Tekstet me te bukura SHQIP!

Hostel

Anëtar i Nderuar
Sa Lot Kam Derdhur Gena

Sa lot kam derdhur une per ty
sa shum ty te kam dashur
me mire me ty dhe fukara
se sa pa ty i pasur
me mire me ty dhe fukara
se sa pa ty i pasur

me mire me ty dhe fukara
se sa pa ty i pasur
me mire me ty dhe fukara
se sa pa ty i pasur

Diten do vija me shoqerin
do vij per ty me than
e ngrita shishen me raki
lotet reke me ran
eee pita shishen pa mbarim
lotet reke me ran

Me mire me ty dhe fukara
se sa pa ty i pasur
Me mire me ty dhe fukara
se sa pa ty i pasur

Me mire me ty dhe fukara
se sa pa ty i pasur
Me mire me ty dhe fukara
se sa pa ty i pasur
 

Hostel

Anëtar i Nderuar
Dashurine E Pare Dhurova Manjola Nallbani

Dashurine e pare dhurova
per te njohur snjoh njeri
dhe mesova une te mos gaboj
kur e humba kte dashuri.

Me puthje genjeshtare
ma mesove dashurine
e paster isha fare,
e nuk e njihja pabesine.
Po ja qe nisi era
rrane fletet nje nga nje
te tjetra endra ska nga hera
ka floke dhe tradheti

dashurine e pare dhurova
per te njohur snjoh njeri
dhe mesova une te mos gaboj
kur e humba kete dashuri
zemren time e lendova
e plagosa ne rini
por pranvera serish do vi
dhe do te sjell tjeter dashuri


o dashuri sekret i moshes qe na rinon
ti papritur vjen dhe krejt
papritur si era shkon
o eja eja dashuri
eja eja perseri
merma dhimbjen time
dhe me ndiz nje zjarr te ri
 

Hostel

Anëtar i Nderuar
Makina E Memories Ardit Gjebrea

Makina e memories vrapon ne kujtime
Ne çastet e jetes qe endem te dy
Dhe ditet rreshqasin e syrit i fshihen
Dhe rendie e rendin, humbasin diku

Makina e memories si era
Humbet neper mjegull, mbi te fluturoja
Me sy te pergjumur erkoj nga dritarja
Diku te ndalojaآ…
Ti mblidhja kujtimet, aty ti fiksoja
Mundohem mundohem, ti gjej neper vite
Kujtimet kalojneآ…
...po kujtimet kalojne

Dhe ti qeshje, ti endoje
Psheretije ne heshtje dhe qaje
Me lotet qe te ndrinin ne sy
Dhe me flisje, enderroje
Dhe tregoje, tregoje
Te vertetat trillime qe jetuam te dy
....dhe kujtimet kalojne
....dhe kujtimet kalojne
....dhe kujtimet kalojne

Fragmente kujtimesh me dalin perpara
Ne skena qiellore me diell a me shi
أ‡apitem i lodhur te ulem mes tyre
Ato me largohen...largohesh dhe ti

Fragmente sensuale qe era
Si gjethet e vjeshtes i shkundi nga pema,
Piktura qe koha ngjyrosi ne mendje
Sikur ti ndaloja...
Ti mblidhja te gjitha ne krahe ti mbuloja
Mundohem mundohem ti gjej neper vite
Kujtimet kalojneآ…
...po kujtimet kalojne

Dhe ti qeshje, ti endoje
Psheretije ne heshtje dhe qaje
Me lotet qe te ndrinin ne sy
Dhe me flisje, enderroje
Dhe tregoje, tregoje
Te vertetat trillimet qe jetuam te dy

Me afroje, me largoje
Me humbisje dhe prape me takoje
Me puthje ne buze si femije
Me therrisje dhe me prisje
Dhe erkoje, erkoje
Te vertetat trillime ti jetojme perseri
....po kujtimet kalojne..
Dhe kujtimet kalojne...
Dhe kujtimet kalojne...
Kalojne, kalojne, kalojne

Makina e memories vrapon ne kujtime
Ne çastet e jetes qe endem te dy
Dhe ditet rreshqasin e syrit i fshihen
Dhe rendin e rendin, humbasin diku

Dhe kujtimet kalojneآ…
Dhe kujtimet kalojne...
Dhe kujtimet kalojne...
 

Hostel

Anëtar i Nderuar
Jon Ardit Gjebrea

Me erdhe ne nje kohe te deshperuar
Me dhimbje..., Jon
Kur anijet si fantasma
Neper det me aventura
Klithnin: Libertأ !

Dhe syte i kish aty gjithe Shqiperia,
Ajo dinte si duronte
Po i shkuleshin filizat
Deti u be mal me njerez,
E toka det me lot

Dhe ty per here te pare te puthte drita
Ti lindeآ…, Jon
Nuk e dije ç'ish gezimi
As dhimbja as mjerimi
Qe flae, godet e rrudh nje toe

Sot me gjithe foshnjet ne bote je njesoj
Si ata ti qesh e luan
Kjo eshte vetem nisja juaj
Por do rritesh do kuptosh
Se fatet s'jane njesoj

Bekimin merr nga mua
O shpirt i patrazuar
Nje fjale te thene ma degjo:
Zinxhire te praruar ty kane per te ofruar
Por prape je skllaveri

(refren)
Jon, ky emer marre nga deti
Jon, me enge vale tund djepin
Jon, dhe ti ja ndjeve aromen
Ta kesh per jete me vete

Jon, po te lundrosh me ete emer
Jon, e te takohesh me vellezer
Jon, do te mjaftojne dy duar
Te thuash se je, ti je Jon
--------------

Bekimin merr nga mua
O shpirt i patrazuar
Nje fjale te thene ma degjo:
Zinxhire te praruar ty kane per te ofruar
Por prape je skllaveri

Me skllav jo nuk te dua
Nga vetje i mohuar, Jon, Jon
Me skllav jo nuk te dua
Nga vetje i mohuar, Jon, Jon
 

Hostel

Anëtar i Nderuar
Rrisim jeten tone Vaçe Zela

Rrjedhin o mengjeset,
rrjedhin si ujevara,
ja kështu mes njerëzve,
jeta jonë edhe hapat

Hyj dhe unë mes tyre,
shtoj një fjale, një këngë,
është kjo këngë e jetës,
për ty Shqipëri,
për ty Shqipëri moj nane

Me merr ne krahet e tua,
si merr femijen nëna,
qe ballin te ma puthi,
edhe dielli edhe hena.

