Arabi: Ateistët shtojnë numrin në internet

Iron_Leon

شيطان בעל זבוב
Titulli: Arabi: Ateistët shtojnë numrin në internet

Ju jeni bere pre e mediave. Jo qe deshironi ta mesoni nje te vertete, sepse po te deshironit, ndryshe do ishit shprehur dhe ndryshe do kishit folur rreth ketyre ceshtjeve qe po i cekni shume here. Neve s'na dhemb pse filan "muslimani" ka bere ate veper apo kete veper, ngase nje person, nje arab, nje shtet nuk perfaqeson Islamin, dhe se te tillet do japin llogari per vetveten e tyre. Ajo cfare ju dhe shume te tjere qe mundoheni ta beni eshte t'i gjeni shibla Islamit, ta njollosni me lajme te tilla, qofte te perkthyera apo jo. Une vertet qe kam respekt dhe tregoj respekt ndaj mendimeve te kunderta, por nuk lejoj qe Islamin te e njollosin injorantet me vetdeshire, e ketu ben pjese edhe ti. Tek e fundit, une s'cuditem fare ne anen tjeter. Qe nga dita e pare ne kete forum kush eshte regjistruar, e ka treguar nje pjese te edukates familjare. Te rralle jane ata jo-musliman qe jane te respektueshem dhe tolerant poashtu edhe te sincert ne kete forum, per te cilet kam nje respekt te vecant. Respect 2 be respected ! Akoma je e re, do mesosh shume gjera. Keshtu si ja ke filluar, do e zhvillosh shume injorancen tende edhe me shume. Nuk eshte turp te lindesh injorant, sepse t'gjithe lindim ashtu. Turp dhe me e keqja eshte kur e lejon vetveten tende t'vdesesh ne injorance, duke i pasur syte por...drite nuk t'bejne.

Sigurisht qe nje individ qe ''perdhunon'' nje minorene [ne ate moshe qe sot quhen minorene,dje mund te quheshin te rritura] perfaqeson islamin.Islami bazohet mbi nje liber, nje liber ne te cilen gjendet urdheresat e ''Allahut'' Keshtu qe mbetet vetem nje zgjidhje, ose te gjithe te tjeret nje 12 vjecare e quajne te rritur ose libri i shenjte eshte i drejte [pak i shtrember] dhe ne te gjithe duhet te pranojme qe seksi me nje 12 vjecare eshte normal dhe eshte nje perfaqesim dinjitoz i Islamit.Mbi pjeset e tjera qe shkruan jam plotesisht dakord,ketu pak apo shume kushdo tregon vetveten [edukaten familjare]. ''Shiblat'' e Islamit nuk eshte e veshtire te gjenden,veshtire eshte ti kuptosh [disa njerez] dhe te bindesh vehten qe dicka ka. Edhe si thone o Lover ''ku ka ze nuk eshte pa gje'' njollat dalin atje ku ka papasterti,nese ato nuk do te egzistonin atehere edhe nuk do te diskutoheshin.
 

sweetzzinna

Dum spiro, spero くる
Themelues
Titulli: Arabi: Ateistët shtojnë numrin në internet

kte po thosha :D
baza e forumit virtual eshte ne shqipri dhe ata qe me teper çojn pluhur ktu jan disa si un krejt jashta teritorit shqiptar
nganjeher habitem se si me duroni. me siguri duhet t'jeni shume tolerant LOL
Ne si forum/popull jemi te shquar per "tolerancen" ne cdo aspekt...
 

Humbesi

Anëtar i ri
Titulli: Arabi: Ateistët shtojnë numrin në internet

Turp dhe me e keqja eshte kur e lejon vetveten tende t'vdesesh ne injorance, duke i pasur syte por...drite nuk t'bejne.

"Drita e diellit eshte nje enderr ne qofte se jeton me sy mbyllur" --Fragment nga filmi Barton Fink

---------- Post added at 19:01 ---------- Previous post was at 19:00 ----------

sweety.. plss mylle kete temen.
 

