Tekstet me te bukura SHQIP!

Hard Styler

ђєค๔ђยภtєг
Ja po e filloje temen me Elita 5, nje nder grupet me te preferuar, kudo nga shqiptaret.;)Elita 5 - E urrej shiun

Në kitarë teli i këputur
Ndali këngën më të bukur
Por s’e ndali
Shiun në këtë qytet


Ku je buza e paputhur
Dashuria ime e humbur
N’mes të rrugës
Unë po lagem vet.


I harruar si një letër e djegur
Në këtë rrugë
pa adresë kam mbetur

E urrej shiun kur bie
Se një herë ma fiku
Një zjarr,
Një zjarr dashurie

I urrej lotët e mij
Vetëm se i ngjajnë shiut
Që më ndau nga ti


Dashuria që ish dikur
Mbet kornizë pa pikturë
Që askund nuk e shoh në mur
I harruar


E urrej shiun kur bie
Se një herë ma fiku
Një zjarr,
Një zjarr dashurie.


Ti ndoshta ishe një rrufe
Që erdhe shpejtë
Dhe ku shkove nuk e dita
As se dij
Por këngën dhe shpresën
I le të treten
Nëpër shi.
 

Hard Styler

ђєค๔ђยภtєг
Elita5 - Al Kapone

ا'me shikon ashtu
si ndonje skifter
qe zogjet e vegjel
nen kthetra i merr

Je teper xheloze
per te qene e mire
pra me ler te qete
kur jam duke pire
kur jam duke pire.

(Refreni)
Ti s'mund ta pushtosh
kaq shpejt zemren time
si konkuistadori
ameriken latine,
ta kam vjedhun zemren
une ty me revole
pak si shpesh me thua
se jammmmmmmmmm
AL KAPONE !

Me dukesh si bleta
qe me ushqen me mjalte
e pastaj me djeg
me ferken e zjarrte

Keshillat e mia
vashe mos i harro
prandaj korrigjohu
e mos me zemero.
 

Hard Styler

ђєค๔ђยภtєг
Shiu vetem ty lag - Elita 5

Në mes të natës erdhe
ëndërrat mi prishe ti
për mua ishe e vdekur
e humbur në gjithësi...

Më ler të qetë të lutem
gjumin ti mos ma prish
qelqi njëherë thyhet
nuk ngjitet sërish....

Dëgjoje pikëllimin
që shpirtin ma copëton
që bie bashkë me shiun
sytë m'i mjegullon....

Ti s'vjen…
koha është ndaluar
unë qaj për ty
retë qajnë për ne
Ti s'vjen…
koha është ndaluar
unë qaj për ty
retë qajnë për ne

Në qiellin e harruar
më yjet nuk rrinë
kujtimi yt i zbehur
tretet nëpër shi....

Ti s'vjen…
koha është ndaluar
unë qaj për ty
retë qajnë për ne
Ti s'vjen…
koha është ndaluar
unë qaj për ty
retë qajnë për ne

Ti s'vjen...
koha është ndaluar.....
unë qaj për ty...
 

Hard Styler

ђєค๔ђยภtєг
Faleminderit - Elita 5

ikoj loti ne mesnate
Se ti ike per te mos u kthyer
po, per te mos u kthyer
Pamjen tende te vertet
E tregon veq pasqyra e thyer
po, pasqyre e thyer

Nuk te thash largohu
As kthehu as harrome
Se per cdo fjal ne jeten tone
Ishe von.

Akrepat bashkohen
Sna takojne askund
Me mir nje fund me dhimbje
Se nje dhimbje pa fund

(refreni)(2x)
Faleminderit qe me le
Sot mos qaj se ike dje dhe jo
Neser kur nata
ne udhkryq te ze
Mos u kthe, mos u kthe
Arsye ske

Nata henen prap e ndez
Ti je ne terrin e kesaj bote
po, e kesaj bote
Ne rrugen tende te pa kthim
Ty te ndjek veq hija jote
po, hija jote

Nuk te thash largohu
As kthehu as harrome
Se per cdo fjal ne jeten tone
Ishe von.

Akrepat bashkohen
Sna takojne askund
Me mir nje fund me dhimbje
Se nje dhimbje pa fund

(refreni)(2x)
Faleminderit qe me le
Sot mos qaj se ike dje dhe jo
Neser kur nata
ne udhkryq te ze
Mos u kthe, mos u kthe
Arsye ske...
 

