Diskutim rreth librit "Te jetosh ne ishull" Ben Blushi

Soulmind

~She wanted the whole world or nothing~
Staf në FV.AL
Adm
Pershendetje!
Kete vere, meqenese te gjithe shkojne ne det, ne klubin tone te librit me abonim te perhershem nga une dhe EA-ja, por me deshiren dhe shpresen se do te na bashkangjiten dhe te tjere ne nje te ardhme jo fort te larget, po sjellim ne diskutim librin qe ka brenda, 1 "ishull". Une akoma s'e kam mbaruar madje jam tek 20% i tij, por po e le temen, dhe kushdo qe ka deshire mund te vije te shkruaje kur te jete gati!te-jetosh-ne-ishull-ben-blushi.jpg


Diskutimi mund te vertitet rreth:
1- Tematikes (cfare trajton autori). Problematika/fabula/mesazhi
2- Si e sjell ai tek lexuasi?
3- Pse ka ngritur kete trajtese? Dhe cfare mendoni ju rreth qasjeve te tij?
4-Cfare ju ka bere me shume pershtypje?
5- Mund te jepni dhe mendim si kritike letrare, stili/leksika, etj.


Per kedo qe ka deshire t'a lexoje, por nuk e ka si liber po vendos linkun nga ku mund ta dawnlodoni shqip dhe mund ta lexoni ne PDF.

Nje tag i vogel per ca miq qe me kujtohen tani.
@E**A** @LeVoyageur @NeVertiti @Lauri @Arfenilla @Mogli @Ledia @kitrra 123 @Monique @Bledi_Shady @ReNdEx @Endrra @D. @Parloté [^_^] @No_Sens @Çobani @Hilarious @AnaVie @Bledi_Shady :giggle:
 
Redaktimi i fundit:

ReNdEx

Interist Forever
V.I.P
Pershendetje!
Kete vere, meqenese te gjithe shkojne ne det, ne klubin tone te librit me abonim te perhershem nga une dhe EA-ja, por me deshiren dhe shpresen se do te na bashkangjiten dhe te tjere ne nje te ardhme jo fort te larget, po sjellim ne diskutim librin qe ka brenda, 1 "ishull". Une akoma s'e kam mbaruar madje jam tek 20% i tij, por po e le temen, dhe kushdo qe ka deshire mund te vije te shkruaje kur te jete gati!te-jetosh-ne-ishull-ben-blushi.jpg


Diskutimi mund te vertitet rreth:
1- Tematikes (cfare trajton autori). Problematika/fabula/mesazhi
2- Si e sjell ai tek lexuasi?
3- Pse ka ngritur kete trajtese? Dhe cfare mendoni ju rreth qasjeve te tij?
4-Cfare ju ka bere me shume pershtypje?
5- Mund te jepni dhe mendim si kritike letrare, stili/leksika, etj.


Per kedo qe ka deshire t'a lexoje, por nuk e ka si liber po vendos linkun nga ku mund ta dawnlodoni shqip dhe mund ta lexoni ne PDF.

Nje tag i vogel per ca miq qe me kujtohen tani.
@E**A** (te lej te fundit perhere, ama sot do kryesosh ne liste :D) @LeVoyageur @NeVertiti @Lauri @Arfenilla @Mogli @Ledia @kitrra 123 @Monique @Bledi_Shady @ReNdEx @Endrra @D. @Parloté [^_^] @No_Sens @Çobani @Hilarious @AnaVie @Bledi_Shady :giggle:
Flm per link , e shkarkova tashi t'a lexoj avash avash , dhe ne fund po kuptova gje do te them 😝
 

Lauri

Anunnak
Një temë e tillë është mjaft e bukur Soul. Nga ana tjetër, fton antarin të lexojë një libër që as nuk i intereson ndoshta, o nuk është në kategorinë e tematikave të librave që lexon.
Romanet psh..unë nuk i prek me dorë 🙈
Ps.kush është Blushi 😎

Do ju lexoj në komente 🙂
 

Soulmind

~She wanted the whole world or nothing~
Staf në FV.AL
Adm
Një temë e tillë është mjaft e bukur Soul. Nga ana tjetër, fton antarin të lexojë një libër që as nuk i intereson ndoshta, o nuk është në kategorinë e tematikave të librave që lexon.
Romanet psh..unë nuk i prek me dorë 🙈
Ps.kush është Blushi 😎

