Ado

FISEBILIL-LAH
VOtoni ktu edhe komentoni per derbin mat madh nbot lokal .

INTER VS MILLANO.

Luhet me 24 Janar e Diele nga ora 20:45 drejtperdrejt ne super sport HD5 :p Live ne Giuseppe Meazza

Redaktimi i fundit:
Titulli: Inter - millano ?

Jom Interist , IshAllah edhe ma shum se lojen e par qe kem fitu 4-0 IshAllah fitojm edhe ma shum ksi heri , :p pra INTER KAMPION .

do fitoje interi dhe pike.....iku ky muhabet:p:p

derbin mat madh nbot lokal .

hahha derbin mat madh nbot...:p:p......derbi ma i madh nbot osht Real Madrid vs Barcelona....

Besoj qe ka me fitu Interi.....por edhe Milano e fort osht.....;)....

bro nese din me lexu e kishe kuptu ? DERBI MA I MADH LOKAL thash dmth derbi ma i madh i qytetit .

o shoku ca jan kto pytje normale qe fito Milani 2 me 0

Aman vetem milani mos te fitoje..

• Më pëlqen
Reactions: 3R1

kam deshire te fitoj Milano per inat te Mourinjos hahahahha

:grusht3::grusht3::grusht3::grusht3::grusht3::grusht3::grusht3::grusht3::grusht3::grusht3::grusht3::grusht3:

a po ta mundim interin kysmet yellow readher hahahahah ,na u ka kthy bekami problem do ta keni hahahahahha

qesh vella qesh po i fundit qesh ma mire hahahha po fitojna sot pe shoh qe paske thane 4 por kam frige se po i merrni kesaj radhe hahahahaha

interrrrrrrrrr normal padiskutim....ndoshta me thelle se ndeshjen e pare....:p:p:p:p:p:p:p:p

Milan per sempre

Sigurisht qe Milani do fitoj biles 2 me 0

1her 4-0 e 2-ta her 8-0
Esht normale qe INTERI fiton.اdo diskutim eshte i tepert :D.

Interi konfirmon fuqinë

Derbi më i madh lokal në botë ka përfunduar me fitoren e Interit me rezultat prej 2-0.

Edhe pse nga minuta e 27-të Nerazzurët luajtën me një lojtar më pak në fushë, pas përjashtimit të Wesley Sneijder me karton të kuq, kampioni në fuqi menaxhoi që ta fitonte ndeshjen.

Goli i parë në ndeshje erdhi pas një gabimi të Abates, të cilin e shfrytëzoi Diego Milito për ta dënuar Milanin (10’), dhe me epërsi minimale të zikaltërve përfundoi pjesa e parë.

Në fraksionin e dytë të lojës (65’), maqedonasi Goran Pandev shënoi golin e sigurisë për Interin, që me këtë fitore përforcohet në krye të tabelës dhe dëshmon se kundërshtarët do ta kenë të vështirë që t’ia marrim titullin edhe këtë sezon.
goli i pare
[youtube]_hyEJ8RbkcU[/youtube]
goli i dyte
[youtube]MoC37l-bYZQ[/youtube]
Në minutat shtesë të ndeshjes, Lucio u përjashtua me kartonin e dytë të verdhë (90'+3), ndërsa Ronaldinho dështoi të shënonte nga pika e bardhë.