Krijimet e muajit mars 2017

Krijimet e muajit mars 2017


  • Totali i votuesve
    16
  • Poll closed .

Fly

Larguar
Po varet, kur me jep buk gruaja jam me humor te mire :p
Sot psh ka harruar frigoriferin pa kyc :p
 
Redaktimi i fundit:

Legally_Sweet

Ain’t no sunshine when she’s gone
Staf në FV.AL
S/M
Kta qe dhe marrin pjese dhe pastaj terhiqen, ca duan me be interesantin/en apo ça? Pa lidhje dhe pa pik serioziteti.
 

Violetta

>> KS- AL. etnike <<
dhe une lidhur me temen e muajit shkrova nje tekst me 6 renda te gjatë... pyeta dikend te familjes a te pelqen, më tha shum i bukur, por i ngurtë. Duhet ta zgjerojsh ne fjalë shum tha... thash ani zgjerone ju qe keni vakt, se une jo.... per mu 6rende me te rendesishmet i shkrujta per nenen- ishin mjaft :D
 

Violetta

>> KS- AL. etnike <<
padyshim ne letersi gjithsesi eshte shum me rendesi DREJTSHKRIMI -GJITHSESI, perveq asaj pershtatja ne fjali.
 

jana80

Super Moderator
Themelues
Ste vrasim dot pse ke ber faj se ngelet konkursi jetim :p

epra eeee sme vrisni dot... ku ishte kritka jote mos na bej interesantin tani ...
ps.. e mos ji shume kritik negativ :p
 

jana80

Super Moderator
Themelues
ka me vota...
 

Passion

Banned
U ngrit po ngazellim ne syte e saj qe ruanin akoma nje gjalleri te dikurshme dhe me puthi.
U ula afer saj mbeshteta koken tek preheri dhe ajo me perkedhelte floke
t.


Ndoshta jane keto vargje te cilat me bejne te jap voten per shkrimin me floket e saj te hirta.

E ndal kohen,te kthen pas,e te ngjesh shpirtin me mall. :)

Pergezoj te gjithe ata qe shkruan,here dy antarin qe ka sjelle kete material me floket e saj te hirta.

Urime krijuesit.
Urime Jana :)
 

AnGeLiC

VIP
V.I.P
Sikur te ishte nje video e incizuar ku lexoheshin shkrimet do e degjoja me vemendje se kshu po pertoj me i lexu te gjitha...sidomos ato shkrimet e gjata ku qe ne fillim te fjaleve te ik interesi fare per me vazhdu :p
 

jana80

Super Moderator
Themelues
Sikur te ishte nje video e incizuar ku lexoheshin shkrimet do e degjoja me vemendje se kshu po pertoj me i lexu te gjitha...sidomos ato shkrimet e gjata ku qe ne fillim te fjaleve te ik interesi fare per me vazhdu :p

smund ta besoj qe ti perton te lexosh!! e lire gjithesesi ... :)
 

Legally_Sweet

Ain’t no sunshine when she’s gone
Staf në FV.AL
S/M
Pavaresisht shum gabimeve ne te shkruar, votoj 6-en.
 

kitrra 123

plak gjufurrak
V.I.P
Tema: Përkedhelja e nënës ...

1- Time and time!

E ndoqa momentin e kohes, neper damaj, doja te kapja momentin e shuarjes dhe te rilindjes se saj. Me kishin thene qe cdo gje ne kete bote rilind. Mua me ishte fiksuar ta vertetoja kete gje me kohen, keshtu vendosa ta ndiqja ne netet e gjata, te vetme, ne ditet e bardhe me diell, ne ngjyrat e pranveres, ne ngricat e dimrit...
Ndiqja cdo fersherim te saj neper gjethe, cdo arratisje te saj neper horizonte, prisja kur do pushonte ne udhetimet e saj.
E ndiqja tek ushtonte neper shpirtra, kur u dergonte gezimet, emocionet, nganjehere e degjoja tek percillte dhe lot, kjo e fundit me trishtonte .
Ne momentet qe flija porosisja nje enderr zgjuar ne kohe, qe ta ndiqja qetesisht dhe aty, ne enderr vinte e bardhe plot mendafsh petalesh , here me dukej si nje zane e zbritur nga lashtesit antike e here si nje yll qe ndriconte e vetme.
Kur me dilte gjumi habitesha pasi koha ska vizion njerezor, ska vizon te prekshem, ska vizion perceptiv, figurativ thoja me veten.
Ndriconte dielli perseri, nje mengjes qe buzeqeshte,nje diell qe lindte, e une ne kerkimin e rilindjes se kohes shpesh pyesja veten ne mos koha ishte e ndare ne nen-kohe, e aty ngaterrohesha pak, se nese ishte keshtu, une cilen kohe kerkoja? Cilen ndiqja? apo cila rilindte?
Dukej pak e ngaterruar kur e mendoja keshtu, ngjante me nje grumbull guralecesh te vegjel te nje femije , qe nje i rritur te thote, bej murin e nje kalaje.
Gjithesesi doja te gjeja nje ane ne te cilen te kapja kohen ne befasi tek rilindte.
Pija kafen ne ate filxhanin me nje zemer te kuqe ne te, shume mengjese vijuan keshtu, mes engimes dhe pyetjes, mes retorikes dhe pergjigjes se vaket.. disi mendova te pushoj pak, ne fund te fundit kohes nuk do i behej vone nese nje ushtar i saj sdo vraponte nga pas me vrull e shpirt, per ta zene ate ne rilindje, dhe aq me teper te ndryshonte ritmet per mua ...ajo ishte teper e zene duke pritur te qajturen e nje femije, duke fshire lotet e nje vdekje ne moshe, duke perkedhelur plage e duke sjelle dhe stuhi per shplarje shpirtrash..ndoshta skishte kohe as koha per rilindje tashme...

Vota ime kesaj radhe shkon per Time and time

Per mua eshte me superior se sa tregimet tjera te zakonshme ne te cilat kur lexon rendin e pare e kupton se cfare eshte shkruar ne te dytin dhe gati dhe fundin.

Thjeshte time and time eshte me e arrire se sa tregimet tona te zakonshme. Po te ndalesh dhe ta lexosh disa here te be per vete dhe ka shume elemente letersie brenda dhe te bene te mendosh larg.

Meriton voten time :po:
 

Aver

.
V.I.P
And the winner is?

Apo duhet te presim deri ne 23:59?
 

NeVertiti

~Kohe & Stine~
Staf në FV.AL
Adm
And the winner is?

Apo duhet te presim deri ne 23:59?

A nuk e shef siper qe thoteeee ky sondazh mbyllet ne oren; 19:19 hahahahahah,interesante ora :p


a ka ngele kush pa votuar?! :p

Votoni Danay pse svoto mi vajze..? ehhh ec mi hidh voten,,mos bojkoto ..
 
Top