Hostel

Anëtar i Nderuar
Ritmi i Rruges Perjetesisht

Ishte vit i tmerrshëm që s'harrohet përjetë
kur djalli lëshoj mbi ne vrasësit e vet
për t'na ndarë përgjithmonë, jetëra për t'shkatërruar
por un u ktheva sot, nënë zgjatmi duart
ja ku jam këtu pranë, por ti nuk po më sheh
e as un nuk mund ta ledhatoj ftyrën tënde të zbehtë
në këtë dhomë ku dhembja rri pezull përmbi
pranë fotografisë sime me shirit të zi

Të gjithve ua shoh peshën e dhembjes në sy
dhe e kuptoj, por nënë un ende jam këtu me ty
të dëgjova mbrëmë duke më thirrur me zë
dhe erdha shpejt se s'dua t'vetmuar të t'lë
të fola, ti s'më dëgjove, vetëm provova kot
qëndrova pranë shtratit tënd derisa derdhje lot
dhe sot si gjdo ditë tjetër un këtu jam pranë
ti nuk më sheh por më ke pranë në gjdo hap

Përjetësisht do më kesh pranë
do jem pranë teje sa herë qan, dëgjo
nëna ime, zemra jote e then murin që na ndan
s'dua të t'shoh me lot në sy
edhe pse zemra të është thy, shiko
nëna ime, përjetësisht un do të jem me ty

Pas kaq vitesh un ende at ditë e kujtoj krejt
kur papritur dielli u zhduk, qielli u vrenjt
shërbëtorët e djallit, neve na ndan
ndjej dhembje qe t'paktën t'ju përqafoj nuk më lanë

Desha ty nëna ime veq dy fjal të ti them
të bëhesh e fortë kur un më nuk do të jem
por nga bota ime sot i them këto fjalë
e di që ndjen shumë mallë
por ke prandaj tjetrin djal
që i këputet shpirti kur të sheh n'vetmi
t'lutem që t'gjesh forcë dhe për shkak të tij
se nuk e ka lehtë, në zemër ndjen hidhërim
gjithmonë e mundon fakti që s'ishte në vendin tim

E shikoj nga afër dhe gëzohem që është me ty
por s'dua t'ia shoh këtë pikëllim në sy
se dua që ta dini që gjithmonë do mkeni pranë
për sa kohë kjo botë e rrejshme neve na ndan


Ref...


Tash un jam në një vend më të mirë
i vetmi vend ku njeriu është plotësisht i lirë
ktu qetësia është e plotë dhe përjetësisht zotëron
ktu ku shpirti na prehet n'bahqen e krijuesit tonë
pra ti nëna ime, ata lot fshij sot
se jeta ime, jo nuk u shua kot
nëse vllau im dhe fëmijt e tij
sot të paktën e shijojnë veq një copë LIRI

Gjaku im kësaj toke falë i qoftë përjetë
këtij vendi që dhembja kurrë nuk ju tret
pra bëni gajret, dhe një gjë gjithmonë kujtoni
amanetin tonë duheni ta jetësoni
vazhdoni rrugën e nisur me KRENARI e NDER
dhe un do jem pranë jush duke vështruar përherë
tash po kthehem atje, se të tjerët po me presin
po dijeni se "HERONJT MBESIN, GJALLë KURRë NUK VDESIN"

Përjetësisht do më kesh pranë
do jem pranë teje sa herë qan, dëgjo
nëna ime, zemra jote e then murin që na ndan
s'dua të t'shoh me lot në sy
edhe pse zemra të është thy, shiko
nëna ime, përjetësisht un do jem...

S'dua të t'shoh me lot në sy
edhe pse zemra t'është thy, shiko
nëna ime, PëRJETESISHT un do të jem më ty...
 

Hostel

Anëtar i Nderuar
Ritmi i Rruges Ushtari i rruges

Një fotografi e vjetër ishte shkas i këtij tregimi
që në këtë natë të qetë i hapi rrugën një kujtimi
të një kohe kur çdo gje kishte tjetër kuptim
ku në udhëkryq të madh qëndronte fati im.
Që në fëmirijë, në asfalltin e ketij qyteti
në koflikt me fëmijë tjerë, friga treti
me 10 vjet i mësuar për të goditur pa meshir
duke bërë hajni të vogla që më bënin të ndjehësha mirë.
Shoqëria e keqe që më rrëthonte dhe jeta nën okupim
ndjenja e lire e adnrenalinës së rritur më futën në krim
imitimi i filmave amerikan me gangster
edhe një fëmijë i lazdruar i prirur për sherr.
Oborret e huaja për molla dhe dardha ishin caku i par,
pastaj kiosqet se ende kosiderohesm si fillestar
derisa u krijua përvoja që na lejonte më shumë
me urdhërat e shefave që gjithmonë na gjenin punë.
Shtëpi të huaja, dyqane, vetura të ndryshme çdo natë
dhe punë të tjera që i punuam për një kohë të gjatë
6 vite rroktar i huaj derisa krijova gardën time
Boss, ushtar i rrugës, kjo ishte ëndrra ime...