Cyber_Spartacus

Homo Homini Lupus
Titulli: Arabi: Ateistët shtojnë numrin në internet

M duket se jane ndruar rolet ne kete forum....Flasin islamiket per drite ...
ps : qe kur temat mbyllen kur flasin drejte
 

Hard Styler

ђєค๔ђยภtєг
Titulli: Arabi: Ateistët shtojnë numrin në internet

Humbesi pse duhet ta mbyll kete temen...ne asnje menyre.

Drita e diellit ngrohe ate qe do te ngrohet, ndaj mos kerkoni ti ngrohni te gjithe me rrezet tuaja. Kjo nuk eshte nje replike per juve qe keni kohe ketu dhe na dini idete, po per keta te rinjte qe hyne dhe bejne copy paste disa temave mbi fene qe kan kohe ketu. Ato duhen mbyllur jo keto.
 

kitrra 123

plak gjufurrak
V.I.P
Titulli: Arabi: Ateistët shtojnë numrin në internet

Lexo por ama lexo shume rreth supermiliarderave çifut dhe meso se pronare te kujt agjensishe televizive jane, meso se pronare te kujt mediave te shkruara, gazetave, revistave e shtepive diskografike(pornografike) jane ata. Meso se cfare jane te perbetuar te bejne ne dem te fes Islame dhe njerezimit ne tersi. Te keshilloj ta studiosh jo qe te mesosh prej tyre.. thjeshte per njohuri te pergjithshme qe te mos vish shkruash tema kot se koti ketu e pastaj te ankohesh per citimet.

Nuk dua te merrem me ateistet dhe besimet fetare, sepse tek e fundit ateistet ne vendet Islamike jane turma te njejta ashtu siq jane Islamet dhe rendesia e tyre ne vendet tjera.

Ajo qe me beri pershtypje eshte tere ai mllef qe perdor humbesi ndaj hebrenjeve duke i quajtur edhe si e keqe e njerezimit. Sa per betimin e tyre ta them une. Atehere kur i vendosen ne anije dhe i perzube nga trualli i tyre bene vetem nje betim duke ngritur dy gishta lart: ''V'' qe simbolizon fitoren por edhe diq me shume. Kjo shenje perbehet nga dy shtylla te vendosura ne simbioze perfekte.
Shtylla e pare ( I ) ka te beje me etjen per dituri, dominimin per dituri. Thjeshte blerjen dhe shfrytezimin e mendjes andaj perveq se jane pronare te atyre qe ke cekur me larte jane pronar edhe te institucioneve me te famshme te dijes qe mledhin dhe shfrytezojne dijen.
Shtylla e dyte (I) etjen dhe dominimin ne pasuri. Thjeshte shfrytezimin e pasurise ne dije andaj perveq atyre qe ke cekur larte ata njekohesisht jane edhe pronar te magnateve dhe institucioneve mikro-makrofinanciare me te medha te botes.

Simbioza apo bashkdyzimi i ketyre dy shtyllave ne teori eshte e lehte per te gjithe, por, simbiozen e tyre ne praktike dhe jetesimin e saj ja kane arritur vetem ata deri me tani, andaj jane cfare jane, duke arritur qe nga keto dy shtylla te krijojne {I + I = V} qe simbolizon FITOREN (Viktorine). Pra jane ca milion qe mbajne mbi supe nje bote miliardeshe. Ata mes sundimit dhe te sunduarit kane zgjedhur te paren. Per te gjithe ajo eshte me e mire por deri me tani ata ja kan arritur. Ky eshte betimi i tyre, e jo, cfarosja e njerezimit. Ata perdorin dijen.

Ai qe nuk lexon, ai qe nuk respekton dijen, kete dhunti natyrore-hyjnore, qe i jep drite njerezimit dhe e largon nga erresira, ai nuk eshte njeri. Ai eshte egersire, si te gjitha egersirat ne bote, prandaj dhe nuk meriton respektin.

Hebrenjet per mendimin tim jane si metalet fisnike. Vlera e metaleve fisnike nuk matet me tonelatat, si hekurishtet, por me karatë! Llamarina te ndryshkura ke sa te duash, floriri eshte i rralle. ( ky shembull ta kujton me se miri proporcionin e tyre ne bote ca milion njerez, nje grusht kundruall miliardave te tjere).

