Kenge te "shemtuara"!

Aman se kam qe dje qe nuk me hiqet ajo kenga e Ronela Hajatit nga mendja. Si mundet te fitoje nje kenge e tille Festivalin e Kenges? :(
(flas per shijet e mia sigurisht). Dhe tani qe te nxjerr inatin thash: O do i demaskojme kenget e shemtuara o s'ka 😅

Muzika ne vetvete m'ka pelqyer ama tekstiiiiiii dhe vete zeri... Boh!

Muzika supozohet te sheroje shpirtin, te te vetedijesoje, te behet zeri i nje ceshtjeje/proteste (si rrep-i ne vetvete ta zeme) Por, kjo qe po na serviret sot nuk eshte asgje tjeter vec banalizim dhe komercializem.

 
Aman se kam qe dje qe nuk me hiqet ajo kenga e Ronela Hajatit nga mendja. Si mundet te fitoje nje kenge e tille Festivalin e Kenges? :(
(flas per shijet e mia sigurisht). Dhe tani qe te nxjerr inatin thash: O do i demaskojme kenget e shemtuara o s'ka 😅

Muzika ne vetvete m'ka pelqyer ama tekstiiiiiii dhe vete zeri... Boh!

Muzika supozohet te sheroje shpirtin, te te vetedijesoje, te behet zeri i nje ceshtjeje/proteste (si rrep-i ne vetvete ta zeme) Por, kjo qe po na serviret sot nuk eshte asgje tjeter vec banalizim dhe komercializem.


Hmmm, sa e pash pak më kujtoi këngën e Ruslanes që fitoi në Eurovision. Kopje e shëmtuar kjo :/
 
Kenga eshte fiks per Eurovision, kemi cuar cdo vit kenge me pre damaret
me ne fund nje kenge qe ka te gjithe elementet brenda
Muzike, ritem, rremuje, koreografi dhe performance

Kshuqe lerini kto ekspertizmat e kengeve te shemtuara se na dolet te tere kritike arti :p
Kenga eshte fiks per destinacionin e saj!

Urime Ronela dhe shyqyr qe i ndryshuam shijen , se ngelem me vajtime
 
Kenga eshte fiks per Eurovision, kemi cuar cdo vit kenge me pre damaret
me ne fund nje kenge qe ka te gjithe elementet brenda
Muzike, ritem, rremuje, koreografi dhe performance

Kshuqe lerini kto ekspertizmat e kengeve te shemtuara se na dolet te tere kritike arti :p
Kenga eshte fiks per destinacionin e saj!

Urime Ronela dhe shyqyr qe i ndryshuam shijen , se ngelem me vajtime
Uuu na u merzite ti zonje! :p shyqyr qe kam fut ne kllapa (sipas shijes time) :lol:

C' lidhje ka me pre damaret apo jo. Pse ai qe fitoi ne 2019 eurovizionin nuk e kishte me pre damaret ee.
nejse. shije shije kjo dynja... shija shijes nuk i ngja :)

p.s. kam 1 tekst kenge super. a i thu elton dedes ti bej 1 kompozim mi se mka ngel fiksim me e realizu 1 here ne jete :/
 
Turbo folk balkan, kopje e shemtuar, teksti ta bona ma bona wtf, vija melodike vetem 3-4 nota muzikore
Me kete as ke 10shja nuk hyjme.
jo, dhe mund te hyjme. e te fitojme se elbete eurovizioni vec art i mirefillte nuk eshte!
 
Uuu na u merzite ti zonje! :p shyqyr qe kam fut ne kllapa (sipas shijes time) :lol:

C' lidhje ka me pre damaret apo jo. Pse ai qe fitoi ne 2019 eurovizionin nuk e kishte me pre damaret ee.
nejse. shije shije kjo dynja... shija shijes nuk i ngja :)

p.s. kam 1 tekst kenge super. a i thu elton dedes ti bej 1 kompozim mi se mka ngel fiksim me e realizu 1 here ne jete :/
Kur mendoj qe fitoi Chicken e israelit , mendoj se muzika ka shku per lesh kudo
Eurovizon eshte vetem comeracial thing... soooo

Ma nis se pas vitit te ri do shkoj dhe pse jo, aq mhb e kam :)
 
Turbo folk balkan, kopje e shemtuar, teksti ta bona ma bona wtf, vija melodike vetem 3-4 nota muzikore
Me kete as ke 10shja nuk hyjme.
shiko se eshte kenga e pare ne histori qe po pelqehet ne rang boteror
shiko ne utube , e site te tjera
lool
 
Kur mendoj qe fitoi Chicken e israelit , mendoj se muzika ka shku per lesh kudo
Eurovizon eshte vetem comeracial thing... soooo

Ma nis se pas vitit te ri do shkoj dhe pse jo, aq mhb e kam :)
E di mi Moni e di. Por, ti e di po ashtu se une jam stoike e vleres se vertete, edhe sikur krejt bota te mendoje ndryshe! Sepse, vlera (qofte kjo dhe ne art) del mode, por nuk humbet kurre. Diku ne kohe do vleresohet. :)

ja sic sot e kesaj dite une degjoj Elton Deden apo Ritfolk! ^_^ 😁

p.s. Do flasim per ate :)
 
Sa per info!
E mbaj mend si sot kur shkova ne Belgjike me not🤣


Te njejten nate qe i fika play back Xhensiles dhe bera Ponin te nderrohej te kabina elektrike po te njejten nate i kam thene Roneles-
Me vjen keq por s'ka tavoline per ty🤣

Do thoni ju-
Pune e madhe, Ronela se rr..n per ty, as une per Ronelen ama🤣

Do ta luj,
Do ta luj,
Vuj,
Vuj,
Mos e thuj,
Se nuk ta quj🤣😝
 
E di mi Moni e di. Por, ti e di po ashtu se une jam stoike e vleres se vertete, edhe sikur krejt bota te mendoje ndryshe! Sepse, vlera (qofte kjo dhe ne art) del mode, por nuk humbet kurre. Diku ne kohe do vleresohet. :)

ja sic sot e kesaj dite une degjoj Elton Deden apo Ritfolk! ^_^ 😁

p.s. Do flasim per ate :)
po as shijet e mia sjane keto , por e cilesova ..per eurovizion
gjithsesi ndjese , se e merrni serio ju

Go Ronela :p
 
Ah po se harrova te them-
Akoma se kam degjuar si kenge...e as kam ndermend🤣🤣🤣

Me mjafton te di qe e kendon Ronela🤣

Go Ronela Go....a fare in ...c....🤣😝
 
Kenga eshte fiks per Eurovision, kemi cuar cdo vit kenge me pre damaret
me ne fund nje kenge qe ka te gjithe elementet brenda
Muzike, ritem, rremuje, koreografi dhe performance

Kshuqe lerini kto ekspertizmat e kengeve te shemtuara se na dolet te tere kritike arti :p
Kenga eshte fiks per destinacionin e saj!

Urime Ronela dhe shyqyr qe i ndryshuam shijen , se ngelem me vajtime

Pikerisht.. Duhet pas parasysh se cfare kengesh e kane fitu kete festival nder vite.. te gjitha fiks per sherim kapslliku.
 
Top