Rruga... lirin ma fali
jam ushtari i rrugës hapin se ndali, yeah... yeah...
ëndrrën vonë e kuptova...
të jesh ushtar i rrugës s'është si mendova...

Tani fitimi ishte i madh sepse ishim veç 4 shok
ky qytet ishte i yni, ecnim në qiell e jo në tokë
Teenager të shfrenuar pa dashuri në zemër
me vetura të shtrejnta, para dhe çdo natë një tjetër femër
Kjo ishte jeta ime, ndërsa shkolla një kamuflim
i qeshur përgjithmon por pa qetësi në shpirtin tim
sepse armiqt nuk flenin, në shënjestër të tyre ishim
problem permanent konkurencën e kishim
Luftën për teritore, për zanatin tonë të vjetër
edhe pse tani kishim filluar edhe ndonjë pun tjetër
biznismen të vërtet, me vetëm 18 vjet
por s'mund të jesh i qetë atëherë kur dhuna flet
Revole në çantë, në vend të librit kur shkoja në shkollë
paranoik, se jeta më qëndrone në një fije të holle
në anën tjetër, familja kishte hetuar në mua dyshime
nga misioni ne mision, pa vision për jetën time
I arestuar për herë të parë në Polici
isha kokë fort, fanatik, duke mbrojtur shokët e mi
përgjegjësin mbi mua për krimin që nuk e bëra
duke i duruar rrahjet pa pushim 2 ditë të tëra!

Rruga... lirin ma fali
jam ushtari i rrugës hapin se ndali, yeah... yeah...
ëndrrën vonë e kuptova...
të jesh ushtar i rrugës s'është si mendova...

Ushtari i rrugës, por tani çdo gjë ndryshe duket
kënaqësija që ndjeja kishte filuar të zhdukej
më i pjekur isha, me shumë dilema në kokën time
derisa erdhi koha për ndryshime në jetën time
Isha i lodhur kërkoja një perspektiv tjetër
një rugdalje në dritë larg prej zanatit të vjetër,
i zhgënjyer dhe i penduar per historinë tonë
kuptova që kisha gabuar edhe pse ndoshta ishte vonë
Shokët e mi vazhduan edhe pse i luta te ndalojnë
2 prej tyre rinin tani në burgje e kalojnë
njëri në Francë ndërsa tjetri në Itali
të 3-tin qe 8 muaj e ka mbuluar dheu i Zi
I vrarë n'aksion nga forcat speciale Italiane
edhe një herë një zemër e djegur rrah në gjoksin e një Nane
tani skam pergjigje pse atë lojë e kishim filluar
ndoshta fajet i kishte shoqëria e degjeneruar
I penduar jam për çdo gjë të keqe që kam shkaktuar
po të kisha edhe një shansë çdo gjë do të kisha permisuar
sepse tani në zemrën time nxen nje diell nuk ka me borë
jam ushtar i rrugës por me mikrofon në dorë


Rruga... lirin ma fali
jam ushtari i rrugës hapin se ndali, yeah... yeah...
ëndrrën vonë e kuptova...
të jesh ushtar i rrugës s'është si mendov...
 

Hostel

Anëtar i Nderuar
2 DIE 4 Jetes sone 3

Jete... Jetes sone 3...
2Pac Shakur OutLawz 2Die4 kendojne se bashku
Jetes sone 3...
Ti vetëm dëgjo...

Në një cep të rrugës
Një cigare të zezë e ndez
Për të harruar çdo gjë që më rrethon
Dhe pres…
O zot të lutem më ndihmo
Më shiko, po vdes
Në këtë jetë të brishtë
Gjithçka po më shkon për ters

اdo fytyrë që afër më kalon
Më frikëson
اdo njeri që vret më tmerron
Po gabon
Të më thuash në qoftë se veshët po të çaj
S'llogjikon të më thuash
Se dhimbjen me ty po ndaj
Unë të bezdis se një të drejtë e kam
Po Bam Bam po t'ja bëjmë atyre
Që në këtë mizerje na lanë

Ku janë shokët e mi të di unë dua
Ti shikoj unë dua
Ti dëgjoj unë dua
Se jam i mallkuar në këtë fat i dënuar
Në këtë errësire i harruar
Në këtë jetë i dërrmuar
Në këtë jetë i dërrmuar je dhe ti

Ti kujton se unë se di
Ti kujton se je zotëri
Shiko lotë në sytë e mi
Kur më thua mi kalo
Kur më thua më irrito
Se më bën të jem i keq
…për dreq
Po harrojmë ku po jetojmë
Po harrojmë se po gabojmë
Dhe kuptimin e të jetuarit
Si njerinë ne po ngatërrojmë

Të zezën e dua fort
Që mëndjen të ma marrë
Ku po shkoj...
ا'po ndjej...
Të nesërmen çdo gjej...
Hej hej
E di gjithmonë ndonjë endacak
Këndo dhe ti me ne 2PAC

