Cila këngë ju thyen zemrën sa herë që e dëgjoni?

Thyerje jo, se dhe s'kam patur te tilla raste per t'u mbajtur mend, por keto kenget me ndarje ma transmetojne dhe mua energjine trishtuese.. Sidomos ajo e Elvane Gjates: "Gjerat kane ndryshuar"
 
Redaktimi i fundit:
Je veux mourir sur scene e Dalida.

E kishte menduar kohe me pare qe do donte te vdiste ne skene dhe ashtu beri😔
 


M.S.G. - Nightmare

Lyrics

Nightmare lying here in the dark
Scared like my dreams made their mark
I wonder
Dreamer always alone
Lost in a part of myself i can't find anymore
I wonder if it's gonna end tonight
I can't sleep alone anymore
I need you here with me
Even though i closed all the doors
There's somethin' holdin' me
Never ending nightmare
Always there instead of you
Never ending nightmare
No escape this time from you
Lately been around someone new
Needed to fill in the space
That once sheltered you
Still i worry, if you're gonna be alright
I can't sleep alone anymore
Need someone here with me
All i ever wanted and more
My dreams are fighting for
Never ending nightmare
Always there instead of you
Never ending nightmare
Punishing me for the things i do
Never ending nightmare

No escape this time from you
 
Do me pelqente ta degjoja dhe historine, por e kuptoj arsyen pse sdo ta ndash.
Sigurisht qe perlqimi eshte shije specifike personale nga ku lirika dhe muzika nen nje interpretim te vecante, gjejne tek ti ate mase ndjesore qe do ta mbushin me shkendija elektrike emocionale te vecanta dhe do ti behet laitmotiv ne organiken shpirterore ku mbetet pergjithone e pa harruar.
 
Top