8 arsye pse dikush do të dashurohet me ty

8 arsye pse dikush do të dashurohet me ty​

7E16D6BD-C5E0-4F10-9271-C6E4F31A15AA.jpeg


Janë bërë shumë kërkime mbi këtë temë, por ka disa gjëra që mund të përcaktohen si arsyet kryesore pse dikush mund të dashurohet me ju.
1. Shumë njerëz priren të dashurohen me njerëz të ngjashëm me veten e tyre – nëse kanë të njëjtat vlera, të njëjtat përvoja jetësore, të njëjtën moshë.
2. Njerëzit dinë të dashurohen me një partner që duket si një nga prindërit e vet, ai i seksit të kundërt. Për shembull, një grua mund të tërhiqet nga një burrë që i kujton të atin. Kjo mund t’i referohet karakteristikave fizike, të tilla si ngjyra e syve ose flokëve, por edhe karakterit. Fëmijët e prindërve të rinj kanë më shumë gjasa të kërkojnë partnerë më të rinj.
3. Aroma luan një rol shumë të rëndësishëm në tërheqje. Për shembull, gratë gjatë ovulacionit preferojnë meshkujt që kanë më shumë testosteron. Ose, burrat mund të tërhiqen pa e ditur nga aroma që lëshon një grua gjatë ditëve të saj pjellore.
4. Një qëndrim i hapur ndaj njerëzve të tjerë është gjithashtu një nga arsyet për të rënë në dashuri. Duket tërheqëse.
5. Lartësia luan një rol të rëndësishëm në tërheqjen, veçanërisht kur bëhet fjalë për meshkujt. Shumë gra duan thjesht burra të gjatë, të fortë, sepse ndihen më të sigurt dhe më të mbrojtur kur janë me ta.
6. Ndarja e përvojave emocionuese dhe paksa të frikshme mund të jetë gjithashtu shumë tërheqëse.
7. Njerëzit që jetojnë pranë njëri-tjetrit kanë më shumë gjasa të bien në dashuri me njëri-tjetrin. Prandaj, ata kanë mundësinë të takojnë një partner të mundshëm në situatat e përditshme, si dhe ta takojnë shpesh.
8. Buzëqeshja në fytyrën tuaj është shumë tërheqëse dhe hulumtimet kanë treguar se njerëzit pozitivë dhe të gëzuar janë shumë më tërheqës për të tjerët.
B; bota.al
 
S'ka lidhje asgje.
Robi dashurohet se ashtu eshte e shkruajtur.

behet sebeb dicka amaaa kot jane rregullat 😁
 
E dije ti psh legjenden qe shkaku qe qeroset behen qeros eshte sepse numri i hormoneve eshte me i lart se mesatarja e lejueshme?!

Po me e forta eshte qe bohen vene vene qeros, se ka vene tjera per marshllah, me i kap poshte e njiti nolt 🤣
 
E dije ti psh legjenden qe shkaku qe qeroset behen qeros eshte sepse numri i hormoneve eshte me i lart se mesatarja e lejueshme?!

Po me e forta eshte qe bohen vene vene qeros, se ka vene tjera per marshllah, me i kap poshte e njiti nolt 🤣
Legjende urbane dhe kjo..e shpiken femrat qe shkojne me qeroset dhe x 5 .. per te justifikuar qellimin 🤣
 
Jo jo e shpika un kshu fresh fare si reklame falas per ate qe i ka ra catia 🤣

se ato qe thu ti nuk bejn diferencime aromash hic 😂
 
Rrofte sinqeriteti 😂
Po nga rraca iliro/ pellazge ka shume si ty...
Pyetja eshte pse athere jemi vetem 3 milion ? 🤣

Me leje, te tregohem prap i sinqerte? 🤣

Mbase kemi dite ku me e fut...komen. Nuk i kemi fut ven e pa ven qe te kuptohemi 🤣
 
Me leje, te tregohem prap i sinqerte? 🤣

Mbase kemi dite ku me e fut...komen. Nuk i kemi fut ven e pa ven qe te kuptohemi 🤣
Une sdi gje.. nese futja eshte per te shtu rracen .. sic bejne te gjith gjitaret sipas Darvinit.. dua rrezultate.
Ku jane litle albanezi .. pse jemi kaq pak ? 🤣
 
Une sdi gje.. nese futja eshte per te shtu rracen .. sic bejne te gjith gjitaret sipas Darvinit.. dua rrezultate.
Ku jane litle albanezi .. pse jemi kaq pak ? 🤣

Eh, zgjedhim pra. Si ta them me shqip?

Lustrojme kpucen dhe palestrojme krahet, se edhe lodhen te shkretat kupton ti. E duke prit ate princeshen qe i esht bo bari 2 metra duke prit princushin. Prandaj ka ngel dhe numri ne vend numro.
Hall i madh dmth.
😂
 
Eh, zgjedhim pra. Si ta them me shqip?

Lustrojme kpucen dhe palestrojme krahet, se edhe lodhen te shkretat kupton ti. E duke prit ate princeshen qe i esht bo bari 2 metra duke prit princushin. Prandaj ka ngel dhe numri ne vend numro.
Hall i madh dmth.
😂
Zgjidh e zgjidh.. dikur humbisni dhe shikimin .. ik princesha dhe se vini Re... vi syze sa te duash pastaj 🤣🤣
 
Po shihja një emision dashurie,edhe moderatori thot për një vajzë e një djalë që kta të dy kanë epsh.
Do zihen do mbyten me njëri-tjetrin,por sërish do pajtohen.
I tërheq gjaku.
Nuk mendoj se ka të bëjnë pikat.
Kur dikush të tërheq,nuk ke çbën.
Dashuria nuk ka formulë.
 
Top