Arabi: Ateistët shtojnë numrin në internet

Lauri

Anunnak
Në shumë vende arabe ateizmi është i jashtëligjshëm, në disa syresh mohimi i fesë dënohet me vdekje. Mosbesimi gjithashtu nuk mund të pohohet në publik.

Por duket se interneti ka mundësuar atë që ndalojnë teokracitë, ateistët e vendeve arabe të mblidhen në një vend ku mund të shprehen të lirë.

Për këtë qëllim është hapur forumi në adresën el7ad.com (transkriptim i Ilhad, që do të thotë ateizëm) me emrin "Arab Atheists Network" (Rrjeti i Ateistëve Arabë) e që tashmë numëron 15'000 anëtarë.

Lajmi është botuar dhe në të përjavshmen gjermane "Die Zeit" ku theksohet se në diskutimet e forumit marrin pjesë dhe femrat dhe se faqja ndodhet nën sulm të vazhdueshëm informatik nga islamikët, që me shpirtin e tolerancës që i karakterizon lëshojnë sharje e kërcënime nga më të ndryshmet. ateistet-arabe.jpghttp://el7ad.com/smf/index.php
 
Redaktimi i fundit:
Titulli: Arabi: Ateistët shtojnë numrin në internet

Tu e marr parasysh qe ne kto vende ka edhe katolik e mundet me pas edhe ateista po do ishte numer i madh 15 mi veta ne Shqiperi e Kosove qe ka pak njerz se ne vendet arabe qe po thuajse gjdo shtet i ka milion njerz sqojn pesh fort .
 
Titulli: Arabi: Ateistët shtojnë numrin në internet

Në shumë vende arabe ateizmi është i jashtëligjshëm, në disa syresh mohimi i fesë dënohet me vdekje. Mosbesimi gjithashtu nuk mund të pohohet në publik.

Por duket se interneti ka mundësuar atë që ndalojnë teokracitë, ateistët e vendeve arabe të mblidhen në një vend ku mund të shprehen të lirë.

Për këtë qëllim është hapur forumi në adresën el7ad.com (transkriptim i Ilhad, që do të thotë ateizëm) me emrin "Arab Atheists Network" (Rrjeti i Ateistëve Arabë) e që tashmë numëron 15'000 anëtarë.

Lajmi është botuar dhe në të përjavshmen gjermane "Die Zeit" ku theksohet se në diskutimet e forumit marrin pjesë dhe femrat dhe se faqja ndodhet nën sulm të vazhdueshëm informatik nga islamikët, që me shpirtin e tolerancës që i karakterizon lëshojnë sharje e kërcënime nga më të ndryshmet. Shiko fotografinë 10095http://el7ad.com/smf/index.php

Lauri neser Blak devili do marre nje pako te mire nga unioni arab ..... dhe ne lajme 15 mije qafire jane vrare dhe per kete ja dime antarit tone te nderuar buahahahahahahahhahahahaha
 
Titulli: Arabi: Ateistët shtojnë numrin në internet

u bo dhe hapi i pare
do doja ti ndihmoja kto te sitit nga "sulmet informatike"
 
Titulli: Arabi: Ateistët shtojnë numrin në internet

Te shkretit...!
 
Titulli: Arabi: Ateistët shtojnë numrin në internet

Te shkretit...!
nuk besoj se jan per gjynaf vetem sepse kan zgjedhur nje rrug ndrryshe nga e jotja : kane zgjedhur te jetojn per veten jo per dike qe nuk egziston ( per to )
 
Titulli: Arabi: Ateistët shtojnë numrin në internet

Postimi origjinal është bërë nga Lauri
Në shumë vende arabe ateizmi është i jashtëligjshëm, në disa syresh mohimi i fesë dënohet me vdekje. Mosbesimi gjithashtu nuk mund të pohohet në publik.

