• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

ISIS, video me varjen e të burgosurve për ditën e Bajramit

NeVertiti

Kohe & Stine
Staf në FV.AL
ISIS, video me varjen e të burgosurve për ditën e BajramitISIS e ka treguar makabritetin edhe në ditë të shënuar për kalendarin islam si festa e Kurban Bajramit. Grupi i vetëshpallur islamik ka varur të burgosurit e tij me kokë poshtë për ti bërë “kurban”.

Pamjet janë shpërndarë me shpejtësi nëpër rrjete sociale. Sikurse pretendohet, shumica e të burgosurve janë akuzuar si spiunë amerikanë. Videoja, e titulluar "The Making of Illusion", ka zgjuar reagim të madh, edhe pse vërtetësia e tij pritet të konfirmohet.

Të burgosurit shfaqen si gjithnjë me veshjen karakteristike ngjyrë portokalli. Këtë herë ekzekutuesi i tyre me thikë në duar mban veshur rroba të bardha.

Abu Mohammed, themeluesi i grupit të të drejtave të njeriut ne Raqqa, e përshkroi videon si më të tmerrshmen e publikuar ndonjëherë nga ISIS.

Ajo zgjat 12 minuta dhe klipit i janë bashkëngjitur dhe imazhe nga sulmet në Paris dhe ai në Nisë në muajin korrik.

/ Top Channel
 
Top