Forconi vithet!!!

MasteR

I'm offline
f.0510215710927_m.jpg


Sutjeni i mirë zmadhon gjinjtë, taket e larta femrat shtatshkurtra i bën të gjata, grimi është mbretëreshë e iluzioneve, po vithet? Eh, te to asgjë nuk ndihmon, duhet patjetër të bëni ushtrime.
Po qe se keni qenë me pushime në det, me siguri keni notuar, e ndoshta edhe keni hequr ndonjë kilogram nga pesha juaj. Le të jetë pra kjo një stimulim që të vazhdoni rekreacionin dhe nuk do të lejoni që vithet tuaja të varen. Në çfarëdo moshe që të jeni, mos u dorëzoni! Do të bëheni më të bukura dhe më të shëndetshme.

Bëjini masazh kofshëve dhe vitheve
اdo dush shfrytëzojeni duke bërë masazh. Mjafton që secilës anë t’ia kushtoni nga pesë minuta. Në parfumeritë tona ka zgjedhje të madhe të mjeteve për dush kundër celulitit, por nëse nuk doni të shpenzoni para, bën punë edhe kripa e detit. Masazhi profesional, është shumë efikas, por edhe pa të bën. Vetëm duhet të mos hiqni dorë dhe çdo ditë të ndani pak kohë për veten tuaj.

Shumë ujë, kripë pak
Pini sa më shumë lëngje, por shmanguni kripës, sepse kjo është mënyra më e mirë që trupi juaj të lirohet nga lëngjet e tepërta. Kjo nuk është mirë për celulitin, por edhe kundër ënjtjeve në këmbë dhe në duar, posaçërisht verës. Natyrisht sa më të vogla të jenë ënjtjet, qarkullimi i gjakut është më i mirë dhe vetvetiu edhe metabolizmi është më i shpejtë.

Bëjini ushtrime rregullisht vitheve
Nuk është e thënë që patjetër duhet të shkohet në klub fituesi për të bërë ushtrime. Me vetëm një shëtitje i angazhojmë mjaftueshëm muskujt e pjesëve të të ndenjurave, ndërsa ato janë pjesë të trupit të cilat na bëjnë të mundshme ecjen.

foot-1vithe.jpg

Qëndrimi galiç: qëndroni me këmbë të hapura në gjerësinë e ijëve. Uluni me vithe në pozitën galiç, sikur dëshironi të uleni në karrige. Me atë rast kini kujdes që gjunjët të jenë në nivel me gishtat e këmbëve. Qëndroni pak në pozitë galiç, pastaj kthehuni në pozitën fillestare.

Një hap para: një hap para vithet i bën më të forta dhe më seksi. Bëjeni një hap para, por në atë mënyrë që trupi të qëndrojë drejt, shpina rrafsh, ndërkaq shikimi të jetë i drejtuar përpara. Me atë rast gjuri i këmbës së parë assesi nuk bën të kalojë mbi gishtat e së njëjtës këmbë.

Ngjitja: njëra nga mënyrat më të mira dhe më të efektshme për vithe të forta, por edhe për tërë pjesën e poshtme të trupit është ngjitja në përpjeta apo vrapimi nëpër përpjeta. Bëjeni këtë sa më shpesh.

Lyejini me preparate efikase: kremrat, xhelet dhe preparate të ndryshme për forcim dhe formësim të trupit nuk janë të mjaftueshme për pamje ideale të vitheve tuaja, mirëpo nëse i aplikoni bashkë me metodat e tjera, mund të arrini sukses.

Ecni nëpër ujë. Këtë mund ta bëni edhe në det, edhe në liqen verën tjetër, ndërsa tani mund ta bëni në pishinë të brendshme. Ecja nëpër ujë është njëra ndër mënyrat më efikase që të forconi muskujt e vitheve dhe të këmbëve.

/Telegrafi/
 

Legally_Sweet

Ain’t no sunshine when she’s gone
Staf në FV.AL
S/M
Pe: Forconi vithet!!!