Por duket se interneti ka mundësuar atë që ndalojnë teokracitë, ateistët e vendeve arabe të mblidhen në një vend ku mund të shprehen të lirë.

Për këtë qëllim është hapur forumi në adresën el7ad.com (transkriptim i Ilhad, që do të thotë ateizëm) me emrin "Arab Atheists Network" (Rrjeti i Ateistëve Arabë) e që tashmë numëron 15'000 anëtarë.

Lajmi është botuar dhe në të përjavshmen gjermane "Die Zeit" ku theksohet se në diskutimet e forumit marrin pjesë dhe femrat dhe se faqja ndodhet nën sulm të vazhdueshëm informatik nga islamikët, që me shpirtin e tolerancës që i karakterizon lëshojnë sharje e kërcënime nga më të ndryshmet. Skedarët e Bashkëngjitur 10095http://el7ad.com/smf/index.php
Lauri neser Blak devili do marre nje pako te mire nga unioni arab ..... dhe ne lajme 15 mije qafire jane vrare dhe per kete ja dime antarit tone te nderuar buahahahahahahahhahahahaha

Harruat kryqezat ju qe edhe prifta kane vrare vetem se kundershtonin gjeneralin e Kryqezatave?
 
Titulli: Arabi: Ateistët shtojnë numrin në internet

Ne internet ka me qindra faqe te tilla, asnje nuk ndodhet ne arabi dhe asnje nuk eshte krijuar nga arabet.
Ne internet dhe ne tv ka me dhjetra dhe qindra kanale pornografik, asnje nga keto nuk ndodhet ne arabi dhe te jete krijuar nga arabë. Jane te gjitha politike si psh ajo e rrobave sportive Nike... No Islamic Kingdom on Earth por qe.. une nuk jam askushi ti gjykoj apo paragjykoj.
Nese keto statistika jane te verteta.. sic e tha edhe Loverboy, po e them edhe une; Te shkretit :)
 
Titulli: Arabi: Ateistët shtojnë numrin në internet

Te shkretit...!

Te shkretit o loverdjali, qe kan hapur syte kaq vone ne 2010....kur ata kan perhapur qindra fe ketu e mijra vjete me pare.
 
Titulli: Arabi: Ateistët shtojnë numrin në internet

Ne internet ka me qindra faqe te tilla, asnje nuk ndodhet ne arabi dhe asnje nuk eshte krijuar nga arabet.
Ne internet dhe ne tv ka me dhjetra dhe qindra kanale pornografik, asnje nga keto nuk ndodhet ne arabi dhe te jete krijuar nga arabë. Jane te gjitha politike si psh ajo e rrobave sportive Nike... No Islamic Kingdom on Earth por qe.. une nuk jam askushi ti gjykoj apo paragjykoj.
Nese keto statistika jane te verteta.. sic e tha edhe Loverboy, po e them edhe une; Te shkretit :)


Shum e vertet ;)
 
Titulli: Arabi: Ateistët shtojnë numrin në internet

Jane mbushur pornosite e njohura me video arabe me kile jane...
 
Titulli: Arabi: Ateistët shtojnë numrin në internet

Jane mbushur pornosite e njohura me video arabe me kile jane...

??? Sinqerisht se kuptova kete... po flasim per ateistet, jo per videot arabe :D.
 
Titulli: Arabi: Ateistët shtojnë numrin në internet

cdo gje qe nuk ju shkon pershtat, nuk eshte e vertete. Te shkretet ju....
 
Titulli: Arabi: Ateistët shtojnë numrin në internet

cdo gje qe nuk ju shkon pershtat, nuk eshte e vertete. Te shkretet ju....

Kush medon se je ti o zoteri qe me gjykon mua??
Kush ta jep te drejten te me mohosh mua te besoj ne parimet dhe ideologjine time?? Te ofendosh.. kush ta jep te drejten?? Vetja jote vetes tende?

