Femrat janë më pak aktive!

Erblinaa

Anëtar i ri
Femrat janë më pak aktive
Femrat në moshë të re dhe në pleqëri janë shumë më pak aktive në raport me moshatarët e tyre të gjinisë së kundërt, njoftojnë shkencëtarët britanikë.
Hulumtuesit nga Universiteti John Moores në Liverpul pohojnë se vajzat e moshave 10 dhe 11-vjeçare janë për 6% më pak aktive se djemtë e të njëjtës moshë.

Ekspertët nga Universiteti i Bristolit kanë analizuar aktivitetin fizik të personave mbi 70-vjeç, ndërsa kanë vërtetuar se të dy gjinitë janë pak aktive në këtë moshë, mirëpo femrat shumë më pak se meshkujt.

Ekspertët rekomandojnë shtimin e aktivitetit fizik, në këtë rast më shumë te femrat, duke pasur parasysh veprimin pozitiv të aktivitetit fizik në shëndet./telegrafi/
 

korado

President
Titulli: Femrat janë më pak aktive!

Gjallerohuni femra!
 

sweetzzinna

Dum spiro, spero くる
Themelues
Titulli: Femrat janë më pak aktive!

Nuk me duket shume e sakte, sepse femra gjithmon ben me shume levizje se sa mashkulli: se ben pune ne shtepi, se shetit per shopping :)P) dhe etj...
 

agrodolce

Anëtar i Respektuar
Titulli: Femrat janë më pak aktive!

Nuk me duket shume e sakte, sepse femra gjithmon ben me shume levizje se sa mashkulli: se ben pune ne shtepi, se shetit per shopping :)P) dhe etj...

Siduket keto eksperimente jan bere ne nje grup femrash parazite LOL
 

korado

President
Titulli: Femrat janë më pak aktive!

Siduket keto eksperimente jan bere ne nje grup femrash parazite

I ke rene pikes lale!:)
 
Titulli: Femrat janë më pak aktive!

ja kan fut kot fare per mendimin tim
 

D.

.
Staf në FV.AL
S/A By Kenzo
E paskan ndritur me kete studim.
 

Soulmind

~She wanted the whole world or nothing~
Themelues
Edhe mundet.

Gjithe jeten duke qene hiperaktive, jo puna jo shpia jo kjo jo ajo. vjen nje moshe e dorezohet trupi. :)
 

AnaVie

Undisputed woman
Llapa atyre qe merren me llafe .
Sa per aktivitet bejm qe i luajme fene apo duhen prova ???
 

Ledia

ShKoDrAnE.4.eVeR
V.I.P
***
*
Kemi dhe në fv ,e kishe fjalen ?
Por nuk janë plaka.
Dhe me e bukura eshte kur bejne te ndershmen e te urten .kur viktimizohen ???? aktiviteti tyre te shpikin semundje nga me te ndryshmet. Te shkojne sa nje faqe sociale ne tjetren .her duke u ber te bukurat e dheut. E here duke kriju 100 semundje aksidente vdekje .tybee tybe ????????
 

Soulmind

~She wanted the whole world or nothing~
Themelues
***
*
Kemi dhe në fv ,e kishe fjalen ?
Por nuk janë plaka.
Ne fakt ketu ne fv nuk jam fort e sigurt kush flet me shume gocat apo cunat.
Sot, spo ka ndryshim jo ;)
 
Top