Unë marr nga drita jote,
ti merr nga zemra ime,
dhe dorë për dorë rendim,
e shtrenjta jeta ime.

Rrjedhin o buzembremjet,
rrjedhin kalterojne,
ne një kend te globit,
rritim jetën tonë

Hyj dhe unë mes tyre,
shtoj një fjale, një këngë,
është kjo këngë për jetën,
për ty Shqipëri,
për ty Shqipëri moj nane
Rruga me fllade kujtimesh
 
Redaktimi i fundit:

Hostel

Anëtar i Nderuar
Fal Ledina اelo

Iken jeta shpejt vrapon
dhe nje muaj duket gjate
dhe si mundem ta gezojme
jo te ndare por vec se pashe

Sa e shkurter eshte kjo jete
themi shpesh tek bisedojme
por dikush me sa na prek
dhe caste harojme

Per nje fjale ashtu kot
prishet befas nje miqesi
dhe askush nuk i del zot
fajla zhduket ne marim

Refreni
O ti zemer njerezore
pa degjoje zerin tim
fal se jeta eshte e shkurter
se jeton ndaj nje pendim
ndan dy njerez padrejtesisht
nje kapricio,xhelozi
dhe pse duhen çmendurisht
falja ndalet ska kufi
(2 here)

enga perseritet 2 here

O ti zemer njerezore
po degjoje zerin tim
fal se jeta eshte e shkurter
se jeton ndaj nje pendim
 

SuRiAnA

Anëtar i Nderuar
Measazh - West Side Family


Per momentin nuk ndodhem ne shtepi , ju lutem lini mesazhin tuaj pas sinjalit.

Zgjohem ne mengjes me afshin tend
Gjysma vetes time me mungon ,
S'dua ta pranoj por e pranoj
Nuk jam nuk je nuk ekzistoj,
Ndjej trupin te me ftohet ne kete nate
Ku jane prekjet e tua te me ngrohin prape
Tani nuk jam nuk jemi ne
Sa ftohte kete nate, qa ftohte kete nate

Ne c'do hap qe hedh ne mendime je ti
Dua te te harroj , por prape je ti
S'dua ta pranoj veten, veten time nuk e di
dhe kur c'do gje e vogel ndodh
ne c'do veprim je ti.

Ndodhem nje moment midis teje dhe meje
nuk e di ne me doje a me urreje
se je ti ne keto vargje ne keto nota
se je ti , pa ty s'ka kuptim s'te harroj

C'do moment qe marr fryme, je ti
c'do moment qe jetoj je vetem ti
Je gjithcka c'fare kam plotesimi i shpirtit tim
je c'fare dua s'dua te te humbas je vetem ti(2x)

Dua te shoh dy syte e trembur
dua te puth buzen e cmendur
dua te t'shoh, dua te te puth ty si atehere

Vetem nje moment degjo dua te shoh, te njoh
dua te di je ti qe komplikon je ti, qe thua jo
je ti qe thua ^po, ta provojme nuk mundesh
dakort ti je gjithmone, je ti qe ben jeten time
komplekset ndonjehere nuk me kupton
ndonjehere s'kupton as veten
por prape te urrej ,te dua ne nje kohe
ka kohe qe te njoh babe, dua te njoh

E c'do moment qe mare fryme
c'do moment qe jetoj
je gjithcka cfare kam plotesimi i shpirtit tim
ja cfare dua s'dua te humbas je vetem ti(2x)

Zgjohem ne mengjes me afshin tend
gjysma vetes time me mungon
s' dua ta pranoj por e pranoj
nuk jam nuk je ,nuk ekzistoj
ndjej trupin te me ftohet ne kete nate
ku jane prekjet e tua te me ngrohin prape
tani nuk jam, nuk jemi ne
sa ftohte kete nate, sa ftohte kete nate

Dua te shoh dy syte e trembur
dua te puth buzen e cmendur
dua te t'shoh, dua te t'puth ty si atehere(4x)

Dua te te shoh babe
 

Hostel

Anëtar i Nderuar
Miresia Dhe E Verteta Alberie Hadergjonaj

Pse syte e nenes jane mbuluar me lote
Ti pse valle na ke harruar o zot
Pse toka ime e bekuar nuk çel
Pse dielli rri kaq i menduar kur del

Ne vend te engeve veç krisma degjojme
Vajza te reja me vello zije shikojme
Femijte e vegjel rrine te menduar si pleq
Po kush valle na ka ngaterruar kaq keq

Zotin nga gjumi une dua ta zgjoj
Zemer lenduar per ju sot endoj
Dua ti lutem me pergjerim
Te na çliroje, te na çliroj nga ky mallkim

(refren)
Te sjellim driten e miresise
Te ndezim zjarrin e dashurise
Si trendafil te çeli jeta
Nga miresia dhe e verteta
(dy here)

Ne vend te engeve veç krisma degjojme
Vajza te reja me vello zije shikojme
Femijte e vegjel rrine te menduar si pleq
Po kush valle na ka ngaterruar kaq keq

Zotin nga gjumi une dua ta zgjoj
Zemer lenduar per ju sot endoj
Dua ti lutem me pergjerim
Te na çliroje, te na çliroj nga ky mallkim

(Refreni)
:eek:k
 

Hostel

Anëtar i Nderuar
Jeta Shkon West Side Family

Jeta shkon, keshtu ka qene,keshtu do të jetë gjithmon

Sa here merzitem kur dhimbja me trishton
e sa here dhimbja me iken, se gezimi ma largon,
Se suksesi me deshtimin bashke te dy jetojne
ne cdo kohe ndodh keshtu se jeta shkon.
(2 here)