Duhet t'me kerkosh falje qe ne menyre direkte apo indirekte perdore fjalen "te shkretet ju.. "!
 
Titulli: Arabi: Ateistët shtojnë numrin në internet

??? Sinqerisht se kuptova kete... po flasim per ateistet, jo per videot arabe :D.

ishte nje pergjigje per mosbesusit e lajmit :D qe arabet kane marre rrugen e m.... LOL LOL LOL jo se ishin ndonjehere ne rrugen e mjaltit po nejse buahahahahahahahah
 
Titulli: Arabi: Ateistët shtojnë numrin në internet

Sa pak 15 000 !!!!!!!
Arabi arabi , piqet buka ne tepsi . Sa gjynaf , te shkretet !
 
Titulli: Arabi: Ateistët shtojnë numrin në internet

Ne internet ka me qindra faqe te tilla, asnje nuk ndodhet ne arabi dhe asnje nuk eshte krijuar nga arabet.
Ne internet dhe ne tv ka me dhjetra dhe qindra kanale pornografik, asnje nga keto nuk ndodhet ne arabi dhe te jete krijuar nga arabë. Jane te gjitha politike si psh ajo e rrobave sportive Nike... No Islamic Kingdom on Earth por qe.. une nuk jam askushi ti gjykoj apo paragjykoj.
Nese keto statistika jane te verteta.. sic e tha edhe Loverboy, po e them edhe une; Te shkretit :)

Kush medon se je ti o zoteri qe me gjykon mua??
Kush ta jep te drejten te me mohosh mua te besoj ne parimet dhe ideologjine time?? Te ofendosh.. kush ta jep te drejten?? Vetja jote vetes tende?

Duhet t'me kerkosh falje qe ne menyre direkte apo indirekte perdore fjalen "te shkretet ju.. "!

Humbesi ke ndonje problem ne "komitetin qendrore"?? Kush te dha te drejten ty te gjykosh te tjeret ne postimin e me siperm?? Ata qe nuk duan te besojne jane te shkrete per ty edhe Loverboy? E pra u paguat me te njejten monedhe, dhe mos me cito se nuk merrem me ping-pong citimesh pa lidhje.
 
Titulli: Arabi: Ateistët shtojnë numrin në internet

Pse kush ka thene qe te gjith arabet jane besimtare, ku e degjuat ju nje gje te tille!? Nuk eshte lajm ky! Eshte lajm i vjeter shume, permendet edhe ne Kur'an para 1500 vitesh.
 
Titulli: Arabi: Ateistët shtojnë numrin në internet

Kush medon se je ti o zoteri qe me gjykon mua??
Kush ta jep te drejten te me mohosh mua te besoj ne parimet dhe ideologjine time?? Te ofendosh.. kush ta jep te drejten?? Vetja jote vetes tende?

Duhet t'me kerkosh falje qe ne menyre direkte apo indirekte perdore fjalen "te shkretet ju.. "!

Ketu po flitet per ARABET....ne qofte se e ndjeni veten ARAB eshte e kote te shkruaj me shume.... ;)
 
Titulli: Arabi: Ateistët shtojnë numrin në internet

Humbesi ke ndonje problem ne "komitetin qendrore"?? Kush te dha te drejten ty te gjykosh te tjeret ne postimin e me siperm?? Ata qe nuk duan te besojne jane te shkrete per ty edhe Loverboy? E pra u paguat me te njejten monedhe, dhe mos me cito se nuk merrem me ping-pong citimesh pa lidhje.