Une ua kam lakmi per praktiken qe perdorin. Jo pse jane hebrenje por per simbiozen dije+pasuri. :gjujpeshk:
 

Loverboy

A pretty face can never trick me
Titulli: Arabi: Ateistët shtojnë numrin në internet

Sigurisht qe nje individ qe ''perdhunon'' nje minorene [ne ate moshe qe sot quhen minorene,dje mund te quheshin te rritura] perfaqeson islamin.Islami bazohet mbi nje liber, nje liber ne te cilen gjendet urdheresat e ''Allahut'' Keshtu qe mbetet vetem nje zgjidhje, ose te gjithe te tjeret nje 12 vjecare e quajne te rritur ose libri i shenjte eshte i drejte [pak i shtrember] dhe ne te gjithe duhet te pranojme qe seksi me nje 12 vjecare eshte normal dhe eshte nje perfaqesim dinjitoz i Islamit.Mbi pjeset e tjera qe shkruan jam plotesisht dakord,ketu pak apo shume kushdo tregon vetveten [edukaten familjare]. ''Shiblat'' e Islamit nuk eshte e veshtire te gjenden,veshtire eshte ti kuptosh [disa njerez] dhe te bindesh vehten qe dicka ka. Edhe si thone o Lover ''ku ka ze nuk eshte pa gje'' njollat dalin atje ku ka papasterti,nese ato nuk do te egzistonin atehere edhe nuk do te diskutoheshin.

Perdhunimi s'ka vend ne Islam. Nese vetem pak ke njohuri rreth Islamit, te lutem ma fresko pak memorien, cito ketu ndonje citat nga Kur'ani apo Sunneti i Profetit Muhammed a.s. qe e lejon perdhunimin apo urdheron ne nje veper te tille. Per kete arsye e ceki shpesh dhe them se padituria e paket qe keni rreth Islamit, shume paqartesi qe per ju jane "Shibla", ua mundesojne juve qe te krijoni nje bindje te gabuar rreth Islamit. Neve jemi te bindur se Islami eshte perfekt, ngase eshte planprogram i hartuar nga Krijuesi per krijesat, dhe si i tille s'ka gabime. Ajo cfare une mundohem t'ju tregoje te tjereve eshte firma ime qe kam. Nese ju e gjykoni Islamin sipas x personit, atehere une t'gjithe te krishteret me duhet t'i gjykoje sikur pedofile, kryqtare te felliqur qe masakrojne muslimanet sikurse ne kohen e kryqezatave, apo tere forumin virtual si forum ateistesh, anti-islamiste etj etj etj. Paragjykimi eshte genjeshtra me e madhe qe mund te ekzistoje. Si rezultat i informatave jo te bollshme rreth Islamit, krijoni bindje te tilla. Dhe me e keqja eshte kur as nuk dini, dhe as qe doni te dini, bile bile mos t'them qe as nuk pranoni qe te tjeret t'ju informojne saktesisht, mu ashtu sikur William Shekspiri qe i cek llojet e kokave te njerezve ku nder te tjera thote qe ka koka qe as nuk dine, e as nuk pranojne te marrin mesim nga te tjeret. Kam filluar te besoj se ketu ne forum ka shume koka te tilla:lexim:
 