Do ju lexoj në komente 🙂
E kemi diskutuar kete pjese.(perzgjedhjen) Ne fillim e beme me sugjerime nga te gjithe, por meqe asnje anetar (ne fakt shumica jo te gjithe) nuk kishte deshire te sugjeronte, dhe nuk tregoi bashkepunim(kryesisht nga pamundesia e kohes), Muajin e pare e kemi zgjedhur me sondazh. 2 te fundit i kam zgjedhur kryesisht me @E**A** meqe ai ka qene i gatshem te jape kontribut ne kete nenforum ne menyre te vazhdueshme dhe ka dhene sugjerime.

Ja ku ka qene tema: Klubi i Librit ne FV!

Gjthss, une jam e vetedijshme qe shumica nuk do marre pjese, por serish ju tagoj sepse : 1- per respekt qe ju keni ndaj librit, dhe 2- ndoshta qe te perfshiheni dhe te na sugjeroni libra te tjere. Vetem te jene libra pak te lehte qe te kene durim te gjithe per t'i lexuar.

p.s. Ben Blushi
Kur te shkoj 60 vjec e t'mos kem me frike nga virtualiteti do sjell librat e mi t'i diskutojme :p
 
Redaktimi i fundit:

NeVertiti

~Kohe & Stine~
Staf në FV.AL
Adm
Sole une se kam nise akoma, por ju premtoj qe der per festa do e lexoj.
Koha s'me premton shume kto kohe.
Por do lexoj me kenaqesi der atehere mendimet tuaja rreth librit.
 

Arfenilla

Themelues i Forumit
Themelues
Un kam fillu tani ni tjeter libere,po dhe kte do mundohem te marr🤔
 

E**A**

Antarë i Respektuar
Pershendetje!
Kete vere, meqenese te gjithe shkojne ne det, ne klubin tone te librit me abonim te perhershem nga une dhe EA-ja, por me deshiren dhe shpresen se do te na bashkangjiten dhe te tjere ne nje te ardhme jo fort te larget, po sjellim ne diskutim librin qe ka brenda, 1 "ishull". Une akoma s'e kam mbaruar madje jam tek 20% i tij, por po e le temen, dhe kushdo qe ka deshire mund te vije te shkruaje kur te jete gati!te-jetosh-ne-ishull-ben-blushi.jpg


Diskutimi mund te vertitet rreth:
1- Tematikes (cfare trajton autori). Problematika/fabula/mesazhi
2- Si e sjell ai tek lexuasi?
3- Pse ka ngritur kete trajtese? Dhe cfare mendoni ju rreth qasjeve te tij?
4-Cfare ju ka bere me shume pershtypje?
5- Mund te jepni dhe mendim si kritike letrare, stili/leksika, etj.


Per kedo qe ka deshire t'a lexoje, por nuk e ka si liber po vendos linkun nga ku mund ta dawnlodoni shqip dhe mund ta lexoni ne PDF.

Nje tag i vogel per ca miq qe me kujtohen tani.
@E**A** @LeVoyageur @NeVertiti @Lauri @Arfenilla @Mogli @Ledia @kitrra 123 @Monique @Bledi_Shady @ReNdEx @Endrra @D. @Parloté [^_^] @No_Sens @Çobani @Hilarious @AnaVie @Bledi_Shady :giggle:

A u lodhe? 😁 🤗
 

Soulmind

~She wanted the whole world or nothing~
Staf në FV.AL
Adm
Mos lexoni libra mashtruesash e gjakpirsash qe kane bere leke mbi kurrizin e Shqiptareve, lexoni nje autor qe nuk eshte i njohur me mire.
Ja kam vene sfide vetes qe do e lexoj. Ndonese mezi po e shtyj. Sepse ne cdooo fjali i can feel Ben Blushi's intentions. 😁😁
 

Soulmind

~She wanted the whole world or nothing~
Staf në FV.AL
Adm
Qenie me te shpifur nuk ka mbi token Shqiptare, lepires, mashtrues, i pabese, manipulator.
E kam njohur nga afer me te gjitha “virtytet” e tij.
Jo une s'e njoh kshu...por i can read through his lines. 😁 Por ja vura deryre vetes t'a njoh pas atij shkrimit per Bajram. 😁 But i wouldn't buy it. Pdf po se falas 😅
 
Top