Krijimet e muajit Dhjetor 2018

Krijimet e muajit Dhjetor 2018


 • Totali i votuesve
  14
 • Poll closed .
Pak rendesi ka c'mendoj.

Pres finalen,edhe respektoj vullnetin e atyre qe votojne(e me shume shume te atyre qe krijojne). :)
 
une votova 1shin por kush i ka krijuar keto shkrime? pse nuk eshte emri i antarit anash?
 
Pak rendesi ka c'mendoj.

Pres finalen,edhe respektoj vullnetin e atyre qe votojne(e me shume shume te atyre qe krijojne). :)

Nese eshte ajo qe aludon eshte e gabuar dhe ti e di fort mire.
Nuk ndodh te pakten nga une....votimet jane si gjithkujt ja ndjen shpirti!
Mos filloni aludime te tilla. E dime shume mire qe sjellim krijime per deshiren tone, e jo se do marrim ndonje çek :)
Te gjitha krijimet jane nje dashuri ne vetvete....
 
une votova 1shin por kush i ka krijuar keto shkrime? pse nuk eshte emri i antarit anash?

Ideja e konkursit ky eshte, te shmangen miqesite, shoqerite, grupimet.
Pra nxirren krijimet, votohet e ne fund pasi mbyllet konkursi ,shpallen fituesit.
Edhe pse ne qe jemi te vjeter , disi ia njohim penen njeri tjetrit.....e ben te mendohet se anojme nga shoqeria.
Por duke u nisur nga vetja , ska ndodhur asnjehere ti kerkoj as mikut tim me te mire te me votoje, bile as ti them se kush eshte krijimi im. Dhe nisur nga kjo ,jam e prirur te besoj se keshtu funksionon per gjithkend.
Ne fund te dites....jemi per te falur nje vlere ketij formati....e jo per te fituar ca lavde.
 
Une i kam lexuar disa here krijimet jane shume te bukura...
Suksese te gjitheve !
Me pelqen jasht mase bob njekembshi dhe njekohesisht krijimi i fundit "ca njerez jan te bukur" eshte shume i bukur, vertet i bukur!
Ndaj e kam te veshtire zgjedhjen por kam vendosur te vendos voten time per ti barazuar..
Le te jete pasardhesi te zgjidhe krijimin me te bukur.
 
6.Te ka ndodhur?!

Te ka ndodhur ndonjehere te harrosh se i perket vetes, ne vend qe te kerkosh nje tjeter zemer te te plotesoj?
Te ka ndodhur te harrosh se vetem vetes i perket , e te zhytesh thelle ne shpirtin tend e te harrosh ndjesine qe ke , kur je pa te?
Mos me lejo te humbas ne ty ,nese ti mbyllur ke shpirtin e kengen time te preferuar nuk di ta kercesh.
Mos i lejo vetes te peshperisesh fjale , te cilat neser do ngjajne nje kujtim , e nga ai kujtim edhe mund te qaj.

Te jesh prane meje sic shpirti t’a dikton, lejoja vetes…ne mos shko , ende pa lene asnje kujtim.
Nuk mundem me te gezoj nga vuajtjet e mia, e as te vuaj per disa doza te vogla lumturie.
Nuk mundem as edhe nje minute me shume te lexoj, diktoj, perralla…por as te imagjinoj veten si pjese e personazheve te idealizuara ne perfeksion nga fantazite e mia.

Eja , eja ashtu sic je , dhe ma kurse nje gabim tjeter ne vargun e gjate te gabueshmerise sime.
E dime si une e ti sesa frike nga vetja kemi , kur zemres dyert kerkojme t’ia hapim.

Ndoshta eshte e veshtire ne kete bote tonen , te njohim njeri tjetrin si vertete jemi, jashte asaj kornizes se ngurtesuar keqaz.
Ndoshta eshte e veshtire sot te njohesh dike, pasi askush veten s’e shfaq per ate qe eshte , e japin aq sa nuk mjafton per te perqafuar nje zemer brenda zemres!

Ndaj eja , eja ashtu sic je , edhe pse kujtimet force ti fshij s’kam, edhe pse ndonjehere largesine do kumboj …nje arsye per te te gjetur brenda nje kujtimi do e gjej. Do jesh ndoshta nje grimce ne brendine time, por do gjesh perhere doren qe zgjatet kur bota shpinen kthen, do gjesh perqafimin e dikurshem qe s’do te harroj ndoshta kurre, e ndoshta mes ndjenjash te perziera do shqiptosh ate pyetje qe do te mundoj….a mos duhet te kthehem serisht tek A-ja dhe te harroj se i perkas vetem vetes , e zemres vendin t’i leshosh e njehere te rrahe prane saj.

Aty do me kesh kur mos duash te flasesh , me heshtjen time do te bej shoqeri. Do jem edhe kur askush prezencen tende mos e ver re , heshtja do jete sipari mes nesh e pasi t’a ngre ….do shuaj gjithe dritat e askend mos te shohesh , asnje kureshtar , e kur te zgjohesh , perqafimi eshte ai qe do ndjesh perreth vetes….Dhe une do jem aty , sepse kujtimet frike kam ti fshij dhe nese ndonjehere largesine shpirti do doje te shuaj…rrugen permes nje kujtimi do gjej e do te risjell serisht e serisht.

Me ka ndodhur te harroj se vetes i perkas , sepse me shpirtin tend jam bere njesh , sa s’di si mund te jete gjithcka pa ty….

Kjo me pelqeu shuuuume....
 
Per kete pune eshte vetem Didi..dil ne sheh Didi kryeje detyren tende forumore,thyeje balotazhin :)
 
Gezuar ne rradhe te pare....Nje vit te mbare dhe faleminderit per ju krijues si dhe ju votues.

latest?cb=20180101050450.gif

Per mos ja humbur asnje cast shkelqimin ketij fundiviti po shpall fituesit

1. NICKTJETER
Me : Bob njekembeshi.

2.SOULMIND
Me: Ca njerez jane te bukur

3. MONIQUE
Me: Te ka ndodhur?!

Me poshte edhe autoret e tjere

1.Vveton
Me: Natë e fundit te ai.

2. Nevertiti
Me: Fort e dashura kohe.

3.Kitrra123
Me: Atehere

5. Natta
Me: NjeriuPs: Mos ju shterofte kurre pena!
 

Attachments

 • latest?cb=20180101050450.gif
  latest?cb=20180101050450.gif
  53.9 KB · Shikime: 0
 • latest?cb=20180101050450.gif
  latest?cb=20180101050450.gif
  53.9 KB · Shikime: 0
Redaktimi i fundit:
Te permbyllesh vitin me tre fitues eshte dicka e bukur per nje cikel, letersia, qe e kemi margaritar.

Me gezoi fakti qe Natta paska provuar dhe ishte e bukur.

Duke ju uruar me te mirat e mundshme per vitin 2019 ju pershendes.

Pafshim
 
mungojne kampionet :p

o seksi kur do fitosh se kam ruajtur 500 lekshin per qoka :p
 
Me suprizoi Natta! :)
Urime tre fituesve!
Sa me shume krijime ne vitin qe vjen! :)
 
Faleminderit e nderuar,Nevertiti e i nderuar Kitrra;)

Suksese fituesve;)
Shpresoj....qe vitin tjeter te lexojme krijimet e anetareve te rinj;)
 
Epo urime! :D
 
Urime Nicktjeter,
Urime soul "ca njerez jan te bukur" e ti je e tille!
Urime mony.
Urime te gjithe pjesemarresve e nje suprize e vertet ishe vertet ti natta uroj te rilexoj sa me sh krijime te tuat.
 
Back
Top