Iron_Leon

شيطان בעל זבוב
Titulli: Arabi: Ateistët shtojnë numrin në internet

Perdhunimi s'ka vend ne Islam. Nese vetem pak ke njohuri rreth Islamit, te lutem ma fresko pak memorien, cito ketu ndonje citat nga Kur'ani apo Sunneti i Profetit Muhammed a.s. qe e lejon perdhunimin apo urdheron ne nje veper te tille. Per kete arsye e ceki shpesh dhe them se padituria e paket qe keni rreth Islamit, shume paqartesi qe per ju jane "Shibla", ua mundesojne juve qe te krijoni nje bindje te gabuar rreth Islamit. Neve jemi te bindur se Islami eshte perfekt, ngase eshte planprogram i hartuar nga Krijuesi per krijesat, dhe si i tille s'ka gabime. Ajo cfare une mundohem t'ju tregoje te tjereve eshte firma ime qe kam. Nese ju e gjykoni Islamin sipas x personit, atehere une t'gjithe te krishteret me duhet t'i gjykoje sikur pedofile, kryqtare te felliqur qe masakrojne muslimanet sikurse ne kohen e kryqezatave, apo tere forumin virtual si forum ateistesh, anti-islamiste etj etj etj. Paragjykimi eshte genjeshtra me e madhe qe mund te ekzistoje. Si rezultat i informatave jo te bollshme rreth Islamit, krijoni bindje te tilla. Dhe me e keqja eshte kur as nuk dini, dhe as qe doni te dini, bile bile mos t'them qe as nuk pranoni qe te tjeret t'ju informojne saktesisht, mu ashtu sikur William Shekspiri qe i cek llojet e kokave te njerezve ku nder te tjera thote qe ka koka qe as nuk dine, e as nuk pranojne te marrin mesim nga te tjeret. Kam filluar te besoj se ketu ne forum ka shume koka te tilla:lexim:

O Lover fjala ''perdhunim'' ishte ne thonjeza dhe mos bej sikur nuk morre vesh.Atehere po te them berja sex me nusen, qe ta nxesh shqip.Ja na thuaj zoteri meqense kerkon citime, ne Islam ne c'fare moshe eshte e lejueshme martesa dhe me pas kryerja e mardhenieve seksuale?Ky quhet '' perdhunim'' dhe pedofili e detyruar me ligjet e shenjta Lover.Une nuk po paragjykoja aspak Lover, po thoja vetem fjalet e tua ne tjeter teme dhe te perkethyera sipas menyres sime.
Nese e kam une gabim me perulje kerkoj falje dhe me deshire do e pranoja nje mesim nga ty dhe nga perfekti Islam!
 

Loverboy

A pretty face can never trick me
Titulli: Arabi: Ateistët shtojnë numrin në internet

As ju mos u beni kinse nuk e di, sepse e kam cekur shume here se martesa lejohet qe nga momenti kur vajza hyn ne pubertet. Pastaj dallojne vajzat nga anet e ndryshme te botes. Dikund zhvillohen me shume si rezultat i klimes se nxehte, dikund jo. Poashtu ketu futet edhe tradita e nje populli. Psh tek popujt semit qe 14 shekuj keshtu ka qene. Jane martuar vajzat ne momentin qe kane hyre ne moshen madhore, per ta s'ka qene fare problem kjo gje, perkundrazi eshte konsideruar mekat nese nuk eshte martuar vajza ne ate kohe. Akoma edhe sot e ke tek shume popuj keshtu. Islami i ruan edhe traditat e nje populli, nese ato nuk bien ndesh me parimet e pasterta Islame. Natyrisht se duhet t'miret ne konsiderate edhe deshira personale e vajzes per t'u martuar, kurrsesi s'duhet t'vjen ne shprehje imponimi/dhuna, si t'ke deshire quaje.
 

Iron_Leon

شيطان בעל זבוב
Titulli: Arabi: Ateistët shtojnë numrin në internet

Ne c'fare moshe hyn ne pubertitet nje vajze o Lover se po cuditni boten ju?Akoma pretendoni per perfeksjonin?Deshira e nje femije merret ne konsiderate,vertet ?LOL LOL Dhe i ler keto ndryshimet e klimes se nuk te nxjerrin askund.
 

Loverboy

A pretty face can never trick me
Titulli: Arabi: Ateistët shtojnë numrin në internet

Detyra ime deri ketu ishte. Per me tutje, keni anetare tjere qe do t'ju bashkangjiten humorit tend. T'pershendes >)
 