Kur marr fletoren e shkruaj, per jeten po mendoj,
Sa e çmendur me pasjone koha qe jetoj,
Me suksese, dhimbje, ndjenja qe si pejsazh me shfaqen tani
Gjithe bota eshte per njerezit cdo njeri ka boten e tij,
Me kalojne para sysh njerezit qe m'u larguan
e fatet tona bashke nisen e shkaterruan
Se disa ngelen ne vend e disa u harruan,
disa hipen shume lart dhe per te kaluaren s'u kujtuan
Se jeta prape me shfaqet ne cdo cast ne cdo hapa
Qendrova per nje cast, e ktheva koken mbrapa
Pashe njerez ne udhekryq qe kalonin ne rrugen time
Me sillnin si lajmetar mua brenga dhe gezime
Qeshja, qaja, merzitesha, gezohesha,
per nje cast humbisja pastaj serish jetoja
Prap ne kete rruge qe s'e di ku po me con,
vec nje gje besoj se di, e di qe jeta shkon

Sa here merzitem kur dhimbja me trishton
e sa here dhimbja me iken, se gezimi ma largon,
Se suksesi me deshtimin bashke te dy jetojne
ne cdo kohe ndodh keshtu dua t'them se jeta shkon.
(2 here)

Ne kete jete e njejme vetem si pika uji ne det,
se ku do na coj kjo rryma nuk e dim as vete
Se deri ketu ku jam, kam pare shume fytyra
qe marrin shume ngjyra, te pastra dhe te ndyra
te heshtura, ziliqare, ekspresive e te marra
qe me dhane mua te shkruaj per kete risk te papare
Te flas pak per jeten ne oqeanin ku ne jemi
s'na ndihmon as fati se tersin me vete e kemi
Eshte konfuzion, e di, ka shume drama,
duhet te ndryshoj duke filluar nga Tirana
Duhet njehere e mire, ta leme kete bote te vjeter,
si ne West Side te krijojme nje jete tjeter
Me te tjera vizione, me te tjera ide,
mbi germadhat e se vjetres, te ndertojme nje bote te re
Te ecim ne rrugen qe se di ku po me con
Cdo hape eshte fitore e me hapa jeta shkon

Sa here merzitem kur dhimbja me trishton
e sa here dhimbja me iken, se gezimi ma largon,
Se suksesi me deshtimin bashke te dy jetojne
ne cdo kohe ndodh keshtu dua t'them se jeta shkon.
(2 here)

E mbaj mend si tani kur nena ne shkolle me coi
e ma tha me lote ne sy, jeta per ty filloi
Ia dedikoj gjithcka asaj se shume here une u rrezov
a, u ngrita prap vazhdova drejt rruges time shkova
Shume thika prapa shpine, e shume buzeqeshje hipokrite,
eshte cmimi i se vertetes eshte kosto e kesaj jete
Qe nis nga lagja ime e sot eshte ne kete keng,
ne ndonje copez do te jete shkruar ne tjeter vend
Lagja ime, jeta ime, rruga ime, qe femije me suksese e deshtime,
eshte e bukur e veshtire e vertete
Kur me ngre, me zhgenjen me hedh e me pret
Por gjithmon nje mesim me meson, e gjithe jeta eshte nje leksion
qe vazhdon, qe vazhdon, qe vazhdon...
Zerat me thone Jeta Shkon !!!

Sa here merzitem kur dhimbja me trishton
e sa here dhimbja me iken, se gezimi ma largon,
Se suksesi me deshtimin bashke te dy jetojne
ne cdo kohe ndodh keshtu dua t'them se jeta shkon.
(2 here)
 

Hostel

Anëtar i Nderuar
A Do Te Vish (Alo, Alo, Alo) Luan Zhegu

U deshem shume ne te dy,
dhe c'do mengjes na gjente bashke.
E meriton valle dashurine..?
Nuk me rri prane kur une jam larg...

Por une do t' shkoj dhe po t' mos vish,
se koha mua me kerkon,
s'mund ta kuptosh ti dashurine
vec ne qytetet me neone!

Dikush me tha se ti do t' vish,
s'me zuri gjumi deri vone'
i the qytetit "Lamtumire",
me prit me the ne telefon:

(refreni dy here)
"Alo, alo, alo..." ty te degjoja,
dhe zerin tend te ngrohte une prane e doja,
s'e fsheha lumturine dhe ne cast te thashe: "Te dua!"
dhe kjo ndodh tek cdo njeri.

Ne nje stine dashurie diell ka gjithnji,
ka dhe dimer ne mes veres, edhe vjesht' me shi,
por kur endrrat thuren bukur diell ka perhere,
kater stinet zemrat bejne pranvere.

E dija se do t'vish!
 

*Linda*

Lost out in the desert
Sa lot kam derdhur une per ty
sa shum ty te kam dashur
me mire me ty dhe fukara
se sa pa ty i pasur
me mire me ty dhe fukara
se sa pa ty i pasur

me mire me ty dhe fukara
se sa pa ty i pasur
me mire me ty dhe fukara
se sa pa ty i pasur

Diten do vija me shoqerin
do vij per ty me than
e ngrita shishen me raki
lotet reke me ran
eee pita shishen pa mbarim
lotet reke me ran

Me mire me ty dhe fukara
se sa pa ty i pasur
Me mire me ty dhe fukara
se sa pa ty i pasur

Me mire me ty dhe fukara
se sa pa ty i pasur
Me mire me ty dhe fukara
se sa pa ty i pasur

Sa merak e kam kete kengen, vertet shume e bukur!

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=IJB2ItaLyuY]YouTube - Gena - Sa lotë kam derdhur[/ame]
 

Hostel

Anëtar i Nderuar
E Duam Dashurine Luan Zhegu

Erdha sërish i përmalluar
Me pika loti nëpër sy
Në këtë skenë ku kam kënduar
Vetëm për ju…

Këndo dhe ti rini me zërin tim
Këndo me zërin tënd për dashurinë
Më jep rininë ti, dashurinë
Ritmin plot magji në këngën time

Një këngë na meti pa mbaruar
Na mbeti pezull një dëshirë
Një dashuri pa dashuruar
S'u dha një lamtumirë

Ku janë ato që dashuruan
Në mes lëndinave në mal
Ku janë vajzat djemtë ku shkuan
Me vjen të qaj...

