Uroj të të përdhunojnë, k*rvë shqiptare", maqedonasit kërcënojnë deputeten shqiptare

legjenda

Tetova
Mesazhe të shumta kërcënuese duket se kanë ardhur në adresë të deputetes shqiptare Mesila Doda, e cila mbron me të madhe kauzën e shqiptarëve të Iliridës. E shpallur persona non grata në Maqedoni, Doda është kërcënuar në anglisht dhe përmes fotove me flamurin shqiptar të djegur, në rrjetin social Facebook.
"Ti je k*vë. Shpresoj të të rrëmbejnë dhe të të përdhunojnë ku*vë shqiptare", - shkruhet në një prej mesazheve të bëra publike nga vetë deputetja Doda.
Në një tjetër mesazh asaj i "urohet" që të ketë një vdekje të ngadaltë dhe të dhimbshme ndërsa dikush i maskuar i çon foton e flamurit tonë duke u djegur.
Vëtë Mesila shprehet se një gjë e tillë nuk e tremb, por renditet në mbështetje të kolegëve të saj shqiptarë në Mqedoni, të cilët imagjinohet shumë kollaj se në çfarë presioni mendor mund të jenë në këto kushte kur Maqedonia është në krizë dhe disa ditë më parë pati përleshje në Kuvend.
Te dashur miq! Kam marre dhjetra mesazhe kercenimi e sharjesh te padegjuara me pare ne adresen time sa here kam folur per çeshtjen e shqiptareve te Ilirides. Po sjell perpara jush vetem disa prej tyre qe jane ne anglisht sepse ka me qindra ne gjuhen e maqedonsve dhe kete po e bej per nje arsye te vetme.
Kur keto guxojne te kercenojne nje deputete shqiptare qindra kilometra larg shtetit te tyre, mendoni se çfare presioni dhe dhune jane te detyruar te durojne shqiptaret e Ilirides atje nga kafshe mbushur me urrejtje dhe dhune.
Sa per dijenine tuaj shprehje te tilla dhune ekstreme nuk bejne asgje tjeter perveçse me bindin ne drejtesine e kauzes se shqiptareve te Ilirides", - shkruan deputetja shqiptare Mesila Doda.
Screenshot_5_16.png
http://shqiperiaime.al
 
Top