Vladimir Putin i varur në litar me fanellën e Spartakut të Moskës/ Koreografia e ultrasve të Legias bën xhiron e rrjetit

Tifozët e Legia të Varshavës i kanë surprizuar të gjithë me banerin e shpalosur në sfidën e sotme ndaj Leh Poznan në transfertë.Putin.png
Ultrasit e klubit polak, pjesë e së cilit janë edhe 3 futbollistët shqiptarë, Muçi, Çelhaka dhe Kastrati paraqitën në një fotografi të madhe, presidentin e Rusisë Vladimir Putin të lidhur me litarë në fyt, teksa mbante veshur fanellën e Spartakut të Moskës. Ky moment është bërë menjëherë viral në rrjetet sociale dhe është duke bërë xhiron e internetit. Nuk kanë munguar as korret kundër tij.Për sa i përket ndeshjes, ajo përfundoi me rezultatin e barabartë 1-1. Titullarë në këtë duel u aktivizuan Çelhaka dhe Kastrati ndërkohë që Muçi nuk ishte fare i disponueshëm.

PANORAMASPORT.AL
 
Top