Diskutime rreth jetës shkollore.

Baboon

FALEMINDERIT!
Nuk e di nëse ka një temë rreth kësaj por jeni të lutur ta bashkoni pa më pyetur nqs po.

Tema :
Meqenëse sot është 7 Marsi,
Sa prej jush arrijnë akoma të shkruajnë me bukurshkrim njësoj si në fillore?

p.s tema është e lirë për diskutime kujtime për të të gjitha llojeve që kanë të bëjnë me shkollën.
 

Baboon

FALEMINDERIT!
Po ja nis vetë i pari :

Jo madje shumë shkronja nuk më kujtohen se si bëhen,
Por jam i lumtur që shkruaj me gërma shtypi pasi bukurshkrimi im ka qenë për faqe të zezë lool
 

Marla

S∩IɹIS
Epra ku mer vesh katunari nga presioni
Cit. Mato Gruda lool
Po thashë të bohem ene unë çik si i rregullt të vij me detyra i herë në klasë po të le ti ??
Ta qit direkt bojën lool

Jam Prof. Diplomacie prandaj

Cit Une Draperi lool
 

Baboon

FALEMINDERIT!
Hajd te te tregoj ca kujtime femijerie dhe pse do tallni menderen ju e di :p
Nooo re se i vejm katunin n'shpin ç'ke ti ?
Jepi ?
P.S përtej shakave kto kujtime janë super cool
 

Baboon

FALEMINDERIT!
Ene mos e vrit . menjen se janë tu pa perputhjet mileti që ikshin dritat jarebi lool
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Bukurshkrimi mka pelqyer cdohere. Edhe ne gjuhen arabe qe ka nje stil dhe shkence te veçante per bukurshkrim, kam qene deri diku i mire. Disa shkronja i kisha pas harruar si shkruheshin por, kur filluan çunat shkollen, koha qe shpenzoja dhe vazhdoj te shpenzoje me ta, mi rikujtoi te gjitha.
 

Baboon

FALEMINDERIT!
Bukurshkrimi mka pelqyer cdohere. Edhe ne gjuhen arabe qe ka nje stil dhe shkence te veçante per bukurshkrim, kam qene deri diku i mire. Disa shkronja i kisha pas harruar si shkruheshin por, kur filluan çunat shkollen, koha qe shpenzoja dhe vazhdoj te shpenzoje me ta, mi rikujtoi te gjitha.
Lol edhe mua nipat mi kujtuan para ca viteve ca shkronja sidomos ato të Mëdhatë.
 

DeliriumMind

Stay wild moon child.
Ka pas qen i perkryer... pastaj me kalimin e kohes, e humba doren sepse perdorja pothuajse vetem kompiutrin per te shkruajtur dhe provimet me shkronja shtypi.

I perkryer jo sepse kisha ndonje aftesi... por me aq dajak sa kam henger.. ???? duhet te isha e gjitha e perkryer.
 

Marakli^Krapit

Antarë i Respektuar
Edhe un e kam problem me shkru si dikur kur isha ne shkoll, tani vetem me letra shtypi ?

Plus me kujtohet mesuesi qe gjithmonë me thote neser i du librat uj ?un kam pase fatin me duhesh te kaloja Drinin te shkoja ne shkoll dhe gjithmon i beja uj librat ?
 

Soulmind

Soli/Soulmendja/Soul
Nje teme me kujtime shkollore duhet te jete diku mendoj. ka qene hapur para sh vitesh. Mbaj mend atje kam pas shkruar sh kujtime te shkolles
 

Baboon

FALEMINDERIT!
Nje teme me kujtime shkollore duhet te jete diku mendoj. ka qene hapur para sh vitesh. Mbaj mend atje kam pas shkruar sh kujtime te shkolles
Mund ti bashkoni, pa problem prandaj e kom thon që kur e hapa si teme.
 

Bebw

❌Once✖ Unstoppable 🌞
Me shkronja dore shkruaj ende, asnjëherë si kam përdorur shkronjat e shtypit
 

Baboon

FALEMINDERIT!
Edhe un e kam problem me shkru si dikur kur isha ne shkoll, tani vetem me letra shtypi ?