Bambolita

Reborn!!!
Titulli: Arabi: Ateistët shtojnë numrin në internet

Ju jeni bere pre e mediave. Jo qe deshironi ta mesoni nje te vertete, sepse po te deshironit, ndryshe do ishit shprehur dhe ndryshe do kishit folur rreth ketyre ceshtjeve qe po i cekni shume here. Neve s'na dhemb pse filan "muslimani" ka bere ate veper apo kete veper, ngase nje person, nje arab, nje shtet nuk perfaqeson Islamin, dhe se te tillet do japin llogari per vetveten e tyre. Ajo cfare ju dhe shume te tjere qe mundoheni ta beni eshte t'i gjeni shibla Islamit, ta njollosni me lajme te tilla, qofte te perkthyera apo jo. Une vertet qe kam respekt dhe tregoj respekt ndaj mendimeve te kunderta, por nuk lejoj qe Islamin te e njollosin injorantet me vetdeshire, e ketu ben pjese edhe ti. Tek e fundit, une s'cuditem fare ne anen tjeter. Qe nga dita e pare ne kete forum kush eshte regjistruar, e ka treguar nje pjese te edukates familjare. Te rralle jane ata jo-musliman qe jane te respektueshem dhe tolerant poashtu edhe te sincert ne kete forum, per te cilet kam nje respekt te vecant. Respect 2 be respected ! Akoma je e re, do mesosh shume gjera. Keshtu si ja ke filluar, do e zhvillosh shume injorancen tende edhe me shume. Nuk eshte turp te lindesh injorant, sepse t'gjithe lindim ashtu. Turp dhe me e keqja eshte kur e lejon vetveten tende t'vdesesh ne injorance, duke i pasur syte por...drite nuk t'bejne.

e njejta gje vlen per shokun tend ateher
foli per dicka ekstreme dhe u pergjigja ne menyr ekstreme
por KUJDES : lajmet per pedofili ne kish jan me te pakta se ato qe flasin per myslimant...

nuk besoj se gjith bota eshte e perber nga budallenj.
injorant un apo jo eshte pun per mua

ps: injorant te kan lind ty... qe i flet nje femre ne ket menyre .... dhe se cfare mendon ti per mua sme rrifet :) jo po qe ta dish
 

E3

Anëtar i Nderuar
V.I.P
Titulli: Arabi: Ateistët shtojnë numrin në internet

bambo kur nuk te rrifet pse vazhdon ende te shkruash ketu dhe te bindesh te tjeret kur disa ide jane te ngulitura ne tru
GJITHSECILI FENE E KA PER VETE SESHTE E NEVOJSHME TE VINI KETU E TE NA TREGONI MUSLIMANE KATOLIKE APO ORTODOKSE
gjithsecili qe beson e ka fene ne vetvete dhe se ka per borxh tua sqaroje njerzve qe nuk besojne apo besojne.Keshtu sic e keni nisur e dini rrugen ku do shkoni,edhe pak rruge keni e flisni pastaj per bashkim trevash....
 

Bambolita

Reborn!!!
Titulli: Arabi: Ateistët shtojnë numrin në internet

bambo kur nuk te rrifet pse vazhdon ende te shkruash ketu dhe te bindesh te tjeret kur disa ide jane te ngulitura ne tru
GJITHSECILI FENE E KA PER VETE SESHTE E NEVOJSHME TE VINI KETU E TE NA TREGONI MUSLIMANE KATOLIKE APO ORTODOKSE
gjithsecili qe beson e ka fene ne vetvete dhe se ka per borxh tua sqaroje njerzve qe nuk besojne apo besojne.Keshtu sic e keni nisur e dini rrugen ku do shkoni,edhe pak rruge keni e flisni pastaj per bashkim trevash....
jam regjistruar ne forum te diskutoj....per gjera aktuale dhe jo aktuale
por kjo zdo te thot qe duhet te pranoj ofendimet personale
nqs si pelqej si person pun per te... injorante un apo jo pun per mua..... dhe cfare bej ktu ne forum eshte pun per mua jo per ty.

dhe e perseris
ESHTE FORUM
sjam fut me kerku burr
be happy
 

Loverboy

A pretty face can never trick me
Titulli: Arabi: Ateistët shtojnë numrin në internet

e njejta gje vlen per shokun tend ateher
foli per dicka ekstreme dhe u pergjigja ne menyr ekstreme
por KUJDES : lajmet per pedofili ne kish jan me te pakta se ato qe flasin per myslimant...

nuk besoj se gjith bota eshte e perber nga budallenj.
injorant un apo jo eshte pun per mua

ps: injorant te kan lind ty... qe i flet nje femre ne ket menyre .... dhe se cfare mendon ti per mua sme rrifet :) jo po qe ta dish