Si te keni vithet e J.LO!

jlo-pitbull_402x486.jpg


Ja disa ushtrime:
Beni nje hap te gjere perpara duke formuar nje kend 90 gradesh tek te dyja gjunjte. Bej te njejtin veprim me kemben tjeter. Bej 12 cope si kto, pastaj pusho per 30 sekonda dhe perserite 3 here.
593008.jpg

Shtrihu me koken poshte ne dysheme me nje shirit ushtrimi te lidhur rreth kyceve te kembes. Ngadale ngri njeren prej kembeve larte, duke i shtrenguar vithet teksa e ngre kemben. Perserite me kemben tjeter. Mund ta besh ushtrimin edhe pa shirit. Bej 12 cope, pusho per 30 sekonda dhe perserite 3 here.
Controlled-leg-lift.gif

Galici eshte ushtrim i mire per kembet dhe vithet. Qendro me kembet hapur ne nje gjeresi me te madhe se gjeresi e legenit dhe ulu ne nje pozision galic, duke imagjinuar sikur je duke u ulur ne karrige dhe duke u siguruar qe thembra te jete e mbeshtetur ne dysheme. Me ngadale kthehu ne pozicionin fillimtar. Beje 12 cope te tilla dhe pusho per 30 sekonda. Perserite 3 here. Sigurohu qe kurrizi te rri i drejte.
Wide-and-narrow-squats.gif

Duke qendruar ne dysheme, hidhu tek step duke u siguruar qe gjunjte te jene te dobet dhe thembrat te shtyra poshte, perserite te njejten gje duke zbritur poshte stepit. Bej 12-15 cope te tilla, pusho per 30 sekonda dhe perserite 3 here.
593011.jpg

Ngjitu ne step dhe ngri njerin prej gjunjve drejt kraharorit, pastaj zbrit poshte duke i vendosur te dyja kembet ne dysheme. Perserite me kemben tjeter. Bej 12-16 cope te tilla, pusho per 30 sekonda dhe perserite 3 here. Nqfse deshiron ta besh ushtrimin me te veshtire mund te perdoresh edhe pesha dore.
593013.jpg

Vendos njeren prej kembeve perpara dhe ngadale ule trupin duke u siguruar qe mos ta levizesh gjurin shume larg nga gishti i kembes. Bej te njejtin veprim por duke e ulur kemben anash. Bej 10-12 cope te tilla, dhe pusho per 30 sekonda. Ushtrimi perseritet per te dyja kembet. Perserite 3 here. Sigurohu qe kurrizi te jete gjithmone i drejte gjate ushtrimit.
593014.jpg
 

Attachments

 • 593014.jpg
  593014.jpg
  72.4 KB · Shikime: 0
 • 593013.jpg
  593013.jpg
  65.7 KB · Shikime: 0
 • 593011.jpg
  593011.jpg
  67.2 KB · Shikime: 0
 • Wide-and-narrow-squats.gif
  Wide-and-narrow-squats.gif
  3.6 KB · Shikime: 0
 • Controlled-leg-lift.gif
  Controlled-leg-lift.gif
  3.6 KB · Shikime: 0
 • 593008.jpg
  593008.jpg
  66.8 KB · Shikime: 0

kitrra 123

plak gjufurrak
V.I.P
Titulli: Forconi vithet!!!

Se paskan vizitu fare gocat kete teme :konfuz:
 

bella

Anëtar i Nderuar
Titulli: Forconi vithet!!!

Po pse duhen forcuar vithet kete se kuptoj un .......Ndoshta mund te duam ti kemi te ngritura e te rrumbullakta mire por jo te forta sikur do thyejm arra LOL....thjesht te jen kompakte, me lekure te lemuar pa plasaritje etj etj :p

 

Angel_Devil

Kush ma vodhi diturinë !
V.I.P
Titulli: Forconi vithet!!!

1 skeni pse i forconi se burri i do te buta me mush duret e si do beton , 2 sjan ushtrime kto me forcu vithet ka te tjera ushtrime qe esht mire ti kryeni me partnerin .
 

Legally_Sweet

Ain’t no sunshine when she’s gone
Staf në FV.AL
S/M
Pe: Titulli: Forconi vithet!!!

Po pse duhen forcuar vithet kete se kuptoj un .......Ndoshta mund te duam ti kemi te ngritura e te rrumbullakta mire por jo te forta sikur do thyejm arra LOL....thjesht te jen kompakte, me lekure te lemuar pa plasaritje etj etj :p


Po a eshte e mundur ti kesh te ngritura pa i tonifikuar i cik? Se nqfse s'jane te forta, do jene te varura.
Kjo eshte ajo cfar duam :p:
buttsquats.jpg
 

ReNdEx

Interist Forever
V.I.P
Titulli: Pe: Titulli: Forconi vithet!!!

