"Erdogan është qesharak”, burgoset i riu në Turqi pas deklaratës për Presidentin

rexhepi-905x395.jpg
Një ngjarje e pazakontë ka ndodhur në Turqi, ku një prononcim për emisionin ‘Sreer Cat’ i ka kushtuar qytetarit turk me burgosje.

Qytetari me iniciale E.A ka bërë një deklaratë për media ku ka kritikuar Presidentin Recep Tayyip Erdogan duke thënë se ai është qesharak.

Disa ditë më parë, presidenti i Turqisë me rastin e nisjes së punës për hapjen e “Kanalit të Stambollit” kishte deklaruar se Turqia do të jetë në një ndër 10 vendet me ekonomitë më të mira në botë.

Pas kësaj qytetari është pyetur se çfarë mendon në lidhje me deklaratën e Erdogan dhe ai është përgjigjur: “Unë mendoj se ai është qesharak”.

Kjo ka bërë që të reagojë edhe kryetari i degës së partisë CHP për Rize, Saltuk Deniz, i cili tha se “Kritikimi i AKP-së po rezulton me ndalime. Këtë e përjetoi E.A. dhe familja e tij”.

Erdogan sot ka paditur për shpifje kryetarin e opozitës, Kemal Kilicdaroglu, ku ky i fundit kishte kritikuar ashpër Presidentin në një fjalim të mbajtur me grupin parlamentar të CHP-së.

j.l./ dita


PS-Nuk shohim kete edoganin tone po rrime e merremi me derrdoganet e botes, ca rrace "keqe" jemi ne shqiptaret?
 
Top