Duke sharë e fajësuar meshkujt për çdo gjë.

Sot është shumë gjë e modës që dikush të dalë në TV dhe të ndërtojë personalitet publik duke sharë e fajësuar meshkujt për çdo gjë. Por, e vërteta është që, sot, meshkujt - sidomos mënyra si një mashkull mendon dhe sillet përballë një femre - janë produkt i asaj që projektojnë vetë femrat. Pa ndryshuar femrat, posaçërisht në artikulimin e asaj që vërtet duan nga partneri, as meshkujt nuk do të ndryshojnë.
Nëse mendon ndryshe, shprehe edhe ti mendimin tënd!
Siç thoshte Piktori gjatë pandemisë, hajde le të flasim!
Sapo e elxova kete statusin tek : A.Rexhaj.


Ne fakt nder vite dhe ne konceptet e mia,dhe ketu ne Fv e kam shpreh shpesh, pikerisht kete qe ka shkruar Albatrosi siper.
Ajde ta diskutojme dhe bashke,ne ktej nga Fv-ja.
 
Per kte s'ke c'te diskutosh fare.
Grate te edukojne burrat aq sa te munden edhe cunat ashtu sic do donin te ishte bashkeshorti tyre, edhe kaq. 😁

Nga ana tjeter,fakti qe femija rritet duke pare shembullin ne familje nenkupton se roli eshte i te dyve. Sado te mundohet nena shkrete, po pat nje baba patriarkal e abuzues djali eshte e veshtire te mos ndikohet edhe ai. 🙄

Sa per keto qe dalin ne TV me shume e kane Show aman meqe eshte dhe teme trendy se fundmi 😁
 
Top