Tension dhe spektakël. Milani mund Romën dhe i bën presion kryesuesve

milani.jpg
Milani ka marrë një fitore shumë të rëndësishme në rrugën për titullin kampion. Kuqezinjtë mundën Romën me rezultatin 3-1, në një ndeshje mjaft të luftuar.
Milani shënoi dy gola të shpejtë në pjesën e parë me autorë Zhiru dhe Mesias. Roma u rikthye në lojë me golin e sulmuesit Abraham. Për t’i vënë kapakun sfidës mendoi Leao që shënoi golin e tretë. Ibraimovicc humbi mundësinë të shënonte pasi gaboi nga 11 metrat.

Me këtë fitore Milani shkon në kuotën e 45 pikëve, vetëm 1 më pak se Interi kryesues.

PanoramaSport.al
 
Zbor i ka bo Milani Romes .....me arbitra, si ne ndeshjen e pare ne Rome po ashtu edhe mbreme.
Nejse, nese sportivet milaniste jane te kenaqur me arbitrin....upssss me falni, lojen e tyre desha te them atehere....beati loro😝
 
Ju interistat i njifni me mir kto skena😜
Arbitrin e ndeshjes se pare e moret ne qafe dy turne, kete te djeshmin e sigurt nje turn sepse pas tre ditesh nuk arbitron.
Do vije fundi i kampionatit s'do mbetet me asnje arbiter per ju😝
 
Ooo perandor shif se po me ngatrron gje me juuventinet eee🤣
Jo mer jo, me ty po flas se edhe ndeshjen e pare moret penallti kot ne Rome, kurse dje per ju e dha ndersa per Romen jo.
Nuk ngaterrohem kollaj une😁
Ti mos bej sikur i harron penalltite aq kollaj😝
 
Jo mer jo, me ty po flas se edhe ndeshjen e pare moret penallti kot ne Rome, kurse dje per ju e dha ndersa per Romen jo.
Nuk ngaterrohem kollaj une😁
Ti mos bej sikur i harron penalltite aq kollaj😝
Mu mka dal goja mbas shpine mer duke u vu n'dukje gabimet e arbitrave ne favorin tuj e tashi ti me nje ndjeshje na trego prapaskenat aa
 
Mu mka dal goja mbas shpine mer duke u vu n'dukje gabimet e arbitrave ne favorin tuj e tashi ti me nje ndjeshje na trego prapaskenat aa
Mire mos u merzit😝
I ka futbolli keto, nje here ju favorizojne ju, heren tjeter prape ju🤣
 
Top