(refren)
Njerëzit që dëfrehen, yjet që shkëlqejnë
…sonte dua ti shoh
Dhe në gëzime fëmijët dehur dashurie - o

Ju na falët zemrën, ne ju falëm këngën
Tinguj që s'kanë mbarim
Në këngën time këtë mbrëmje
Jeni ju me plot rini
----------------

Dhe ju kënduat bashkë me mua
Në zërin tim plot dashuri
Sa jetën time unë ju dua
Ndaj erdha përsëri

Dhe bashkë me ju kënduam
Dhe gjetëm vehten në çdo varg
Në krahë ëndrrash fluturuam
Shkuam larg...

(Refreni)

E doni dashurinë? - Po!
E Shqipërinë? - Po!
E doni shpirtin tonë? -Po!
Ritmin tonë? - Po!

Të këndojmë të gjithë së bashku…

Ju na falët zemrën, ne ju falëm këngën
Tinguj që s'kanë mbarim
Në këngën time këtë mbrëmje
Jeni ju me plot rini
 

ida angel

:)
V.I.P
Artist : Luar
Song : Udhetim

Luar -- Udhetim

Udhetimin me te gjate kam nisur kam nisur
Pa me thene lamtumire ai ka ikur ka ikur

Do ta ndjek kudo te jete e dua e dua
Ndoshta sot ai po ndjen por jo mua jo mua

Sikur te me doje ti vetem nje here vetem nje here

Mua me mjafton shume pak me ty te jem me ty te jem

Sikur te mos isha une ajo qe ndien ajo qe ndien

Do ta kisha me te thjesht te genjej ty te genjej


Me ke future mua ti ne mendime mendime
Ngushelloj veten une me kujtime kujtime

Do ta ndjek kudo te jete e dua e dua
Ndoshta sot ai po ndjen por jo mua jo mua

Sikur te me doje ti vetem nje here vetem nje here

Mua me mjafton shume pak me ty te jem me ty te jem

Sikur te mos isha une ajo qe ndien ajo qe ndien

Do ta kisha me te thjesht te genjej ty te genjej


Sikur te me doje ti vetem nje here vetem nje here

Mua me mjafton shume pak me ty te jem me ty te jem

Sikur te mos isha une ajo qe ndien ajo qe ndien
Do ta kisha me te thjesht te genjej ty te genjej
 

Hostel

Anëtar i Nderuar
Unë Ai, Ti, Ajo Pirro Cako

Ja, ra mbrëmja. Ti s'je më.
Ku ke shkuar? Unë s'e di.
Ne u prishëm për hiçgjë,
edhe gjatë do mbajmë mëri.

Do harrohen telefonat,
nëpër pellgje sytë do na thahen.
Si prelud do bjerë nga qielli,
një dëborë... kristal i bardhë.


Dhe kështu, gjersa një ditë,
të na thotë jeta ne: Harro!
Do të mbesim anonim,
do të jemi ne përemra,
Unë "Ai" dhe ti "Ajo".

Mbi ne ra ndarja si një dëborë,
mbuloi gjithçka,puthjet dhe fjalët.
Dhe vitet shkuan dalngadalë,
ujrat u ndotën, lumejtë u thanë.

Por, qaraman, jo, s'do të bëhemi,
se na u thye ëndrra ty dhe mua.
Ndonjë ditë nëpër botë,
sytë tanë kur të takohen,
s'do të ketë urrejtje brenda.

Dhe kështu, gjersa një ditë,
të na thotë jeta ne: Harro!
Do të mbesim anonim,
do të jemi ne përemra,
Unë "Ai" dhe ti "Ajo".

Do të mbesim anonim,
do të jemi ne përemra,
Unë "Ai" dhe ti "Ajo".
 

Hostel

Anëtar i Nderuar
Per Nje اast Me Ndali Zemra Pirro Cako dhe Rovena Dilo

Per nje çast me ndali zemra, s'ishe ti,
Shpirtin sonte ma trazove perseri
Me kujtohet sa shume prisja
Qe te ndjeja eren tende
Kthehu dhe nje here te te shihja

أ‹ndrra gjumin ma eputi e me zgjoi
Mbi nen krese ta ndjeva frymen, ku je ti
Puthjet ende jane te nxehta
S'na i ftoh dot largesia
Eja mos u fshih vetem ne endrra

(refren)
Une dhe ti
Lusnim naten qe edhe pak te zgjaste
Te mos kish agim
Edhe dielli fare te mos lindte
Vetem une dhe ti
Lusnim naten qe pafund te zgjaste
Te mos kish mbarim
Edhe dielli ate dite te shuhej
Ndarje te mos kish
Nese mijera kilometra sot na ndajne
-----------------

Mos me thuaj humbi dashuria
Me te madhe e ben largesia
Eja zemer netet ti percjellim si dikur

Dashuria nis me ty ,me ty mbaron
Je kuptimi qe merr dita sa fillon
Puthjet ende jane te nxehta
S'na i ftoh dot largesia
Eja, mos u fshih vetem ne endrra

(Refreni)

Mos me thuaj humbi dashuria
Me te madhe e ben largesia
Eja zemer netet ti percjellim si dikur
 

Hostel

Anëtar i Nderuar
Pyes Lotin Elsa Lila


Të flisja gjuhët e gjithë botës
e të mos ndjeja dashurinë
do isha si një gur i heshtur
këmbanë harruar në vetmi.

Të gjithë pasurinë e ndaja
të mos shihja varfëri
të digjej trupin do ta falja
e le të bëhej hi.

Së ëndrrat edhe shpresat
pa dashurinë janë thjesht një iluzion
ndaj dua o njeri, t'i fal pak dashuri
pa të çfarë është kjo botë, a e kupton?

(refren)
Se loti që pikon, një zemër lëndon
i vogël na duket, i madh sa një glob
o botë e di se ç'të mundon
se ka njerëz sot dhe duan vetëm lot
s'njohin dashurinë, s'njohin mirësinë.
-----------

Të flisja gjuhët e gjithë botës
e të mos ndjeja dashurinë
do isha si një gur i heshtur
këmbanë harruar në vetmi.

Të gjithë pasurinë e ndaja
të mos shihja varfëri
të digjej trupin do ta falja
e le të bëhej hi.

(Refreni)

Dashuria, ëndrra, shpresa
kë të zgjidhja nga të tria
dhe një natë lotin pyeta
mu përgjigj... Dashuria

 

braziljania

Anëtar i Nderuar
Missi im- produkt 28

Endrra ime eshte te behem nje aktore e famshme, te shpetoj boten dhe te shperndaj dashuri dhe miresi ne te gjithe globin.