Plus me kujtohet mesuesi qe gjithmonë me thote neser i du librat uj ?un kam pase fatin me duhesh te kaloja Drinin te shkoja ne shkoll dhe gjithmon i beja uj librat ?
Mos me thuj qe uje e kishe bo ene tëmën për peshkun lool
C'mu kujtu një barsolet provimeshNje nxënës përtac (si une ?) kishte provim në biologji, edhe gjithë javën nuk i kishte prek librat me dorë. Një natë para provimit mer librin edhe vendos me shans që do msoj për të paktën një nga tezat e provimit. Edhe i shko dora ke faqet që flisnin për morrin. Edhe e mso ujë.

të nesërmen në provim kur mësuesi po ndante se kush do foli për çfarë ky u luste me vete "ishalla m'bje morri, ishalla m'bje morri"

I Bie Delja. ?
çohet ky me fol për delen :

- Delja është një kafshë e zbutur shtëpiake, na jep qumështin, mishin, na jep leshin. Dhe duke qenë se ka lesh ka edhe morra. Edhe morri kshu e morri ashtu....

- dole nga tema i thotë mësuesi. Ok na fol më mirë për qenin.

- Qeni gjithashtu një kafshë shtëpiake, besnike e njeriut. Qeni është një kafshë leshatore dhe si rrjedhojë ka morra.
dhe morri....

- stop! - ja pret mësuesi që e kupton nxënësin dhe me mendohet... - na flit për peshkun i thotë.

- peshku është një gjallesë e ujrave të ëmbla, dhe të kripura. Peshku ka luspa jo lesh se po të kishte lesh do kishte morrra dhe morri....
 

Bebw

❌Once✖ Unstoppable 🌞
Mos me thuj qe uje e kishe bo ene tëmën për peshkun lool
C'mu kujtu një barsolet provimeshNje nxënës përtac (si une ?) kishte provim në biologji, edhe gjithë javën nuk i kishte prek librat me dorë. Një natë para provimit mer librin edhe vendos me shans që do msoj për të paktën një nga tezat e provimit. Edhe i shko dora ke faqet që flisnin për morrin. Edhe e mso ujë.

të nesërmen në provim kur mësuesi po ndante se kush do foli për çfarë ky u luste me vete "ishalla m'bje morri, ishalla m'bje morri"

I Bie Delja. ?
çohet ky me fol për delen :

- Delja është një kafshë e zbutur shtëpiake, na jep qumështin, mishin, na jep leshin. Dhe duke qenë se ka lesh ka edhe morra. Edhe morri kshu e morri ashtu....

- dole nga tema i thotë mësuesi. Ok na fol më mirë për qenin.

- Qeni gjithashtu një kafshë shtëpiake, besnike e njeriut. Qeni është një kafshë leshatore dhe si rrjedhojë ka morra.
dhe morri....

- stop! - ja pret mësuesi që e kupton nxënësin dhe me mendohet... - na flit për peshkun i thotë.

- peshku është një gjallesë e ujrave të ëmbla, dhe të kripura. Peshku ka luspa jo lesh se po të kishte lesh do kishte morrra dhe morri....
?????????????? loooot looott
 

Didi

C'est la vie.
Une, raste te rralla perdor shkronjat e shtypit. Ka lezet tjeter bukurshkrimi.
 

Baboon

FALEMINDERIT!
Une, raste te rralla perdor shkronjat e shtypit. Ka lezet tjeter bukurshkrimi.
Jam shumë dakort me ty. Kot me t'pyt po kur fliste presori/ja edhe te duhej me mbajt shenime shpejt e shpejt njësoj shkruaje? Se kom përshtypjen nje pjese e mirë që e kanë harruar bukushkrmin është kjo arsyeja.
P.S jo rasti im, une thjesht bukurshkrim e kom pas "shëmtutshkrim" lool
 

Didi

C'est la vie.
Jam shumë dakort me ty. Kot me t'pyt po kur fliste presori/ja edhe te duhej me mbajt shenime shpejt e shpejt njësoj shkruaje? Se kom përshtypjen nje pjese e mirë që e kanë harruar bukushkrmin është kjo arsyeja.
P.S jo rasti im, une thjesht bukurshkrim e kom pas "shëmtutshkrim" lool
Gjithmon dore kam shkruar, se shkronjat e shtypit donin me shume kohe.
Por normale ne shenime nuk mund ta ruash bukurshkrimin, shkruaja pjerrtas.
Ama une ne 8 vjecare kam qene nxenese e dalluar per bukurshkrim.
 

Baboon

FALEMINDERIT!
Gjithmon dore kam shkruar, se shkronjat e shtypit donin me shume kohe.
Por normale ne shenime nuk mund ta ruash bukurshkrimin, shkruaja pjerrtas.
Ama une ne 8 vjecare kam qene nxenese e dalluar per bukurshkrim.
Supozoj qe ke qenë e mire edhe n'vizatim.
 

Soulmind

Soli/Soulmendja/Soul
Kam patur shkrim shuume te bukur, POR e prisha fare me vit te katert kur pregatiteshim per mature. Na jepte zysha letersise analize shkrimesh 10 faqe ne ore t emesimit
 
Top