Pse kush t'tha se te rrifet apo jo ? As qe dua ta di bile. Une e pranoj qe jam injorant ne shume gjera. Dituria eshte gje e humbur e njeriut, ku ta gjeje duhet ta marre. Une jam nxenes i diturise, jam ne kerkim te diturise deri ne vdekje. Per cfare nuk di, e pranoj, apo heshti, nuk diskutoj perderisa s'kam kacik rreth nje ceshtje te caktuar, ne krahasim me shume te tjere ketu qe flasin panderprere, perderisa ne anen tjeter deklarojne se s'ju intereson Islami. Aq shume s'ju intereson saqe mezi presin dikush t'hape ndonje teme Islame dhe t'postojne, t'pergjigjjen, t'japin mendime lool.
 

Bambolita

Reborn!!!
Titulli: Arabi: Ateistët shtojnë numrin në internet

Pse kush t'tha se te rrifet apo jo ? As qe dua ta di bile. Une e pranoj qe jam injorant ne shume gjera. Dituria eshte gje e humbur e njeriut, ku ta gjeje duhet ta marre. Une jam nxenes i diturise, jam ne kerkim te diturise deri ne vdekje. Per cfare nuk di, e pranoj, apo heshti, nuk diskutoj perderisa s'kam kacik rreth nje ceshtje te caktuar, ne krahasim me shume te tjere ketu qe flasin panderprere, perderisa ne anen tjeter deklarojne se s'ju intereson Islami. Aq shume s'ju intereson saqe mezi presin dikush t'hape ndonje teme Islame dhe t'postojne, t'pergjigjjen, t'japin mendime lool.

edhe?
kjo jam un ky je ti :)
kush te tha qe sme intereson AKTUALITETI ? kto probleme egzistojn edhe ne realitet
ti don me m'heq te drrejten e fjales vetem sepse sjan besimtare ?
mos me thuaj jo...
por ta riperseris.... sjam te forumi islamik ( qe sme intereson) por te forumi virtual ( qe me intereson)
 

Loverboy

A pretty face can never trick me
Titulli: Arabi: Ateistët shtojnë numrin në internet

Atehere respektoj mendimet e kunderta nese Ti je Ti, Ne jemi Ne :D
 

E3

Anëtar i Nderuar
V.I.P
Titulli: Arabi: Ateistët shtojnë numrin në internet

jam regjistruar ne forum te diskutoj....per gjera aktuale dhe jo aktuale
por kjo zdo te thot qe duhet te pranoj ofendimet personale
nqs si pelqej si person pun per te... injorante un apo jo pun per mua..... dhe cfare bej ktu ne forum eshte pun per mua jo per ty.

dhe e perseris
ESHTE FORUM
sjam fut me kerku burr
be happy

ti nuk ben diskutim e kthen temen doemos dhe e kthen ne anen tende..
ku eshte diskutimi ketu.perseris se po nuk ofendove nuk te ofendon njeri kot
pd:per burre sta kam merakun :p
 

Bambolita

Reborn!!!
Titulli: Arabi: Ateistët shtojnë numrin në internet

ti nuk ben diskutim e kthen temen doemos dhe e kthen ne anen tende..
ku eshte diskutimi ketu.perseris se po nuk ofendove nuk te ofendon njeri kot
pd:per burre sta kam merakun :p
lol burrin e kam :D
me ate jam e but un lol
un nuk ngatarroj fen me personin ...per mua jan 2 gjera diferente
 

E3

Anëtar i Nderuar
V.I.P
Titulli: Arabi: Ateistët shtojnë numrin në internet

sebashku kemi dale komplet nga tema e di :D
atehere kur jane 2 gjera 'diferente'sic thua ti pse su le hapesire dhe dikujt tjeter te shkruaj dhe mos ti marre gjerat personale,riperteris per te kushediten sa here qe feja mbahet per vete,as une sbesoj por ama i respektoj te gjithe anetaret e forumit me religjionet e tyre qofshin musliman.katolik e ortodoks,tani ka disa ide te shprehuri ketu qe sme pelqejne po ne te pakten une dhe ti qe po shkruajme tani jemi mesuar ndryshe dhe nuk jemi mesuar me gjerat e fese
shpresoj te me kuptosh ne minimum
 

