iPhone 13

iPhone 13 nuk ka nevojë për ndryshime të mëdha për të qenë një azhurnim i shkëlqyeshëm - thjesht shikoni iPhone 11 Pro

ECJneHPRzWDhbsQotYt3oF-1280-80.jpg

Urrejtësit do të urrejnë, por ne mendojmë se përmirësimet e vogla do ta bëjnë iPhone 13 të mrekullueshëm​

Këtu është një parashikim: iPhone 13 do të zhgënjejë shumë njerëz dhe ata njerëz do të gabojnë.

Nuk dua të them që ata do të gabojnë nëse zgjedhin të mos e blejnë atë. Unë zgjedh të mos blej gjëra gjatë gjithë kohës; ne të gjithë bëjmë. Por ata do të gabojnë nëse dalin në internet për t'u ankuar se iPhone 13 nuk është një azhurnim domethënës. Dhe për ta vërtetuar atë, unë do të kaloj me litar në historianin e famshëm grek Plutarch nga rreth vitit 120 pas Krishtit, Adam Jensen nga Deus Ex: Mankind Divided dhe V nga Cyberpunk 2077 .

Nëse po pyesni se çfarë kanë të përbashkët një djalë grek që ka vdekur për gati 2000 vjet, një vrasës me mjekër të hollë që kalon pjesën më të madhe të ditës duke u fshehur në ajrosje dhe një personazh me pjesë private të përcaktueshme nga përdoruesi, është një fjalë : ndryshime të vogla që shtohen në shumë.

Lisat e vegjël dhe lisat e fuqishëm​

Legjenda e Tezeut shtroi një pyetje interesante: nëse zëvendësoni çdo rreze dhe rrufe të një anije me një të re, a është akoma e njëjta anije? Nëse shikoni trarët dhe bulonat individuale, mund të mendoni se nuk është - por kur merrni parasysh tablonë e madhe, është e njëjta anije e rinovuar dhe e bërë më e fortë për një mision tjetër.

Siç shkruan Matt Bolton i T3rishikimin e tij për iPhone 11 Pro , "iPhone 11 Pro duket aq i ngjashëm me paraardhësin e tij, por pothuajse çdo pjesë e tij është fikur për diçka të re dhe më të mirë ... ndryshimet individuale nuk ndihen aq të mëdha , por shuma e bën një përmirësim vërtet solid nga viti në vit. Kjo është absolutisht një anije e re, më e ndritshme. "

Mendoni në këtë mënyrë. Çfarë preferoni të keni: një dizajn të ri që më shikon me një veçori të re tërheqëse, ose dizajn të njohur me jetëgjatësi shumë më të mirë të baterisë, një ekran të përmirësuar, rezultate më të mira të kamerës, 5G më të shpejtë në të gjithë botën, një procesor më të shpejtë dhe më efikas , dhe një nivel pak më i vogël? Sepse kjo është ajo që ne presim. Ju nuk keni pse të blini një, por unë vë bast se shumë pronarë të iPhone 11 do ta blejnë.

Theshtë e njëjta gjë me shtesat e Adam Jensen dhe azhurnimet e V: individualisht ato mund të mos ju bëjnë shumë përshtypje, por kur mund të instaloni një bandë të tërë, papritmas keni një Adam Jensen i cili mund të lëshojë bomba nga thithkat e tij dhe një V që duhet të jetë i kujdesshëm kur gërvisht veten sepse krahët e tij tani përmbajnë gërshërë gjigante ninja.

Pra, po, në ciklin e vazhdueshëm tik-tak të pajisjeve Apple, iPhone 13 ka të ngjarë të jetë një goditje, jo një shënim: një evolucion, jo një revolucion. Vizualisht ajo mund të jetë e vështirë për të të treguar se pavarësisht nga iPhone 12 , e cila nuk ishte një ndryshim novator nga iPhone 11 , apo edhe iPhone XS ose iPhone X . Por, ndërsa ne nuk presim që çorapet tona të rrëzohen mirë dhe me të vërtetë të fikur, ne presim të shohim shumë përmirësime në rritje që kolektivisht bëhen një punë vërtet e madhe.

Fromt3.com
 
Po ti leri llafet e me ndihmo, se vetem smundem une, ore e vone :p e pastaj te me presi prap rrogen? Te pakten po ishim 2 sja ben zemra te na leri ne rruge pa buken e gojes :p
He se zemrën të madhe e ka dajoja, buk e kryp e çik uj për shpërlarje do na japë, dhe unët nuk na len rrugve ?
 
He se zemrën të madhe e ka dajoja, buk e kryp e çik uj për shpërlarje do na japë, dhe unët nuk na len rrugve ?
Ca te shperlajme moj? Mbulesen time???
Haj se per buke isha keq une, djathin e sjell vete nga fshati, vetem ca domate na duhet, por kur do shesim telefonin e 13 :p do kemi fonde te bollshme :p
 
Sjam e fiksume pas celularve. E kam ble nje 11 dhe akoma se kam vu ne pune. Vazhdoj me samsung
 
Xiaomi 4 ever ,as samsung e as iphone , kam qe ne 7 te mjesit.me.tel.ne dor dhe akoma.35% kam gati 6 ore perdorim pa e fik ekranin iphone dhe samsungu do kishi qen ne karikim ktu e pafa 4.oresh.Screenshot_2021-09-12-12-44-19-560_com.miui.securitycenter.jpg
 
Screenshot_2021-09-12-14-13-17-822_com.miui.securitycenter.jpg7 ore e 20 minuta e myta tel sot dhe akoma 18% mani iphona qe ne 12 te drekes jan fik pa i prek iphoni 9 ore perdorim pa.ndalim ta harroj
 
Top