Tradhtar dhe mosmirënjohës!

Xhelozi

Staf në FV.AL
S/M

Njoftimi pothuajse në fund për kalimin zyrtar të Federico Chiesas tek Juventusi ka shkaktuar një reagim të ashpër mes tifozëve të Fiorentinës.Chiesa-Fiorentina-Sampdoria-740x400.jpg

●Fansat e klubit vjollcë reaguan sikurse për Bernardeschin, që u konsiderua tradhtar kur zgjodhi Bardhezinjtë në vitin 2017.

“Tradhtia ndaj atyre që ju rritën dhe ju mbrojtën është mungesë e madhe respekti. Firenze nuk është më shtëpia juaj… mosmirënjohës!”, kështu shkruhet në banderolën e varur jashtë stadiumit “Artemio Franchi” nga tifozët e Fiorentinës pas lamtumirës zyrtare të Chiesas.
banderola.png
Një goditje në zemër që erdhi në momentin e fundit, kur shpresat e tifozëve vjollcë për ta parë Federicon përsëri në Firence ishin bërë më konkrete.

“Sulmi” i fundit i Paraticit rezultoi i suksesshëm, Commisso e pranoi ofertën e Juventusit për Chiesan, duke nxitur protestën e mbështetësve më të zjarrtë të Fiorentinës.
/Lajmi.net/
 

Konkursi Letërsisë

 • 1-Kur flet shpirti.

  Votat: 4 28.6%
 • 2-Buzëqeshje Maskuar.

  Votat: 7 50.0%
 • 3-Jam femër.

  Votat: 2 14.3%
 • 4-Je ti Nënë.

  Votat: 0 0.0%
 • 5-Ne duart e kohes.

  Votat: 1 7.1%
Back
Top