Bambolita

Reborn!!!
Titulli: Arabi: Ateistët shtojnë numrin në internet

sebashku kemi dale komplet nga tema e di :D
atehere kur jane 2 gjera 'diferente'sic thua ti pse su le hapesire dhe dikujt tjeter te shkruaj dhe mos ti marre gjerat personale,riperteris per te kushediten sa here qe feja mbahet per vete,as une sbesoj por ama i respektoj te gjithe anetaret e forumit me religjionet e tyre qofshin musliman.katolik e ortodoks,tani ka disa ide te shprehuri ketu qe sme pelqejne po ne te pakten une dhe ti qe po shkruajme tani jemi mesuar ndryshe dhe nuk jemi mesuar me gjerat e fese
shpresoj te me kuptosh ne minimum
te kuptoj mir dhe ne maximum
pa merak
ps: hy ne forum kur kam me studju dhe zbraz stresin ktu :D
prandaj jasht forumit mdun tgjith :p nuk nxefem naiher
 

prodigious

I perjashtuar
Titulli: Arabi: Ateistët shtojnë numrin në internet

Moooos. "Bagetite" nuk duhet te jene ateiste. Eshte e rrezikshme per shoqerine... lol
 

Milka-h

Antar Aktiv
Titulli: Arabi: Ateistët shtojnë numrin në internet

Pse kush ka thene qe te gjith arabet jane besimtare, ku e degjuat ju nje gje te tille!? Nuk eshte lajm ky! Eshte lajm i vjeter shume, permendet edhe ne Kur'an para 1500 vitesh.

Mund te ma sqaroni edhe mua kete, sepse me te vertete me intereson, ku degjuat ju se te gjithe arabet jane besimtar musliman?
 

prodigious

I perjashtuar
Titulli: Arabi: Ateistët shtojnë numrin në internet

Mund te ma sqaroni edhe mua kete, sepse me te vertete me intereson, ku degjuat ju se te gjithe arabet jane besimtar musliman?

Në shumë vende arabe ateizmi është i jashtëligjshëm, në disa syresh mohimi i fesë dënohet me vdekje. Mosbesimi gjithashtu nuk mund të pohohet në publik.

Sigurisht qe nuk jane te gjithe arabet besimtare musliman por nese kjo qe thashe me siper eshte e vertete atehere nga ta marrim vesh kete? Duhet me teper liri e individit dhe jo ta besh ateizmin te jashteligjshem apo te vrasesh njerez nese mohojne fene si dhe mos te lejojne ta thuash se nuk beson ne Zot. Cfare jete. Zot na ruaj nga kjo lloj jete makaber.
 

Milka-h

Antar Aktiv
Titulli: Arabi: Ateistët shtojnë numrin në internet

pasi po ngurron a ke qene ti ndonjehere ne Arabi qe ta dish nese ndodh kjo me t'vertet?!
 

prodigious

I perjashtuar
Titulli: Arabi: Ateistët shtojnë numrin në internet

pasi po ngurron a ke qene ti ndonjehere ne Arabi qe ta dish nese ndodh kjo me t'vertet?!

SHkruajta:
"por nese kjo qe thashe me siper eshte e vertete"

Dhe ajo per te cilen e kisha fjalen u mor nga kjo teme. Pyet ate qe ka shkruar temen nese kjo eshte e vertete apo jo apo ku eshte bazuar per kete informacion. Uroj te mos jete e vertete pasi ti dhe disa te tjere po mbroni dicka qe nje njeri normal nuk duhet ta mbroje por ta denoje.
 

Milka-h

Antar Aktiv
Titulli: Arabi: Ateistët shtojnë numrin në internet

Pyet ate qe ka shkruar temen nese kjo eshte e vertete apo jo apo ku eshte bazuar per kete informacion.

epo shpresoj qe ai qe ka postuar temen ta shoh edhe kete postim dhe te na ktheje nje pergjigje...

Mund te me thuash me saktesisht se c'po mbroj une... une nuk thash se po mbroj ndonje njeri, vetem e kerkova nje fakt per ate qe po e thone te tjeret! :D :D :D !
 
Top