ben diference , thjesht nxirrni ne pah llojin e ndryshem qe jeni...e sje vetem ti jo!

Dikush merr poezi te dikujt e i shet si te tijat!
Dikush sjell krijime e i terheq se nuk merr vote.
Dikush tregon krijimin e tij....etj etj

Ne fund te ketyre une shoh deficencat e gjithkujt ....
Prandaj eshte e bukur bota se ka larmishmeri qeniesh....
 

Eugeneral

Anëtar i Respektuar
Jetesa une pyeta per Musai-n jo per lagjen.
Gjithsesi per mua nuk ben diference , thjesht nxirrni ne pah llojin e ndryshem qe jeni...e sje vetem ti jo!

Dikush merr poezi te dikujt e i shet si te tijat!
Dikush sjell krijime e i terheq se nuk merr vote.
Dikush tregon krijimin e tij....etj etj

Ne fund te ketyre une shoh deficencat e gjithkujt ....
Prandaj eshte e bukur bota se ka larmishmeri qeniesh....


Nuk e di sakte se cilet jane ata dikushet qe po thua, por meqenese ndodhi qe te kem kerkuar heqjen e poezise nga konkursi, e kerkova pasi ti shkruajte keshtu:

Eugeneral tu shtua edhe 1 nga Musai, qe vjen vetem per votim ketej

Beni si te doni , njerez pa identitet a thua coc fitoni ..mahhhhh

Nuk e di edhe qysh i njihni njerezit ju, ndoshta si kurreshtarja Nicktjeter "mos eshte injorant?!",,, por kujdesni se po e &isni!
 

Monique

With or Without u
General ate te paren se kisha me ty ...rri i qete!
Ate te dyten e kisha me ty pasi bere tere ate zallamahi per voten qe te hoqa!

Je i qarte besoj!
 

Monique

With or Without u
Eugeneral askush ste njohu krijimin , ishe ti qe e the!
Une te hoqa voten sepse ishe i njejti person dhe kedo te kishe votuar dy here do e hiqja njeren!
Kaq e veshtire te kuptosh?!
 

Eugeneral

Anëtar i Respektuar
Eugeneral askush ste njohu krijimin , ishe ti qe e the!
Une te hoqa voten sepse ishe i njejti person dhe kedo te kishe votuar dy here do e hiqja njeren!
Kaq e veshtire te kuptosh?!

Tani eshte kuptuar ajo gje, por ishit ju me anetaren Nicktjeter qe e shpallet.
Isha une qe ju shpjegova.
Erdhi edhe turma me pas se mos humbiste te dinte se kush eshte njeri e kush eshte tjetri!

Ku te vendosej grupi tone ne Udheheqje te Shqiperise!

-Mesazhet private pse i kini?!

...e leme me kaq, i gjith gabimi trrashanik qenka i imi qe nuk permbahem ndonjehere ne fjalor nga merzitja, mora bann, e me radh e me radh ne dy-votimin e kryer!
 

Monique

With or Without u
I yti ishte koke e kembe!
Mesazhe private ? Po ku le kohe ti per mesazhe private?
Une nuk bera asnje deklarate dhe as thirra askend ...hoqa voten dhe e bera me dije ..kaq!

Ishe ti qe more zjarr dhe aty i ke lexoje rrjedhen mos me bej te perseritem!
Naten e mire dhe ben mire te pranosh gabimin duke mos u viktimizuar fare!
Te gjithe gabojme se jemi njerez....
 

Eugeneral

Anëtar i Respektuar
I yti ishte koke e kembe!
Mesazhe private ? Po ku le kohe ti per mesazhe private?
Une nuk bera asnje deklarate dhe as thirra askend ...hoqa voten dhe e bera me dije ..kaq!

Ishe ti qe more zjarr dhe aty i ke lexoje rrjedhen mos me bej te perseritem!
Naten e mire dhe ben mire te pranosh gabimin duke mos u viktimizuar fare!
Te gjithe gabojme se jemi njerez....

Persaktesisht:

Sa mire qe Eugjenerali dhe Bukuroshi na votojne nje shkrim dy here :p

u hoq njera..........

Votimet ishin 3 dhe behen 2

-Kush diktoi?!

Nicktjeter
Monique


Sa per "viktimizimin" po me "ngaterron"!
 

Monique

With or Without u
Gjeneral pikerisht pasi u mor vesh se ti ishe i njejti pra
U mor vesh qe tek tema e prezantimit
General a e di ti qe votat jane te dukshme?
Po te klikosh tek numri i votave siper te sondazhi dalin emrat e antareve qe kane votuar!
Letersia i ka votat transparente....hidhi nje sy!

Si thua e leme me kaq se u lodhe per sonte?!

Naten tani dhe gjume te embel!
 

Eugeneral

Anëtar i Respektuar
Gjeneral pikerisht pasi u mor vesh se ti ishe i njejti pra
U mor vesh qe tek tema e prezantimit
General a e di ti qe votat jane te dukshme?
Po te klikosh tek numri i votave siper te sondazhi dalin emrat e antareve qe kane votuar!
Letersia i ka votat transparente....hidhi nje sy!

Si thua e leme me kaq se u lodhe per sonte?!

Naten tani dhe gjume te embel!


Jo, s'e dija.
 
Top