Paqe ne bote!


2028..
Produkti prezanton Missin...

Kur ajo vjen dhe afrohet ka vetem termet,
1000 veta degjon dhe ben si di vete
Missi im eshte ndryshe, dy kopje s'i gjen,
Missi magjik e kopertina s'i pelqen
Trupin e ka si Paris Hilton
Trurin e ka si Hillary Clinton
Te gjithe e duan edhe veten genjejne
Po per missin tim edhe si numra nuk vlejne
Missi im s'ka kohe
Nuk jep autografe
Hyn ne bibloteka dhe harbon neper Pub-e
Hyn me te kuqe dhe s'ndalon ne semafor
Nuk shef televizor
Diamantin ka ne dore
Kurre nuk pushon
Kurre nuk ndalon
Vec kur ne yacht-e
Montecarlon kalon
I pelqen nata
Nuk degjon tallava
Te gjithe e duan missin
Por askush nuk e ka

(Ref.)
Edhe kur genjen, mos flisni
Missi im nuk ka faj, vetem prisni
Edhe kur genjen, trupin po harbon
Nese do telashe veten afer missit ti e gjen

Missi po kercen, mos flini
Ndizini makinat nese do te vini
Missi po kercen, mos flini
Ndizini makinat nese doni qe te vini

Missi im te gjitha i don
Vec ......
Missin tim askush nuk guxon
Mos i dilni para se pastaj ju kafshon
Missi im te gjitha kerkon
Vec nje gje ate e tundon
Missi im jo, kurre nuk kushton
Jeta eshte e saja dhe askush s'e ndalon


Turi ne mikrofon (mikrofon, mikrofon)

Une njoh e misin
Do te jete si Fatos Nano
Degjon Inva Mulen,
Adhuron dhe Celentanon
Kontrollon si Jozefina
E ka zemren si Rudina
Me buze si Angelina
Performon si Adelina
Ina Ina Ina Ina
Prokurore Ina Rama
Para misit tim
Dorezohet edhe Osama
Nuk ja del as Obama
Nuk arrin ta konkuroje
Ngjason me Sarah Palin
I blen syzet njesoje
Misi im vishet Prada
Edhe djallin e le mbrapa
Njeh "Sex and the City"
Missi di si behet hit-i
Nuk jeton me barsaleta
I pelqen e verteta
I pelqen te kete cash
Vere vath ne vesh
Nga floket eshte bjonde
Nga trute eshte brune
Se si do te jete neser
Nuk i dihet kesaj pune
i pelqen informacioni
Sheh gjithmone ...
E klikon Youtube-in
Nuk e ndan Bluetooth-in

(Ref.)

Eshte i pari kush nuk ndodhet afer missit ...
Eshte i pari kush nuk ...
Buza e saj do vetem ...
Sensuale te ndjeje

Beje hapin para se te jete shume vone
Beje hapin para se te jete shume vone
Beje hapin nese e don
Missin ta rrembesh
Yeah yeah
Missin ta rrembesh​
 

Hostel

Anëtar i Nderuar
Kush jane jane ndonjeri nga te mite se i eliminova po qe ashtu?
 

Alchohole

Moderator!
Capital-T ft Dafina&2po2-Shume Nalt!

Hey..Hey..Hey
Prishtine..
It´s like...
and it goes...
California Love...

(2Po2:)
Ma ki inatin qo kryt qe ku rri nalt
don mum prek kcen perpjet s´un um mrrin nalt
Dal e hi shkoj e vi Ti sun um mrrin nalt
E kur ki lek kur ki shmek truhet shpina A A A
Ma ki inatin qo kryt qe ku rri nalt
don mum prek kcen perpjet s´un um mrrin nalt
Dal e hi shkoj e vi Ti sun um mrrin nalt
E kur ki lek kur ki shmek te ruhet shpina A A A

(Capital-T:)
jom high real high
Aaa sun e bini vini hini si na A
Prishtina osht e jona
na po bina hite me tona
Vini e hini e dilni intervisten sun e ,bini vet
Na vina hina hit bina apet
kejt qunu nkom se nuk e nali kit hip-hop
nkontakt me rima edhe bita fanky non-stop Hip Hop
Filozof une e ruj gjakun e ftoft
nese marr mikrofon bini e qoni apostrof
kur tum kish ngat syn lype maksimumin ton
se une foli me baben ton
qa po bina un me ton. Jom nalt
hiq pa we kejt dini qa kom arrit
shopping une boj qdo dit
jom psychop ju e kini dit "Ey"
qa po kqyr nalt kur po hina
qa po thu kur na po vina
qqa po din kur jom te bina
ta bij repin nga prishtina
jeni bo krejt regetona
na po bina hite tona
qyre vetit qa i bane e tash ruje femnen tone

I keep closer sa herë une du
krejt e dini qe krejt jon me mu
krejt e dini kush jon too high
une jom nalt se jom shum fly
nese kan inati kan arsye me pas
nese kan dashni kan arsye me pas
um njohin me fac edhe emrin ma dini
Capital -t represent n' Prishtinë

(Ref 2x:)
je rrit me senet tona
Hitet tona me tona
Hip-hop jo rege tona
Prishtina eshte e jona
ruju se shkele n'mina
me neve dridhet bina
tkallim kur rrepin e bina
e jona eshte Prishtina

(Duffy´e:)
you know it
Back back back back
se cilen her ma nalt
zonin e kom mu desh
veq prej bit e dej decimal
zemer ama ni smile
une kom style se jom shum In baby
ritmin me hip e kom t´nalt
dhezi sa her që du
kem ma shum se ni fakt baby!
duhet me kcy shum nalt
hala ma nalt.
në mal në mal
nese don me mrri muuu?
ej eej ruju se shkele n´mina
he'ej eej mir po tingllon dafina
msohu me emnin tem
nese ma ki inatin naaa na na nalt..

