Falenderoj 🙏

Falenderoj tastieren e celos, qe sa here shkruaj ndonje fjale te huaj pa dashje me qellim, me heq prizen dhe me thote qe nuk do futesh ne BE.
 
Dua te falenderoj lulet ,fisin dhe natyren!
Por ne vecanti lulet,ngjyrat,petalet,brishtesine dhe bukurin e tyre.
I ngjajn shpirtit njerzor shume!
I ngjajne jetes qe fiton mbi vdekjen ,i ngjajne dashurise dhe te bukures.
Lulet!!
 
Cdo falenderim e kuptoj. Vetem ate ndaj vetes jo. 🤣
Seriozisht e keni?? @Bebw me ty e kam 😝🤣🤣
 
Jam tepër modeste e di 🤣🤣🤣♥️♥️♥️
Jo ti e di e vete ama, s'kemi pse falenderojme veten se vetja e ka per detyre me u kujdes po per veten. 😁 Nuk eshte se jemi shume veta, vetja 1 eshte. 🤣 dhe cfaredo qe bejme (luftojme, ngrihemi, dhurojme, falim, etj) e bejme per shpirtin tone, e kemi nevoje te brendshme.
 
Jo ti e di e vete ama, s'kemi pse falenderojme veten se vetja e ka per detyre me u kujdes po per veten. 😁 Nuk eshte se jemi shume veta, vetja 1 eshte. 🤣 dhe cfaredo qe bejme (luftojme, ngrihemi, dhurojme, falim, etj) e bejme per shpirtin tone, e kemi nevoje te brendshme.
Se kisha falenderuar asnjëherë vetëm e kam qortuar 😁😁
 
Jo ti e di e vete ama, s'kemi pse falenderojme veten se vetja e ka per detyre me u kujdes po per veten. 😁 Nuk eshte se jemi shume veta, vetja 1 eshte. 🤣 dhe cfaredo qe bejme (luftojme, ngrihemi, dhurojme, falim, etj) e bejme per shpirtin tone, e kemi nevoje te brendshme.
ketu do te kundershtoj Soul :), vetja mund te jete 1 sic thua edhe se cben e kemi dhe e ben per nevoje ama ka nga ato qe sduan te bejne asgje ter diten, ka nga ato "vete" qe ndjejne kenaqesi kur bejne keq, ka nga ato qe duan adrenalinen e krimit, ka nga ato "vete" qe jan mazokiste, ka nga ato qe kan smire etj etj etj..
edhe une mendoj qe duhet perkedhelur vetja, nuk eshte e rendesishme te vleresojne te tjeret e rendesishme eshte te jemi ne gjendje ta "shohim drejt ne sy" ne vete , ta njohim mire ate e perse jo edhe e falenderojme sic edhe ndodh ti terheqim vemendjen ..
 
Çdo ditë kur hap sytë jam falenderuese. Duke filluar me Krijuesin që e falenderoj në heshtje (përveç për të mirën e të mirave që ma dha-çunat).
Ndërsa njerëzve (të afërm dhe të largët) u jam falenderuese me vepra e fjalë, për çdo veprim të tyre. Veçanërisht nënës që më dha 99% të gjeneve të mirësisë dhe babait për atë 1% të aftësive për mbijetesë e luftë sfidash.
Faleminderit çdo kuj që preki shpirtin tim në momentet më të bukura dhe më të vështira, nga që sot jam kjo që jam dhe nuk do e ndryshoja veten për asgjë.
 
Jo ti e di e vete ama, s'kemi pse falenderojme veten se vetja e ka per detyre me u kujdes po per veten. 😁 Nuk eshte se jemi shume veta, vetja 1 eshte. 🤣 dhe cfaredo qe bejme (luftojme, ngrihemi, dhurojme, falim, etj) e bejme per shpirtin tone, e kemi nevoje te brendshme.
Kam rastisur njerez qe nuk e duan veten...e di se mund te te duket cudi...por ende ka njerez qe luftojne c'do dite me kete...
Jo te gjithe e shohin si detyrim dhe kenaqesi kujdesin per veten...ka nga ata qe e vrasin c'do dite shpesh here dhe pa vetdijshem...por po dashuria ndaj vetes eshte e para dhe ta falenderosh qe c'ke me te...per gjithcka qe perballon c'do dite...sepse shume emocione e ndjesi jane pertej asaj qe shpirti mund te perballoj....dhe falemindertit o shpirti im o trupi im qe duron gjithcka qe une perjetoj...
 
