• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Zelanda e Re bëhet me flamur të ri

legjenda

Tetova
Qeveria e Zelandës së Re informoi për dizajnin fitues të përzgjedhjes së flamurit për të cilin do të votohet në vitin 2016, shkruajnë mediet e huaja, transmeton Republika.info.

Në referendum, ku morën pjesë 48,78 për qind e qytetarëve, fitoi një dizajn ku shihet një fier argjendi me një plejadë të Kryqit Jugor dhe me ngjyrat blu dhe të zezë. Votuesit patën mundësi të zgjedhin midis pesë opsioneve të paraqitura.

Kryeministri John Key, i cili ka bërë thirrje disa herë për një ndryshim të flamurit nacional, pas votimit ka thënë se projekti “nuk vlen për trashëgiminë e tij, por është një çështje e rëndësishme për Zelandën e Re”.

Në deklaratat e tij, Key argumentoi se Kanadaja nuk do ta kujtojë kryeministrin që ndryshoi flamurin e vendit në vitin 1965, por do ta kujtojë mirë atë se çfarë ndryshoi flamuri.

Pas këtij votimi, flamuri fitues do të votohet në një referendum që mbahet në mars të viti 2016. /Republika.info/
 
Top