(2Po2:)
ma ki inati qo kryt që ku rri nalt
don mum prek kcen perpjet s´un um mrrin nalt
Dal e hi shkoj e vi Ti sun um mrrin nalt
E kur ki lek kur ki shmek truhet shpina A A A
A ma ki inatin qo kryt qe ku rri nalt
don mum prek kcen perpjet s´un um mrrin nalt
Dal e hi shkoj e vi Ti sun um mrrin nalt
E kur ki lek kur ki shmek truhet shpina A A A

(Outro:)
Now let me tell you one more time
It´s your boy Capital-T and 2po2 and Duffy´e
and 2 High records and ArbasSound
Let´s go go go go go

Get´em....Get´em....Get´em....
Put´em up...Put´em up...Put´em up...
Hey..Hey..
Get´em....Get´em....Get´em....
Put´em up...Put´em up...Put´em up...
2 High records and ArbasSoooooooound!

Making new hits motherfucker pppuk!
 

AjSi

...
V.I.P
Titulli: Tekstet me te bukura SHQIP!

FJALET QE KURR STI THASH-YJET E PANJOHURA

اfar mund te jepja?
Qe ta ktheja kohen mbrapa
dhe ti te ishe ktu..afer meje
ashtu sic dikur?

Ref: Qaja une se besoja..vuaja une se kuptoja
ndaj beja sikur ste njihja
ndroja rrugen kur te shihja
dhe sa her me shikoje..
me buzqeshje..
me ngacmoje..
me fal te lutem nuk e dija se q'ishte dashurija.

Fjal te ndrohta ndjeva..
buz te ftohta preka
per te haruar ty ne shum zemra fjeta
ecja rruges si nje hije qe askush se ka par
naten brodha neper endra duke thirur
si i marre
as te shoh pertej syve te qdo vajze qe takoja
ne heshtje midis fjalve zerin tend e degjoj
me kedo qe te jem pran vetem ty te kam ndermend ne gjithe muret e vetmis e kam shkruajtur emrin tend
tani po ik e nese ti ndonjeher e vetme ndihesh me kerko e do me gjesh neper rrugica e kujtimesh atje un do te pres ashtu si shum koh me parr e nese ti do te vish para teje do te dal ne at اast ti do t'heshtesh pastaj do te buzqeshesh do te afrohesh drejt meje e me lot ne sy do t'presesh qe un ti them gjith fjalet qe asnjeher sti thash e pastaj te jap puthjen qe kur nuk ta dhash

Ref: Qaja une se besoja..vuaja une se kuptoja
ndaj beja sikur ste njihja
ndroja rrugen kur te shihja
dhe sa her me shikoje..
me buzqeshje..
me ngacmoje..
me fal te lutem nuk e dija se q'ishte dashurija.


Pse ne syt e mi..lot shikoj tani?
se ndoshta tani ndjej qfar ndjeje ti
oret qe kta lot nuk te sjellin ktu
fjal qe mi the lash ne syt e tu.

Edhe sonte ndihem vetem
edhe sonte e vetmuar
serish kaloj ksaj rruge per ty prap duke menduar
e kjo rrug me mer me qon ku ti rije gjithmon
edhe sot un kaloj ktu
por ti prap dhe sot mungon
nuk te shoh me asgjekundi
dhe kam frik mos te kam humbur
kam shum frik se mos nga jeta ime pergjithmon je zhdukur.Nuk dua t'jet keshtu se smundem ta besoj qe tani ndjej qfar ndjeje ti..ndjej qe dashuroj
Ndaj dhe sot kaloj ksaj rruge mezii pres qe te shikoj..ne qdo qast(q'kemi)zerin tend te n'degjoj..e sa her qe duke ecur ndegjoj hapa mbrapa meje..e kthej koken qe te shoh..por JO ti nuk je..e kshtu ende vazhdoj rrugen..Ende pres qe si dikur te vish t'me lutesh si femij.te ndaloj vec nje minutei?1 min ti me kerkoje..1 min qe nuk ta dhash..1 min. ne jeten time..ja pse kurr sdo te jemi bashk.Ref: Qaja une se besoja..vuaja une se kuptoja
ndaj beja sikur ste njihja
ndroja rrugen kur te shihja
dhe sa her me shikoje..
me buzqeshje..
me ngacmoje..
me fal te lutem nuk e dija se q'ishte dashurija.

Pse ne syt e mi..lot shikoj tani?
se ndoshta tani ndjej qfar ndjeje ti
oret qe kta lot nuk te sjellin ktu
fjal qe mi the lash ne syt e tu.

---------- Post added at 21:54 ---------- Previous post was at 21:52 ----------

Mesazh West side family

Per momentin nuk ndodhem ne shtepi
Ju lutem lini mesazhin tuaj pas sinjalit.....(lol)

Zgjohem ne mengjes me afshin tend
Gjysma e vetes sime me mungon
s dua ta pranoj po e pranoj
nuk jam nuk je nuk ekzistoj

Ndjej trupin te me ftohet ne kete nate
ku jane puthjet e tuaja te me ngrohin prape
tani nuk jam ,nuk jemi ne
sa ftohte kete nate,sa ftohte kete nate...

Ne cdo hap qe hedh,nuk e di a je ti
dua ty te te harroj,po prape je ti
s dua ta pranoj veten veten time nuk e di
dhe kur cdo gje e vogel ndosh ne cdo veprim je ti

Ndodhem nje moment midis meje e teje
nuk e di a me doje a me urreje
se je ti ne keto vargje,ne keto nota
se je ti ,pa ty s ka kuptim s te harrova

Cdo moment qe marr fryme,je ti
cdo moment qe jetoj,je vetem ti
je gjithcka cfare kam,plotesim i shpirtit tim
ja cfare dua,s dua te te humbas je vetem ti(2 here)

Dua te shoh 2 syte e trembur
Dua te puth buzen e cmendur
Dua te shh,dua te puth ty si atehere(4 here)

Vetem nje moment degjo
Dua te shoh,te njoh
dua te di je ti qe komplikon
je ti qe thua jo
je ti qe thua po
dakordpo,nuk mundem dakord te jem gjithmone
je ti qe ben jeten time komplekse ndonjehere
nuk me kupton,ndonjehere s kupton as veetn
po prape te urrej,te dua ne nje kohe
ka kohe qe te njoh,babe dua te njoh
Cdo moment kur marr fryme,cdo moment qe marr fryme
cdo moment qe jetoj,cdo moment qe jetoj
je gjithcka cfare kam,plotesim i shpirtit tim
ja cfare dua,s dua te humbas je vetem ti

Refreni
Zgjohem ne mengjes me afshin tend......