Me ofendove serish. Nuk e di me sa ndergjegjie e ben dhe faktikisht nuk dua ta di edhe nese e ke bere me ndergjegjien me te madhe. Je shume i ri ketu ne kete forum dhe dua te t'them se jam mesuar me forumistet dhe me fyerjet virtuale. Harroje kete...
Per ty religjoni eshte komplet i parendesishem, kete e kam marre vesh. Pse te jete aq i parendesishem thua?! Sepse ti nuk e ke studiuar vete ate saqe te arrish ne konkluzionin e te thuash qe eshte humbje kohe apo eshte idiotesi apo injorance... Ti thjeshte e ke mohuar ate me nje mosperfillje qesharake. S'do t'ia dishe edhe kaq. Lexo por ama lexo shume rreth supermiliarderave çifut dhe meso se pronare te kujt agjensishe televizive jane, meso se pronare te kujt mediave te shkruara, gazetave, revistave e shtepive diskografike(pornografike) jane ata. Meso se cfare jane te perbetuar te bejne ne dem te fes Islame dhe njerezimit ne tersi. Te keshilloj ta studiosh jo qe te mesosh prej tyre.. thjeshte per njohuri te pergjithshme qe te mos vish shkruash tema kot se koti ketu e pastaj te ankohesh per citimet.

Une dua te kem nje moral te paster dhe t'them te drejten ti ne njefar menyre po me ben te krijoj nje pershtypje jo te mire.. gje qe s'dua ta mendoj fare as ne subkoshiencen time.
Dhe nje sqarim tjeter; loverboy, une dhe kush e perdori tjeter kush fjalen te shkretet.. ta kesh te sigurte se e kan patur ne nje kuptim qe ti nuk e ke kuptuar sepse aq e ka limitin kapacititeti jot i te menduarit rreth asaj qe une apo ai shprehem me ate fjale.
Nese ti me deshiren tende ke vendosur te hidhesh nga ura.. une do thoja i shkreti ti. Nese ti thjeshte e ke menduar te hidhesh nga ura... une prape do thoja i shkreti ti. Pra une po shpreh nje keqardhje per ty sikurse shpreha keqardhje edhe per ata, jo per ate cfare kane bere... po per ate cfare do t'iu ndodh pastaj. (Mund te qeshesh po deshe) . Sidoqoft une nuk paragjykova. Ti paragjykove dhe bere gabim.
Nese te interesojne se cfare bejne arabet, vazhdo beje.. por ta them te sigurte se pak kujt i intereson ajo qe bejne ata ne kete forum. Edhe po te kishte.. nuk i presin lajmet nga ti.
Mjaft me keto tema dhe mos u pergjigj po deshe.
 
Titulli: Arabi: Ateistët shtojnë numrin në internet

Majtas apo djathtas fryn era ??
 
Titulli: Arabi: Ateistët shtojnë numrin në internet

filloj viktimizmi...
nuk do ishte me mir qe fen ta mbanit per vete ? pa ja ber te ditur gjith botes besimin tuaj ?
ah...te shkretet ju....
 
Titulli: Arabi: Ateistët shtojnë numrin në internet

Rrjeti i Ateistëve Arabë) e që tashmë numëron 15'000 anëtarë.

ueeee, sa shume.
mos ne kete rrjet regjistrimi behet me leternjoftime biometrike si ne zgjedhje dhe nuk lejohen te regjistrohen njerz nga jasht ?
Shperndaje sa me teper kete lajm dhe njerzit si ty qe nuk gjejn mbeshtetje tek forumet shqiptare ndoshta do te gjeni prehje atje
I wish all the best per ty dhe 15 mij ateistet qe qenkan grumbulluar per ta shpetuar boten. Ka per tju mar zili Will Smith se po i ik nga duart roli I'm Legened
 
Titulli: Arabi: Ateistët shtojnë numrin në internet

LOL sikur thonin qe myslimanet do zaptojne boten ,dhe arabet qe jan myslimanet me te cmendur po behen ateist .Do rregjistrohem dhe un ne ket adrese te shtoj numerin e ateisteve.
 
Titulli: Arabi: Ateistët shtojnë numrin në internet

Me bete te kerkoj se cfare bejne disa vende te tjera,se si perdhunojne minoren edhe pastaj tju beja pyetje, se ku eshte me keq?
 
