C'mendoni per gocat bjonde??

Lauri

Anunnak
Per bjontet meshkujt lozin nga mendja. Ne sensin e vertete te fjales.Meshkujt ne fakt,kur jane ne kontakt me bjondet behen “mendjelehte”dhe bejne shume lehte budalliqe.Ky opinjoni i nje studjo te universitetit Parigi-Nanterre.
Profesori i psikologjise socale Thierry Meyer, thote se kur meshkujt jane duke bere muhabet me bjondet,hyn ne “loje”bindja qe: bjondet jane shume te bukura por thone gjera pa sens.Duke menduar keshtu,mashkulli harron vetveten dhe i ben ai budalliqet.
Kjo studjo eshte quajtur”femije i zhgenjyer”.
Sipas keti kerkimi, cdo paragjykim ka rrenjet e veta.Ne kete rast- nje bionde e bukur eshte mendje lehte-vjen nga fakti qe nje pjese e mire e te porsalindurve jane bjond, dhe automatikisht shoqerohet me papjekurine e nje femije.

-Na thoni ju tani se eshte e vertete ky studim i ketyre francezve.
-E keni humbur koken ndonje here per gocat bjonde, deri sa te mos dini se c’flisni??
 

Attachments

  • bionda.jpg
    bionda.jpg
    6.7 KB · Shikime: 26

Brigadieri

tifoz i cmendur i INTERIT
per mua bjondet jane femrat me sexy, i kam fiksim si goca por asnjeher nuk kam pasur nje te dashur bjonde dhe pse shumicen e shoqeve i kam te tilla.
 

shiHanny!!

psiko pa shpres sherimi
disa shekshi e disa kan edhe ni shikim bosh dyqysh sikur mos me pas tru lol po lene se veq pej xhelozis po flas kshtu:D...m'plq amo vetem nqs jon natyrale bionde..
 

Loverboy

A pretty face can never trick me
Mendoj qe jane te mira kur nuk ka tjera :D
 

Nostra_22

Anëtar i Nderuar
Rrezatim verbues qe per fat nuk zgjat. (plaken shpejt bjondet)
Jane shume figurante dhe ndoshta jo aq rastesisht nuk nuk lene gjurme intelegjence.
 

Adrenalina

GoC TiR0né
Po te isha mashkull s'ma merr mendja se do me terhiqnin bjondet, nuk jane shume sexy ne pergjithsi. Kurse ezmeret sec kane dicka me shume. Sa per inteligjence s'ma merr mendja se ka te beje me ngjyren e leshit te kokes :)
 

Ylli-1

Etnoshqiptar
Njesoj si per brunet, c'dallim ka qe eshte ngjyre tjeter flokesh, me rendesi eshte zemra...
 
Jane me terheqese per syte!
Por nuk di pse eshte krijuar ajo ideja se jane mendjelehta, pikerisht se flitet kaq shume per bjondet.
Ato pak bjonde qe kam njohur (me floke te lyera :p) kane qen shume me nivel dhe me nje inteligjence jo siperfaqesore.
 

Adrenalina

GoC TiR0né
Jane me terheqese per syte!
Por nuk di pse eshte krijuar ajo ideja se jane mendjelehta, pikerisht se flitet kaq shume per bjondet.
Ato pak bjonde qe kam njohur (me floke te lyera :p) kane qen shume me nivel dhe me nje inteligjence jo siperfaqesore.

Ato me floke te lyera s'quhen bjonde lal ;)
 
Ato me floke te lyera s'quhen bjonde lal ;)

Per mua bjonde jane ato! :D
Se bjonde natyrale shikon shume shume rralle.
Dhe tani nuk meret vesh se dhe ato qe jane bjonde behen brune dhe anasjelltas!
Nejse respekte per bjondet! :D
 

Adrenalina

GoC TiR0né
Per mua bjonde jane ato! :D
Se bjonde natyrale shikon shume shume rralle.
Dhe tani nuk meret vesh se dhe ato qe jane bjonde behen brune dhe anasjelltas!
Nejse respekte per bjondet! :D

Ne shqiperi shikon rralle, dhe kur jane bjonde vertet jane te shpelara se dhe vetllat i kane bjonde.
Por tek inteligjenca s'ka te beje ngjyra e flokut, sic e kam thene dhe me lart :)

E vertet eshte se ne shqiperi shume goca jane bere bjonde por i njef nga vetullat e zeza qe kane. Mua me vjen keq sepse personalisht mendoj se ato do ngjajne me te bukura ne ngjyren e flokut te tyre natyral :)

Nejse u zgjata dhe une icik capkene, :puc
 

Loyalty

Anëtar i Nderuar
Une kam njohur shume pak bjonde ne jeten time, por me nje bionde natyrale jam rritur dhe mund t'iu garantoj qe jo vetem s'eshte plakur aspak por sa vjen edhe riohet me shume.
Persa i perket inteligjences, prape per te njejten femer, kam degjuar nga te tjeret qe eshte me shume inteligjente se femrat normale.;)
Babi im nuk e ka lene akoma dhe nuk eshte bere mendjelehte, perkundrazi, eshte bere me i forte si karakter me kalimin e kohes...:D
 

ida angel

:)
V.I.P
Bjondet ...thjesht eshte krijuar nje opinion negativ per to.
Kam pas shoqe bjonde dhe si kam gjykuar ndonje here per inteligjencen e tyre,madje me kane provuar te kunderten nga ajo qe thuhet.
 

