Krijimet e muajit Dhjetor 2018

Krijimet e muajit Dhjetor 2018


 • Totali i votuesve
  14
 • Poll closed .

Passion

Banned
Pak rendesi ka c'mendoj.

Pres finalen,edhe respektoj vullnetin e atyre qe votojne(e me shume shume te atyre qe krijojne). :)
 

Rrelse

Prej kuksi o Bush😜
une votova 1shin por kush i ka krijuar keto shkrime? pse nuk eshte emri i antarit anash?
 

Monique

With or Without u
Pak rendesi ka c'mendoj.

Pres finalen,edhe respektoj vullnetin e atyre qe votojne(e me shume shume te atyre qe krijojne). :)

Nese eshte ajo qe aludon eshte e gabuar dhe ti e di fort mire.
Nuk ndodh te pakten nga une....votimet jane si gjithkujt ja ndjen shpirti!
Mos filloni aludime te tilla. E dime shume mire qe sjellim krijime per deshiren tone, e jo se do marrim ndonje çek :)
Te gjitha krijimet jane nje dashuri ne vetvete....
 

Monique

With or Without u
une votova 1shin por kush i ka krijuar keto shkrime? pse nuk eshte emri i antarit anash?

Ideja e konkursit ky eshte, te shmangen miqesite, shoqerite, grupimet.
Pra nxirren krijimet, votohet e ne fund pasi mbyllet konkursi ,shpallen fituesit.
Edhe pse ne qe jemi te vjeter , disi ia njohim penen njeri tjetrit.....e ben te mendohet se anojme nga shoqeria.
Por duke u nisur nga vetja , ska ndodhur asnjehere ti kerkoj as mikut tim me te mire te me votoje, bile as ti them se kush eshte krijimi im. Dhe nisur nga kjo ,jam e prirur te besoj se keshtu funksionon per gjithkend.
Ne fund te dites....jemi per te falur nje vlere ketij formati....e jo per te fituar ca lavde.
 

jana80

Super Moderator
Themelues
Une i kam lexuar disa here krijimet jane shume te bukura...
Suksese te gjitheve !
Me pelqen jasht mase bob njekembshi dhe njekohesisht krijimi i fundit "ca njerez jan te bukur" eshte shume i bukur, vertet i bukur!
Ndaj e kam te veshtire zgjedhjen por kam vendosur te vendos voten time per ti barazuar..
Le te jete pasardhesi te zgjidhe krijimin me te bukur.
 

vajza e detit

Anëtar i Respektuar
6.Te ka ndodhur?!

Te ka ndodhur ndonjehere te harrosh se i perket vetes, ne vend qe te kerkosh nje tjeter zemer te te plotesoj?
Te ka ndodhur te harrosh se vetem vetes i perket , e te zhytesh thelle ne shpirtin tend e te harrosh ndjesine qe ke , kur je pa te?
Mos me lejo te humbas ne ty ,nese ti mbyllur ke shpirtin e kengen time te preferuar nuk di ta kercesh.
Mos i lejo vetes te peshperisesh fjale , te cilat neser do ngjajne nje kujtim , e nga ai kujtim edhe mund te qaj.

Te jesh prane meje sic shpirti t’a dikton, lejoja vetes…ne mos shko , ende pa lene asnje kujtim.
Nuk mundem me te gezoj nga vuajtjet e mia, e as te vuaj per disa doza te vogla lumturie.
Nuk mundem as edhe nje minute me shume te lexoj, diktoj, perralla…por as te imagjinoj veten si pjese e personazheve te idealizuara ne perfeksion nga fantazite e mia.

Eja , eja ashtu sic je , dhe ma kurse nje gabim tjeter ne vargun e gjate te gabueshmerise sime.
E dime si une e ti sesa frike nga vetja kemi , kur zemres dyert kerkojme t’ia hapim.

Ndoshta eshte e veshtire ne kete bote tonen , te njohim njeri tjetrin si vertete jemi, jashte asaj kornizes se ngurtesuar keqaz.
Ndoshta eshte e veshtire sot te njohesh dike, pasi askush veten s’e shfaq per ate qe eshte , e japin aq sa nuk mjafton per te perqafuar nje zemer brenda zemres!

