Konflikt i ri nderkombetar Rusia sulmon Gjeorgjin

mirela

DODONA hajmali
RUSIA e ka inatin me Kosoven PO i rafte nje plasje m'u ne bark ketyre sllaveve te dreqit qe s'po na len kurre rehat
 

bledikorcari

Anëtar i Nderuar
RUSIA e ka inatin me Kosoven PO i rafte nje plasje m'u ne bark ketyre sllaveve te dreqit qe s'po na len kurre rehat

sie paska inatin me kosoven?dmth ka inat me kosoven,ska ci ben kosoves dhe thote hajde ti biem gjeorgjise???nuk eshte keshtu mirela,luftrat behen me strategji dhe kane vite qe mendohen per keto gjera ata,
ne fillim japin leke osetise,pastaj vene ne krye te osetise ke duan ata,pastaj i kerkojne te shfaqin mosdashjen kundrejt gjeorgjianeve,me vone shfaqin tendeca shkeputje nga gjeorgjia.
edhe gjeorgjia smund te rije me duar kryq se keshtu do humbiste nje pjese te madhe te teritorit te tyre shteteror.
rusia te njejtat gjera po ben dhe ne ukraine por aty sja mban.
mos harro se te gjithe sllave jane andej.
 

DeviL

Is Not Here…
RUSIA e ka inatin me Kosoven PO i rafte nje plasje m'u ne bark ketyre sllaveve te dreqit qe s'po na len kurre rehat

Kush jan sllavet e ç`lidhje i bone ti Gjeorgjise me Kosoven mund te na e shpjegosh?
 

braziljania

Anëtar i Nderuar
RUSIA e ka inatin me Kosoven PO i rafte nje plasje m'u ne bark ketyre sllaveve te dreqit qe s'po na len kurre rehat

mir e kan ata te dy siper ......cpune ka gjeorgjia me kosoven...sjan as afer.......!!!!!!!:eek:hh:
te shajtmen ta perkrah!!!!!
:dong:
 

shiHanny!!

psiko pa shpres sherimi
a ja honksha nonen Rusis un po gjithmon rakin botes ja ka tesh:mad::mad:....mu po m'vjen veq gjynah pej viktimave civile dhe rroft Gjeorgjia, me to jom..
 
Top