Titulli: Arabi: Ateistët shtojnë numrin në internet

Me bete te kerkoj se cfare bejne disa vende te tjera,se si perdhunojne minoren edhe pastaj tju beja pyetje, se ku eshte me keq?

Eh ne fakt sa po lexoja nje lajme tani, nje tunizin qe ka perdhunuar vajzen 12 vjecare. A po me falni, se Tunizia nuk ben pjese ne Arabi. Po me duket se praktikojne Islamin dhe me taban.
 
Titulli: Arabi: Ateistët shtojnë numrin në internet

Me bete te kerkoj se cfare bejne disa vende te tjera,se si perdhunojne minoren edhe pastaj tju beja pyetje, se ku eshte me keq?

don te flasim per 12 vjecaren qe vdiq nga nje emoragji sepse pati raport me burrin e saj mysliman ?
apo don te flasim per vajzat e rrafura.... te vrara dhe te varrosura vetem sepse donin te ishin NORMALE sic te gjitha vajzat europiane ?
apo don te flasim per ato qe kan frik te ken shok ( vetem miqesi) me cuna sepse hajn dajak ne shtepi...

oh yeahhh
 
Titulli: Arabi: Ateistët shtojnë numrin në internet

LOL sikur thonin qe myslimanet do zaptojne boten ,dhe arabet qe jan myslimanet me te cmendur po behen ateist .Do rregjistrohem dhe un ne ket adrese te shtoj numerin e ateisteve.

kte po thosha :D
baza e forumit virtual eshte ne shqipri dhe ata qe me teper çojn pluhur ktu jan disa si un krejt jashta teritorit shqiptar
nganjeher habitem se si me duroni. me siguri duhet t'jeni shume tolerant LOL
 
Titulli: Arabi: Ateistët shtojnë numrin në internet

don te flasim per 12 vjecaren qe vdiq nga nje emoragji sepse pati raport me burrin e saj mysliman ?
apo don te flasim per vajzat e rrafura.... te vrara dhe te varrosura vetem sepse donin te ishin NORMALE sic te gjitha vajzat europiane ?
apo don te flasim per ato qe kan frik te ken shok ( vetem miqesi) me cuna sepse hajn dajak ne shtepi...

oh yeahhh

Ju jeni bere pre e mediave. Jo qe deshironi ta mesoni nje te vertete, sepse po te deshironit, ndryshe do ishit shprehur dhe ndryshe do kishit folur rreth ketyre ceshtjeve qe po i cekni shume here. Neve s'na dhemb pse filan "muslimani" ka bere ate veper apo kete veper, ngase nje person, nje arab, nje shtet nuk perfaqeson Islamin, dhe se te tillet do japin llogari per vetveten e tyre. Ajo cfare ju dhe shume te tjere qe mundoheni ta beni eshte t'i gjeni shibla Islamit, ta njollosni me lajme te tilla, qofte te perkthyera apo jo. Une vertet qe kam respekt dhe tregoj respekt ndaj mendimeve te kunderta, por nuk lejoj qe Islamin te e njollosin injorantet me vetdeshire, e ketu ben pjese edhe ti. Tek e fundit, une s'cuditem fare ne anen tjeter. Qe nga dita e pare ne kete forum kush eshte regjistruar, e ka treguar nje pjese te edukates familjare. Te rralle jane ata jo-musliman qe jane te respektueshem dhe tolerant poashtu edhe te sincert ne kete forum, per te cilet kam nje respekt te vecant. Respect 2 be respected ! Akoma je e re, do mesosh shume gjera. Keshtu si ja ke filluar, do e zhvillosh shume injorancen tende edhe me shume. Nuk eshte turp te lindesh injorant, sepse t'gjithe lindim ashtu. Turp dhe me e keqja eshte kur e lejon vetveten tende t'vdesesh ne injorance, duke i pasur syte por...drite nuk t'bejne.
 
Back
Top