Po a eshte e mundur ti kesh te ngritura pa i tonifikuar i cik? Se nqfse s'jane te forta, do jene te varura.
Kjo eshte ajo cfar duam :p:
buttsquats.jpg

Kte duam dhe ne sjam kunder mendimit tend :p :p
 

GLOOM

Catch me if you can...
Pe: Forconi vithet!!!

Epo te jene sic jane...
 
Titulli: Forconi vithet!!!

Kush i zbaton keto ushtrime mor aman
femrat e kan menjen me nejt n'kafe gjith diten

7361ace197e473dbaed8125721b75f48.jpg
 

Attachments

 • 7361ace197e473dbaed8125721b75f48.jpg
  7361ace197e473dbaed8125721b75f48.jpg
  21.8 KB · Shikime: 0
 • 7361ace197e473dbaed8125721b75f48.jpg
  7361ace197e473dbaed8125721b75f48.jpg
  21.8 KB · Shikime: 0

ɒlɿɒM

ƨiɿɘnɘǫ iuƨ
Themelues
Titulli: Forconi vithet!!!

Na marshi te keqen na marshi :p
 

NeVertiti

~Kohe & Stine~
Staf në FV.AL
Adm
Titulli: Forconi vithet!!!

Na marshi te keqen na marshi :p

Amin o zot..:p sa mire qe ke fol ,ec aty :p
ku duan dhe tonifikime e modifikime..hahahahaha
 

bella

Anëtar i Nderuar
Titulli: Forconi vithet!!!

Kush i zbaton keto ushtrime mor aman
femrat e kan menjen me nejt n'kafe gjith diten

7361ace197e473dbaed8125721b75f48.jpg

po ca eshte kjo aman, ku e ka bukurin nje trup i tilleeeeeeeeeeeeeee ..... pa lidhje fare :)
 

Attachments

 • 7361ace197e473dbaed8125721b75f48.jpg
  7361ace197e473dbaed8125721b75f48.jpg
  21.8 KB · Shikime: 0
 • 7361ace197e473dbaed8125721b75f48.jpg
  7361ace197e473dbaed8125721b75f48.jpg
  21.8 KB · Shikime: 0

Quku

Marakli Krapit
Titulli: Forconi vithet!!!

Hajdeni gra jepni vedit bejeni beshen hekur :D
 

Zana1

Braveheart
Titulli: Forconi vithet!!!

Ja marr J. Lo's .. Ne kthese :p

Personalisht bej vrap ne malore, spin classes 3-4 ne jave.. Pastaj dy here ne jave squats dhe ushtrimet e Tjera perkatese per kembet & vithet .

Ps .. Bella , me ke bêre per te qeshur te marrte e Mira.. Te marrte :D
 

dangerous

* * * *
Titulli: Forconi vithet!!!

Ja marr J. Lo's .. Ne kthese :p

Personalisht bej vrap ne malore, spin classes 3-4 ne jave.. Pastaj dy here ne jave squats dhe ushtrimet e Tjera perkatese per kembet & vithet .

Ps .. Bella , me ke bêre per te qeshur te marrte e Mira.. Te marrte :D

Sportivja e nanes. T'past nona ty ,po pune ...
 

NeVertiti

~Kohe & Stine~
Staf në FV.AL
Adm
Titulli: Forconi vithet!!!

Personalisht keto dy muajit e veres, nga qe ku bej plazhin ka dhe park sportiv buze detit.
Pothujse cdo dite kam ushtruar gjysem ore.
Ndryshueshmeria eshte e menjehereshme ne trup.
sigurisht duke perfshire dhe vithet :p.
 

Legally_Sweet

Ain’t no sunshine when she’s gone
Staf në FV.AL
S/M
Titulli: Forconi vithet!!!

:p
f1182f3abc9c7089f38a0673fe2024c8df17a527c12f586fb5.jpg
 

Attachments

 • f1182f3abc9c7089f38a0673fe2024c8df17a527c12f586fb5.jpg
  f1182f3abc9c7089f38a0673fe2024c8df17a527c12f586fb5.jpg
  41.8 KB · Shikime: 0
 • f1182f3abc9c7089f38a0673fe2024c8df17a527c12f586fb5.jpg
  f1182f3abc9c7089f38a0673fe2024c8df17a527c12f586fb5.jpg
  41.8 KB · Shikime: 0

Gerti2

Donatorë
Titulli: Forconi vithet!!!

Mos u influenconi shume nga "trendet" e globalizmit sepse do konsumoheni kot.
 
Top