E njihni dashurin?

Dikur me trokiti ne der...
e shihja me dyshim sepse nuk e njihja, nuk e prisja dhe nuk e dija qe e doja.
Fillova ta tallja, te luaja me te;
e injoroja dhe e luftoja sepse nuk pranoja qe smundesha te jetoja me pa te.
Si perfundim e pranova... por cfare pranova do te thoni ju?!
Nje genjeshter... nje genjeshter aq te embel dhe aq te dhunshme sa pershkrim nuk ka.
Nuk kishin rendesi lotet, nuk kishin rendesi ulerimat dhe grushtat,
nuk kishte rendesi cfare thonte bota, nuk kishte rendesi asigje pervec asajt keshtjelle prej rere qe kisha ndertuar.​

E dija! Brenda meje e dija qe do shembej shum shpejt prandaj e shkelja cdo her qe me jepej mundesia...
te nesermen e rindertoja me gjith forcat qe kisha dhe pastaj prap e prishja perpara se te shembesha me te.
Erdhi ai moment...
dallga shembi gjithcka dhe me mori me vete.
Ai moment qe kaq shum me kishte friksuar nuk ishte sic e kisha menduar.
Me dha mundesin te shifja cfare kisha len perjashta keshtjelles...
cila ishte ajo bot nga e cila isha izoluar...
cfare kishte me tej asajt endrre te semur.​

Pranova shoqerin e nje te huaji, me mjekerr te pa rregulluar, me floket rremuj dhe te gjata,
me nje goj me buz te vogla por qe nxirrnin fjale te mprehta.
Nuk ishte i komplikuar si un, nuk e vriste mendjen sa e vrisja un,
nuk i mendonte gjerat perpara se te hapte goj, nuk i interesonte e nesermja...
Got pas gote ju hapem njeri tjetrit, ledhatimi pas ledhatimi,
puthje pas puthje kaluan minuta, kaluan ore, kaluan dite...
Cdo gje me te ishte e qart, cdo gje e rastit dhe e pa menduar...​

Me dhuroj ngrohtesi edhe kur nuk kisha nevoj,
me beri surpriza edhe kur nuk kishte asigje per te festuar,
me jepte kurajo kur nuk shihja fundin e tunelit,
me shtrrengoi fort mbas vete kur ndihesha vetem,
me qendronte prane kur sdoja te shihja njeri me sy,
me blente marshmallow per tme ngrejt moralin,
me bertiste kur sdija as vet cfare doja,
me pranonte kshu sic isha plot difekte dhe kurre nuk tentoi tme ndrryshonte.​

Aty kuptova se ckisha perballe,
aty kuptova se c'eshte ne te vertet dashuria,
aty kuptova c'eshte qetesia shpirterore,
aty kuptova cfare do te thot te zgjohesh e lumtur,
aty kuptova qe njerzit mund te derdhin lot edhe nga gezimi!
 

London

carpe diem
Waaaaaa
Shife shife
Cfare koincidence
Dhe ti kerko divorc? ????
Shife cfare shpirt romantik ke humbur ahhaha
Hahahahahahahahahahahahahahahaha naqe kam ndryshu mendje pash i anderr t'keqe mram ????ska divorc ???
 

TinkyPinky

🎈Stay wild moon child ❤️
Hahahahahahahahahahahahahahahaha naqe kam ndryshu mendje pash i anderr t'keqe mram ????ska divorc ???
????
Un te flas por du cokollat tani
 

Vinjol

Status Online....... Po zihem me grate e forumit
Po si se njoh
Madje madje maredhenie me te mira kam m edashurine pat - time
:p
te perhershmen se kam provu noihere
 

NeVertiti

~Kohe & Stine~
Staf në FV.AL
Adm
Po ,Flm Zotit!
Gjithmone e kam njohur,me ka dashur dashuria,dhe s`mundem te kem asnje ankese, as ndaj njerzve rreth meje,as ndaj zotit,nese ekziston ky i fundit. :))
 

TinkyPinky

🎈Stay wild moon child ❤️
Po si se njoh
Madje madje maredhenie me te mira kam m edashurine pat - time
:p
te perhershmen se kam provu noihere
Ajo part time ka shum emra te tjera
Mos ma njollos dashurine ?
 

TinkyPinky

🎈Stay wild moon child ❤️
Po ,Flm Zotit!
Gjithmone e kam njohur,me ka dashur dashuria,dhe s`mundem te kem asnje ankese, as ndaj njerzve rreth meje,as ndaj zotit,nese ekziston ky i fundit. :))
Si mund mos te te duash Nevin ❤
Un ndonjeher i bie me kok por bie ne kemb ?
 

Vinjol

Status Online....... Po zihem me grate e forumit
Ke te drejte @Ultraviolet u shpreha gabim
Po e zevenedesoj part - time
Me afat shkurter
 

ZHIGO

Stumblin' in
V.I.P
Brava Deli,

Menyra se si ke artikuluar emocionet ne kete shkrim eshte e nje dimensioni fantastik. Te ben per vete kur e lexon. Ndoshta dikush lexon dhe veten aty neper ato rreshtat e tua qe i ke qare :)
 

TinkyPinky

🎈Stay wild moon child ❤️
Brava Deli,

Menyra se si ke artikuluar emocionet ne kete shkrim eshte e nje dimensioni fantastik. Te ben per vete kur e lexon. Ndoshta dikush lexon dhe veten aty neper ato rreshtat e tua qe i ke qare :)
Faleminderit ?
Mesuesja ime e shkolles te mesme mka pas than gjithmon: edhe pse sdo ti lexoj me une, ti vazhdo ti shkruash mbi leter dhe do ndihesh me mire.
Emocionet jan te bukura por ndonjeher kur mbledh shume, ke nevoj ti nxjerresh qe te rimarresh frym
 

Bebw

🌞
Staf në FV.AL
S/M
Dashurin shpesh'here e ngatrrojme me disa fiksime.Ndonjehere mendoj se nuk e kam takuar ende edhe pse mund ta kem para syve. Dashuri universale qe kalon cdo limit eshte femija .Aty njihemi me dashurin e vertet dhe unike ku ndienjat jan te pastra si kristali,dhe eshte pa kushte mbi te gjitha ❤
 

NeVertiti

~Kohe & Stine~
Staf në FV.AL
Adm
Po. :))
Qe diten qe kam lindur besoj.
Une pa te se shtyje dot asnje dite te vetme.
Flm zotit ,gjithnje eshte treguar bujar ndaj meje.
 
Top