Historia e Muhamedit dhe Kuranit

ca e paska gjet Cenin qe shkon e zgjon krejt temat e vjetra ???
 
Akoma se ke lexu ti o Mon? Kam pas pershtypjen qe po.
 
Joooo ende , dua te jem shume e perqendruar kur ta bej, e kto kohe sjam e aq

Pastaj ta kisha lexuar e sdo te te kisha care koken ty?? lol
po ku di une. thash per kulture mi. ti lexo plot libra. mos me lexu me te debatuarin ?
kurani e bibla duhet lexu mendoj nga te gjithe :)
ama e vertete nuk lexohen aq lehte sa 1 roman.
 
po ku di une. thash per kulture mi. ti lexo plot libra. mos me lexu me te debatuarin ?
kurani e bibla duhet lexu mendoj nga te gjithe :)
ama e vertete nuk lexohen aq lehte sa 1 roman.
Romanet i shko edhe te gjysma dhe kap fillin , kurse keto libra duhen bere me shume llogjike te ftohte
Une dua ta lexoj te kuptoj, jo se do behem fetare ..kte e kemi diskutuar
meqe biblen e kam lexuar dhe nuk pati asnje impakt ne mua :)
 
sa per dijeni une kuranin e kam lexu disa here (shqip flas) se arabisht mbi 30 here dhe prap i referohem komentimeve per t'kuptu kontekstin.
Lexim te mbare kur te jesh gati! :)
 
Back
Top