Liza

Anëtar i Respektuar
Nuk e kuptoj une pse vicat behen veq per biondinat :D:D Mua personalisht nuk me pelqejn edhe aq :) nuk kam shoqe biondina nuk kam pas kontakte shum me to per me fol diqka per intelegjencen e tyre :D
 

fragolina

Anëtar Aktiv
Per bjontet meshkujt lozin nga mendja. Ne sensin e vertete te fjales.Meshkujt ne fakt,kur jane ne kontakt me bjondet behen “mendjelehte”dhe bejne shume lehte budalliqe.

une do thoja qe meshkujt jugore( jugu i evropes) lene mendte per bjondet.

verioret, gjermane, nordike, angleze, austriake, lene mendte per brunet.
 

Lauri

Anunnak
E dini ju se pas 200 vjetesh bjondet nuk do eksistojne me.
Te jeshe nje bjonde(natyrore)do jete nje krenari e madhe.

-Nuk u pergjigj asnje nga cunat pyetjes se fundit,se qorjentohen apo jo kur flasin me bjondet.
 

xhebrail

Mangup me Licenc
Mendoj qe duhen palluar qdo 3 ore se ndryshe do te tradhetojne me komshiun
 

Sara

Antar Aktiv
..!!Ishte njehere Genci!
Ky qe thoni ju qe s'thate gje, kishte ra ne hall te madh shume.
Na kishte rene ne dashuri, po jo me nje, po me dy vajza njekohesisht.
Njera na ishte Bionde dhe tjetra Brune.
S'dinte si te vepronte - s'dinte ke te zgjidhte.
Si perfundim shkon te gjyshi per te ndricuar mendjen.

Genci - O gjysh o gjysh, kam ra ne hall te madh.
Gjyshi - C'ke te keqen gjyshi, ca halli te ka gjetur?
Genci - Kam rene ne dashuri me dy vajza, njera bionde e tjetra brune, jane te dyja te mira shume, por nuk di ke te zgjedh.
Gjyshi - S'ka rendesi ngjyra te keqen gjyshi, e mire eshte ajo qe ta jep.
ajo shprehje duhet kuptuar mire. Te qenit e mire nuk do te thote thjesht ajo qe ta jep apo ja jep ti asaj. E mire eshte ajo qe eshte per ty dhe jo per te tjeret, ajo qe te perkushtohet ty e te shikon ty si njeriun e jetes se saj. Ky eshte morali fabules
 

bella

Anëtar i Nderuar

Dua te them se eshte pikerisht fakti qe djemte kane nje terheqje te madhe nga bjondet, qe i ben keto te fundit te jene me te lehta...ne kuptimin se , djemte i llastojne, i shohin si kukulla dhe i trajtojne jo rralle here si te tilla.

Vajzat bjonde kane nje pamje te brishte te embel, te japin pershtypjen e nje femre qe do ta kesh kujdes.
Ndryshe nga brunet, esmeret te cilat kane nje pamje me te eger dhe duken me te vendosura ne aparence.....Prandaj dhe meshkujt nese kane perballe nje bjonde nje brune...i afrohen bjondes me mire sesa asaj brunes...ka frike nga ajo e fundit :p

Po bjondet kane tendecen te duken me te plakuara sesa brunet..mund te plaken njesoj,por bjondeve u vihen re me heret rrudhat sesa bruneve...
 

sweetzzinna

Dum spiro, spero くる
Themelues
Une kam njohur shume pak bjonde ne jeten time, por me nje bionde natyrale jam rritur dhe mund t'iu garantoj qe jo vetem s'eshte plakur aspak por sa vjen edhe riohet me shume.
Persa i perket inteligjences, prape per te njejten femer, kam degjuar nga te tjeret qe eshte me shume inteligjente se femrat normale.;)
Babi im nuk e ka lene akoma dhe nuk eshte bere mendjelehte, perkundrazi, eshte bere me i forte si karakter me kalimin e kohes...:D
Une bashkohem me postimin tend
Me ka rastisur te njof nje femer bionde ka 45 vj tani, dhe mund te them qe eshte nje femer e zgjuar e fort qe di ca do nga jeta,
Por sehste e vetmja bjonde e zgjuar qe njof, shoqen me te mire e kam bjonde, shoqe ne shkolle jan bjonde dhe poashtu jan te zgjuara.

Ma shpjegoni pak pse plaken me heret bjondet se se di?

Ai koncepti qe "bjondet jan budallacka" eshte perhapur me shume per bjondet e lyhera besoj une....

Gjithsesi si tha dhe Adrenalina ngjyra e flokut ska lidhje me Iq e njeriut...
 

triumfuesja

Anëtar i Respektuar
Ne fakt dhe une kam pasur nje shoqe bjonde(natyrale)dhe ishte vertet inteligjente dhe vertet qe i bente meshkujt te rrinin pas saj .
Sa per kete punen e plakjes pse disa femra i kthejne floket ne bjonde per t'u dukur me te reja ne moshe ???
Ne fakt dhe une kur i ktheva floket e mia ne bjonde me thonin se dukesha me e madhe ne moshe :konfuz:
 
Top