Tottenham bie sërish, Leicester i shkakton humbjen e dytë radhazi Mourinho-s

Xhelozi

Staf në FV.AL
S/M
Katër ditë më parë ishin në krye të Premier League, por tashmë Tottenham-i i Mourinho-s ka përfunduar në vendin e katërt në kampionat.
tottenham-1100x620.jpg

Pasi u mundën nga Liverpool-i, “Spurs” morën një goditje edhe më të fortë, pasi Leicester i mposhti 0-2 në Londër.
Një gol me 11-metërsh nga Vardy në pjesën e parë dhe një autogol në të dytën, bën që Mourinho të merrte një tjetër goditje të rëndë.
Pas 14 javësh, Premier League udhëhiqet nga kampionët e Liverpool me 31 pikë, me 4 më pak Leicester mban vendin e dytë, Everton renditet i treti me 26 pikë, ndërsa Tottenham mban vendin e katërt me 26 pikë.
 

Konkursi Letërsisë

 • 1-Bëju.

  Votat: 11 40.7%
 • 2-Ankth mesnate.

  Votat: 3 11.1%
 • 3-Të dua ty.

  Votat: 8 29.6%
 • 4-Nje kujtim.

  Votat: 5 18.5%
Back
Top