---------- Post added at 21:55 ---------- Previous post was at 21:54 ----------

Yjet e Panjohura ~ Lamtumire

Shpirt, nese akoma nuk ke fjetur,
te lutem lere pak dritaren hapur,
sepse dua te pyes henen a ka pare ndonjehere
nje vajze me te bukur se ty.

lamtumire te them
por jo lamtumire s’do te kete.
atje ku po shkoj
dikush tjeter tani po me pret.

cdo mengjes ty te shikoja
dhe mendoja e mendoja,
vec nje fjale nga zemra ime
ty te te thoja.

cdo mengjes ty te shikoja
dhe mendoja e mendoja,
vec nje here ne krahet e mia
ty te perqafoja.

lamtumire te them
por jo lamtumire s’do te kete.
atje ku po shkoj
dikush tjeter tani po me pret.

lamtumire s’do te kem
dhe prane teje nuk do te jem,
ate qe kam ndjere per ty
asnjehere s’do te t’a them.

sepse fati e kish shkruar
qe t’mos ishim bashke te dy
dhe ti t’mos jesh e imja
e une kurre t’mos jem me ty.

do e ndjej mungesen tende
ne cdo cast, ne cdo kohe,
pse ndoshta kur te t’shoh
do bej sikur s’te njoh.

kjo do ndodhe sepse ti
ja dhe nje tjetri dashurine
ndersa mua si kujtim
me dhe vetem vetmine.

ne cdo cast kur te mendoja
enderroja, enderroja,
vec nje here fytyren tende
une t’a ledhatoja.

ne cdo cast kur te mendoja
enderroja, enderroja,
vec nje here prane zemres time
ty te shtrengoja.

lamtumire te them
por jo lamtumire s’do te kete.
atje ku po shkoj
dikush tjeter tani po me pret.

lamtumire shpirt
s’do te jesh kurre e imja,
me dike tjeter buzeqesh,
me dike tjeter luan,
me dike tjeter dashuron.

lamtumire te them
por jo lamtumire s’do te kete.
atje ku po shkoj
dikush tjeter tani po me pret.

dikush tjeter po me pret, lamtumire…
 

AjSi

...
V.I.P
Tuna feat. Vig Poppa - E Boj Nxeht


Vig Poppa:
Ahaa ok Tuna Vig Poppa Yea aha ou,le ta marrin vesh.
Tuna:
Lshoja zonin ma shum me vemendje ngo qysh e boj nxet
ki me lyp ma mir besom nuk ki me mujt me gjet ky ritem ska mu ndal mrena ti e ndjen ti kthehesh prap se inspirimin veq te un e gjen, mbaje veten mir se i sigurt nuk je me mu, tash e din se qka ke dit prej sodit ka mu ndrru.
Vig Poppa:
Yeap yeap mir se ju gjej
Cili reper o ma i miri knej Vig Poppa
Ma n’fund u njoftum seni bon tik tik tik booum,
nuk maj Bling po pa vizllu s’mes se prap kom me kon fresh deri sa t’des qaq u bo nxet nese edhe pak pres sonte vet me ty garant une mes, se ti shum mir po kcen edhe era mir pot vjen veq po du me dit a mlen met mar e di se edhe ty t’pelqen tan naten jena bashk tani dita vjen, e bojm prap se ki me lyp prap edhe ma shum nese une t’dho pak hajde edhe pak ma afer nije veten lir mos ta nin un jom djal i mir ahha.
REF:
Tuna:
Sonte du me dal me ty.
Big Poppa:
Yeap e boj nxet e boj nxet e boj nxet, veq per mu kcen.
Tuna:
Sonte du me nejt me ty.
Big Poppa:
Yeap e boj nxet e kom let e boj nxet, veq per mu kcen.
Tuna:
E she sa munj met lon per mas,kur une vi do me shum gaz nsho veten se me shum t’pelqen sa her e nin zonin tem.
Prej menyres se t’shikoj ti e din per mu sa vlen por vrehet mir se edhe ti per mu diqka po ndjen ti mem tregu down po nuk di me shpreh me fjal ton kohen me mu edhe me dal nparajs ritmi kthehet prap me veti krejt nxehtsin e bjen hajde tlutna ktu ma shpejt me shu zjarrin tem hooo .
Tuna:
Sonte du me dal me ty
Vig Poppa:
Yeap e boj nxet e boj nxet e boj nxet, veq per mu kcen.
Tuna:
Sonte du me nejt me ty.
Vig Poppa:
Yeap e boj nxet e kom let e boj nxet, veq per mu kcen.
Tuna:
E she sa munj met lon per mas,kur une vi do me shum gaz nsho veten se me shum t’pelqen sa her e nin zonin tem .[x2]
 

AjSi

...
V.I.P
Anila Mimani - Eh ta dish sa shume te dua


çdo mengjes kur diellin shoh
ty te mendoj
ti se di pa ty i dashur jo nuk jetoj
sonte te kerkoj ku je prap te vetme
mos me le
ne kete enderr qe smbaron dhe me munudon
ref(2)
eh ta dish sa shume te dua do te rrije veq me mu dua ti ndjej buzet e tua fjalet qe vetem ti mi thua
i hap syte dhe them me vete drita je ti nuk e dua kete jete pa dashuri
sonte te kerkoj ku je prap te vetme mos me le ne kete enderr qe smbaron dhe me mundon
ref(2)
eh ta dish sa shume te dua do te rrije veq me mua dua ti ndjej buzet e tua fjalet qe vetem ti mi thua
 

AjSi

...
V.I.P
Ciljeta feat. Big Basta - Deja vu

CILJETA:
- Alo?
Po jeni çmendur ju moj?
Ne ç’ore më merrni kshtu?
Pse?! çfarë??
ka Dj? ok mpuq.


CILJETA:
Nisem, pak e përgjumur jam
Dhe pse ky trafik po me zgjon,
njerëzit më duken sikur ngjajnë
si ti njëso-o-oj


CILJETA:
Cdo vend nga një kujtim më sjell
atje më dhe puthjen e parë.
Rrugës kasetofonin ndez
po fillon kënga jo-onë.