Ndaj eja , eja ashtu sic je , edhe pse kujtimet force ti fshij s’kam, edhe pse ndonjehere largesine do kumboj …nje arsye per te te gjetur brenda nje kujtimi do e gjej. Do jesh ndoshta nje grimce ne brendine time, por do gjesh perhere doren qe zgjatet kur bota shpinen kthen, do gjesh perqafimin e dikurshem qe s’do te harroj ndoshta kurre, e ndoshta mes ndjenjash te perziera do shqiptosh ate pyetje qe do te mundoj….a mos duhet te kthehem serisht tek A-ja dhe te harroj se i perkas vetem vetes , e zemres vendin t’i leshosh e njehere te rrahe prane saj.

Aty do me kesh kur mos duash te flasesh , me heshtjen time do te bej shoqeri. Do jem edhe kur askush prezencen tende mos e ver re , heshtja do jete sipari mes nesh e pasi t’a ngre ….do shuaj gjithe dritat e askend mos te shohesh , asnje kureshtar , e kur te zgjohesh , perqafimi eshte ai qe do ndjesh perreth vetes….Dhe une do jem aty , sepse kujtimet frike kam ti fshij dhe nese ndonjehere largesine shpirti do doje te shuaj…rrugen permes nje kujtimi do gjej e do te risjell serisht e serisht.

Me ka ndodhur te harroj se vetes i perkas , sepse me shpirtin tend jam bere njesh , sa s’di si mund te jete gjithcka pa ty….

Kjo me pelqeu shuuuume....
 

Abisi

larguar
Per kete pune eshte vetem Didi..dil ne sheh Didi kryeje detyren tende forumore,thyeje balotazhin :)
 

Monique

With or Without u
Gezuar ne rradhe te pare....Nje vit te mbare dhe faleminderit per ju krijues si dhe ju votues.

latest?cb=20180101050450.gif

Per mos ja humbur asnje cast shkelqimin ketij fundiviti po shpall fituesit

1. NICKTJETER
Me : Bob njekembeshi.

2.SOULMIND
Me: Ca njerez jane te bukur

3. MONIQUE
Me: Te ka ndodhur?!

Me poshte edhe autoret e tjere

1.Vveton
Me: Natë e fundit te ai.

2. Nevertiti
Me: Fort e dashura kohe.

3.Kitrra123
Me: Atehere

5. Natta
Me: NjeriuPs: Mos ju shterofte kurre pena!
 

Attachments

 • latest?cb=20180101050450.gif
  latest?cb=20180101050450.gif
  53.9 KB · Shikime: 0
 • latest?cb=20180101050450.gif
  latest?cb=20180101050450.gif
  53.9 KB · Shikime: 0
Redaktimi i fundit:

kitrra 123

plak gjufurrak
V.I.P
Te permbyllesh vitin me tre fitues eshte dicka e bukur per nje cikel, letersia, qe e kemi margaritar.

Me gezoi fakti qe Natta paska provuar dhe ishte e bukur.

Duke ju uruar me te mirat e mundshme per vitin 2019 ju pershendes.

Pafshim
 

Fly

Larguar
mungojne kampionet :p

o seksi kur do fitosh se kam ruajtur 500 lekshin per qoka :p
 

NeVertiti

~Kohe & Stine~
Staf në FV.AL
Adm
Me suprizoi Natta! :)
Urime tre fituesve!
Sa me shume krijime ne vitin qe vjen! :)
 

Jetmira

V.I.P
Faleminderit e nderuar,Nevertiti e i nderuar Kitrra;)

Suksese fituesve;)
Shpresoj....qe vitin tjeter te lexojme krijimet e anetareve te rinj;)
 

Soulmind

~She wanted the whole world or nothing~
Staf në FV.AL
Adm
Epo urime! :D
 

jana80

Super Moderator
Themelues
Urime Nicktjeter,
Urime soul "ca njerez jan te bukur" e ti je e tille!
Urime mony.
Urime te gjithe pjesemarresve e nje suprize e vertet ishe vertet ti natta uroj te rilexoj sa me sh krijime te tuat.
 
Top