Kenge te "shemtuara"!

Aman se kam qe dje qe nuk me hiqet ajo kenga e Ronela Hajatit nga mendja. Si mundet te fitoje nje kenge e tille Festivalin e Kenges? :(
(flas per shijet e mia sigurisht). Dhe tani qe te nxjerr inatin thash: O do i demaskojme kenget e shemtuara o s'ka 😅

Muzika ne vetvete m'ka pelqyer ama tekstiiiiiii dhe vete zeri... Boh!

Muzika supozohet te sheroje shpirtin, te te vetedijesoje, te behet zeri i nje ceshtjeje/proteste (si rrep-i ne vetvete ta zeme) Por, kjo qe po na serviret sot nuk eshte asgje tjeter vec banalizim dhe komercializem.

 
Aman se kam qe dje qe nuk me hiqet ajo kenga e Ronela Hajatit nga mendja. Si mundet te fitoje nje kenge e tille Festivalin e Kenges? :(
(flas per shijet e mia sigurisht). Dhe tani qe te nxjerr inatin thash: O do i demaskojme kenget e shemtuara o s'ka 😅

Muzika ne vetvete m'ka pelqyer ama tekstiiiiiii dhe vete zeri... Boh!

Muzika supozohet te sheroje shpirtin, te te vetedijesoje, te behet zeri i nje ceshtjeje/proteste (si rrep-i ne vetvete ta zeme) Por, kjo qe po na serviret sot nuk eshte asgje tjeter vec banalizim dhe komercializem.


Stil i shemtut komercialiteti.
Kujton pak ate stilin e nje kenge fitues ne Evrovizion para pak vitesh.
Por kjo s`ka struktur teksti,s`ka ze s`ka asgje,pervec se nje kompozimi qe kujton folk,sidomos nga gjysme e kenges e deri ne mbarim.
Dhe se kuptoj pse kane fute anglisht!?
Drejtorin e keti festivali duhet me shkarku!
Ose nese kenga votuese ka dal me vota publiku,atehere publiku shqiptar ,shumica tregon shijen qe po i bie vlera.
Paskam bere mire qe se kam ndjekur si festivalin.
 
Këngë pefekt e shëmtuar për një festival të shëmtuar. Fundja i kemi provuar të gjitha verzionet. Pse jo edhe një si kjo lol
 

Eh ta dinte Shota e shkretë sesa poshtë e kanë ulur.
Aman kaq shum vujnë për famë saqë bëjnë lloj lloj budalliku.
 
Back
Top