REF: (2x)
Dhe një here tje-etër
ve-etëm nuk do të jem
ty do të kem
disa ti-inguj të vjetër
kujtimet mi kthejne
dhe pse ti nuk je


BIG BASTA:
Unë e dija-a-a po të vija-a-a
do ktheja pra-a-ape në zemrën e sa-a-aj
Rikujtoni slow motion
dhe më shume do më kërkosh
edhe nëse ti më tradhton
s’mjafton
nuk më harron.
Cdo vend nga një kujtim më sjell
atje më dhe puthjen e parë.
Rrugës kasetofonin ndez
po fillon kënga jonë.


REF: (2x)
Dhe një here tjetër
vetëm nuk do të jem
ty do të kem
disa tinguj të vjetër
kujtimet mi kthejne
dhe pse ti nuk je
SHOQJA:
Mos u merzit o goc fare…
S’ja vlen!
M’degjo mua
Hej, eshte nji aty.
Shife pak!?


REF:(2x)
Dhe një here tjetër
vetëm nuk do të jem
ty do të kem
disa tinguj të vjetër
kujtimet mi kthejne
dhe pse ti nuk je
Po më kthen pas në kohe
dhe pse unë jam nisur të të harroj
diku larg unë do t’jem
atje ku ti s’mund të më gjesh
(2X)
 

AjSi

...
V.I.P
Free Mc-Mendo ti nje cast..

Keto flale dalin nga zemra ime
degjoji te lutem.

Pres si gjithmone poshte hyrjes tende
me shprese te shof ty
kjo shpres po gjen vende
eshte e pamundur te te afroj
kerkoj dashurine tende,te mos me largoj.

ref. Mendo ti nje cast ,nje cast per mua
ti e di mire sa shume te dua
mundohu kete nate te jesh me mua
ti zemren tende...
Mendo ti nje cast, nje cast per mua
ti e di mire sa shume te dua
kerko nje premtim nga ty une dua
ti zemren tende ta hapesh tek mua
MENDO TI NJE CAST, NJE CAST PER MUA
TIE DI MIRE SA SHUME TE DUA.

Ato qe kaluan u zhduken kaq shpejt
veq une si harrova ti i harrove vertet
doja te shija, te cmallesha pak
kur veten time se quaja me fat.

mendo ti nje cast, nje cast per mua ti e di mire sa shume te dua
mundohu kete nat te jesh me mua
ti zemren tende...
mendo ti nje cast nje cast per mua
ti e di mire sa shume te dua
kerkoj nje premtim nga ty une dua
ti zemren tende ta falesh per mua
mendo ti nje cast nje cast per mua ti e di mire sa shume te dua
mundohu ket nat te jesh me mua
ti zemren tende...
mendo ti nje cast nje cast per mua
ti e di mire sa shume te dua
kerkoj nje premtim nga ty une dua
ti zemren tende ta hapesh tek mua

Hallin qe kisha doja te harroja
kur shpesh ty nuk shihja zemren time lendoja
dhe ajo qe mbeti ish midis nesh
caste hidherime qe ti kurr sdo kesh

Mendo ti nje cast, nje cast per mua
ti e di mire sa shume te dua
mundohu nket nat te jesh me mua ti zemren tende ta falesh per mua
 

orseola

orseola
eni koci
shprese kerkon nga ti
nuk vendosem ne per kte bot
sapo lindem qm derdhem lot
fatet sjell nje zot
te braktisur ka sot femij
pa numer jan dhimbjet ne dit
shprese kerkon nga ti
ndihmoooo
ti zgjati nje dor qe fort ta shtrengoj
se zemra i thot keshtu qenka kjo bot
ke qen edhe ti dikur si ne femij
mos lejo shpresa ti vdesi ne syt e tij
eshte e rende te mbetesh jetim
enderron te ndjesh mbi floket vec nje ledhatim
te braktisur ka sot femij pa numer jan dhimbjet ne dit
shprese kerkon nga ti
ndihmo
ref(3her)
ti zgjati nje dor
qe fort ta shtrengoj
se zemra i thot keshtu qenka kjo bote
ke qen edhe ti dikur si ne femij
mos lejo zemra ti vdesi ne syt e tij
 

Karamele Zana

Anëtar i Nderuar
Se di kush e kendon... LOL

Me martoi babai ne fshat
Dhe per paje me dha nje cjap
Cjapin se ce hengri ujku
Ujkun se ce hengri qeni
Qenin se ce rrahu e zonja
Te zonjen se ce rrahu i zoti
I zoti qe rrahu te zonjen
E zonja qe rrahu qenin
Qenin qe ma hengri ujku
Ujku qe me hengri cjapin
Cjapin qe ma dha babai
Ma dha babai per paje...

Fiu Fiu Marshallah
Nuse kolopusheja
Kur shikon gjellen per krip
Dy tri luge e nje kafshite
Fiu Fiu Marshallah
Vinte miku thela skaaaa...

Kush e ka gruan te holle
Kush e ka gruan te holle
Hidh e prit si kokerr molle
Hidh e prit si kokerr molle
Kush e ka gruan te trashe
Nxirre moj nga dysheku jashtaaaa

Kush e ka gruan te lige
Kush e ka gruan te lige
Rri pas zgjarrit e mos i fri
Rri pas zgjarrit e mos i fre
Kush e ka gruan te mire
Eshte i ngrene e eshte i pireeee...
 

Hbk

Anëtar Aktiv
Titulli: Tekstet me te bukura SHQIP!

tekste si te djemve te detit nuk ka

Beteja e Dhimbjes

I lindur mes detrash
Ne nete me stuhi
N’betejen e dhimbjes
Jete vdekje njeri
Kaluar shtate detra
Ne rrugen pa kthim
Por kurre nuk do shuhet
Aspak fari im

O Zot, mos me ler te shkoj
Se jam e do jem njesoj
O Zot, une s’dua te rri
Une do lufoj betejen njeri

Shtate qiejt o detra
Sikur zune e thane
Se kjo jete o bir
Eshte oqean
Dhe dhimbja njeri
Jo me nuk me dhemb
Se shpirti o diell
U ngri u be shkemb

O Zot, mos me ler te shkoj
Se jam e do jem njesoj
O Zot, une s’dua te rri
Une do lufoj betejen njeri
 
Top