Kam rastisur njerez qe nuk e duan veten...e di se mund te te duket cudi...por ende ka njerez qe luftojne c'do dite me kete...
Jo te gjithe e shohin si detyrim dhe kenaqesi kujdesin per veten...ka nga ata qe e vrasin c'do dite shpesh here dhe pa vetdijshem...por po dashuria ndaj vetes eshte e para dhe ta falenderosh qe c'ke me te...per gjithcka qe perballon c'do dite...sepse shume emocione e ndjesi jane pertej asaj qe shpirti mund te perballoj....dhe falemindertit o shpirti im o trupi im qe duron gjithcka qe une perjetoj...
E mi mir! Falenderojeni pra :p

Haha... Jam e vetedijshme. :) Por, njeriu duhet te dije qe kujdesi ndaj vetes eshte detyre primare. Kjo eshte dhe nga ana fetare madje. E ke per detyre me u kujdes per shpirtin, mendjen, trupin tend.

Gjthss, une e pata me sh ne kontekstin e mos kalimit ne egoizem. I bera tag Bebes meqe mora spunto nga ajo, por kam me shume me fenomenin. Kam ca shoqe qe 1 dy rrine duke deklaruar: "Kam arrit cdo gje vete, kam be cdo gje vete. Vetem vetes time i kam borxh, etj etj" Dhe nga kjo u them shpesh: A jetoni ne ndonje ishull ku s'ka askend tjeter qe pasket bo cdo gje vete? Lol

Nejse, kshu puna dmth. Mjesi e nje dite te bukur. :)
 
E mi mir! Falenderojeni pra :p

Haha... Jam e vetedijshme. :) Por, njeriu duhet te dije qe kujdesi ndaj vetes eshte detyre primare. Kjo eshte dhe nga ana fetare madje. E ke per detyre me u kujdes per shpirtin, mendjen, trupin tend.

Gjthss, une e pata me sh ne kontekstin e mos kalimit ne egoizem. I bera tag Bebes meqe mora spunto nga ajo, por kam me shume me fenomenin. Kam ca shoqe qe 1 dy rrine duke deklaruar: "Kam arrit cdo gje vete, kam be cdo gje vete. Vetem vetes time i kam borxh, etj etj" Dhe nga kjo u them shpesh: A jetoni ne ndonje ishull ku s'ka askend tjeter qe pasket bo cdo gje vete? Lol

Nejse, kshu puna dmth. Mjesi e nje dite te bukur. :)
To view this content we will need your consent to set third party cookies.
For more detailed information, see our cookies page.

View: https://voca.ro/1gYk98qnptoq
 
To view this content we will need your consent to set third party cookies.
For more detailed information, see our cookies page.

View: https://voca.ro/1gYk98qnptoq

Si fillim te falenderoj sepse pata mundesine dhe te te degjoja!
Te coj nje perqafim si fillim. Ndjese nese komenti im nxiti emocione qe ndoshta nuk duheshin ne keto momente tek ti. Une fola per 1 kategori qe vete i njoh, pra per 1 ane te medaljes. Ne forum une nuk njoh jeten e askujt ne fakt. Mund te kete qene sh racional dhe i ftohte komenti, kshuqe e terheq. :)
 
Si fillim te falenderoj sepse pata mundesine dhe te te degjoja!
Te coj nje perqafim si fillim. Ndjese nese komenti im nxiti emocione qe ndoshta nuk duheshin ne keto momente tek ti. Une fola per 1 kategori qe vete i njoh, pra per 1 ane te medaljes. Ne forum une nuk njoh jeten e askujt ne fakt. Mund te kete qene sh racional dhe i ftohte komenti, kshuqe e terheq. :)
Vec perqafimin mos e terhiq sepse un i kam shum qef 😂❤️
Ndjese per emotivitetin tim te egzagjeruar sot por spo me kalon 😅 🤗🤗🤗
 

Konkursi Letërsisë

 • 1-Bëju.

  Votat: 11 40.7%
 • 2-Ankth mesnate.

  Votat: 3 11.1%
 • 3-Të dua ty.

  Votat: 8 29.6%
 • 4-Nje kujtim.

  Votat: 5 18.5%
Back
Top