Xhelozi

Staf në FV.AL
S/M
Interi mund 2-0 Spezian dhe vijon në trendin e saj pozitiv në Serie A.
Zikaltrit dominuan në pjesën më të madhe të lojës, por mbrojtja e miqve, rezistoi mjaft mirë deri në minutën 36, atu ku djemtë e drejtuar nga Simone Inzaghi finalizuan me mesfushorin Gagliardini, shpesh herë të kritikuar nga tifozeria, një aksion të bukur kolektiv.
Gjithsesi, Spezia ka një rast të artë në fund të pjesës së parë, ku Handanovic kryen mrekullinë.
Në pjesën e dytë, kampionët në fuqi të Italisë menaxhojnë situatën, duke vulosur rezultatin vetëm me penallti, me anë të Lautaro Martinez.

A2news.com

Per kte lajm qe ke sjell e meriton kte pershendetje @Xhelozi 😝

e mos thuaj qe ne nuk mendojem per milanistat

Dhe per kte vit Interi do e fitoj prap num ka rival qe te rezistoj ,prisni e do e zhikoni Napolin e Milanin mbas janarit fillojen e u bije. Pjeset rrugve 😄

• Haha
Reactions: D.
Urime per fitoren urime ama sic e keni zakon qe ne janar merrni dyshezen 🤣
Fiksss si puna juaj vjet per pak sa nuk e fituat dmth per nje fije e mban mend apo jo?? 😎

Un e pata than qe n fillim kampionati qe nuk fitojm 😊
Po pra ti je sportiv po na 30miljon milanista te tjer ishin te bindur 😄

Po kte vit keni na nje shpres per fitim titulli?

Xhelo kete vit jeni shume te mire.. Per vend te dyte! 😜

• Haha
Kjo Roma na zhgënjeu, prisja të fitonte dje.
E nisi kampionatin mirë po s’paska gjë në vijë.

Po pres të shkoj ora dhe të dal të shoh Roma vs Sampdoria, tifo për Romën. Mu kujtua kur Inter i tripletës hahej me Romën për vendin e parë dhe në një moment ishte Roma që kaloi 1 apo 2 pikë para pastaj Roma humbi me Sampdorian dhe Interi përfitoi, në mos gaboj atë ndeshje Roma e mbylli 1-0 pjesën e parë pastaj Sampdoria bëri dy gola 😁