Refren: (2Pac) [x2]
Young niggaz in the wild life
Criminal mind of a juvenile still live a child life
Thinking he can make his pay
Too in a rush, niggaz better slow down
Cause you can be touched

Dhe dikush të më thotë
Sepse unë nuk e di
Me duar lidhur kryq
Ky popull pse po rri
E shikon dhe pranon
Për më tepër ky vazhdon

Rreth fatit përpëlitet i shqetësuar
Dhe askush nuk e ndihmon
Po dëgjon, pse s'kërkon
Një shans për jetën tënde
Por tashmë është shumë vonë
Se është rrugë pa kthim
Me mundim, këtë e dimë po rrimë
Me shpresën që për ne
Një ditë e re po lind
Pa hidhërim, mbushur plot gëzim
Por në të vërtetë është iluzion
ثshtë një zhgënjim
Që të ndjek hap pas hapi ty ngado
Që të bëhesh vëri vesh
Mësimet kur vërtet ti do gjesh
Se do kesh 2Die4
Që bërtasin hej hooo

Dhe të lutem zoti im
Popullin tim ti ndihmo
Gjej një zgjidhje për ata
Që ty të kanë nevojë
Falu atyre jetën e bukur
Që kaq shumë po ëndërroj
Dedikoj këngën time për ata
Unë sot këndoj

Këndoj për gjithë ata
Që larg sot po rrojnë
Këndoj për shokët e mi të parë
Që kurrë nuk i harroj
Se dëgjoj ditë e natë
Zërat e tyre kërkojnë hak
Dhe flakë digjet zemra ime
Dhe nga ata unë ndihem larg
Dhe akoma, dhe akoma më larg
Të këndoj unë këngën time
Bashkë me ty o 2PAC

Refren: (2Pac) [x2]
Young niggaz in the wild life
Criminal mind of a juvenile still live a child life
Thinking he can make his pay
Too in a rush, niggaz better slow down
Cause you can be touched

O zot më fal
Në qoftë se rrugë të keqe marr
Dikush të lutet për mua
Së unë më këtë jetë se dua
Se nuk mendoja që një ditë
Do isha në rrugë i vetëm
Shokët e mi si kam pranë
Kaluar dhe ata janë vetëm

Lufta na përçau, na vrau
Ne të gjithëve na ndau
Kjo jetë po na shkallon
Unë ndjek, ti ëndërron
...lëndon
Por është e kotë
Në këtë botë njeri s'të dëgjon
Por unë armën në xhep e mbaj
Mendjen ndaj, s'pyes aspak
Do të marr hak
Se kam gjak për të marrë
Ke për të parë që në çdo vend
Nuk do lënë të tallen me ne

Ata pushtetin kanë
Ata hanë në kurrizin tonë
Ata rrojnë po nuk e dinë që gabojnë
Se 2Die4 do kujtojnë
Kudo mbjellin frikë, panik
Shiko kudo
Dhe mos kujto se është e lehtë për mua t'i them keto

Errësirë e natës më frikëson
Ajo mbulon
Tek njëjti kult pa fron
Ti mendon është rradha ime
Në mendime je gjithmonë
S'harron, kjo natë të mbulon
Me dëgjon, është jeta jonë
Jetë e pistë, në këtë listë s'të fus
S'do lus njeri të më ndihmojë
Nga mizerja nuk harroj
Që dikush do të paguajë
Por unë armën në xhep e mbaj
Mendjen ndaj, s'pyes aspak
Do të marr hak
Se kam gjak për të marrë
Ke për të parë që në çdo vend
Nuk do lënë të tallet me ne asnjeri
… asnjeri, asnjeri, asnjeri

Refren: (2Pac) [x2]
Young niggaz in the wild life
Criminal mind of a juvenile still live a child life
Thinking he can make his pay
Too in a rush, niggaz better slow down
Cause you can be touched
 

Hostel

Anëtar i Nderuar
Burn Nje hap perpara

Dy fjale, akoma pa dale
mire ne teme, po ju them
qe ajo cka dua te kem
si emblem, me teper e vertete
jo e rreme, nuk jam ai qe duhet
por une duhet te jem, ne skene
jam i thjeshte si ne jeten e perditshme
megjithese bej monotone
dhe pak te merzitshme
per cdo opinion pa lidhje
pa fakte te mbeshtetur
nga njerez qe krijojne urrejtje
akoma pa gjetur, rrugen e duhur
per te hyre ne kete art, ose biznes
di te pres, per me teper
di se si te bej kthese
Sweeds-at ne proteste
me burn ne krah, me hip hop
hardcore ku permblidhet gjithshka
paragjykimet qe i krijojne per rrymat tona
sbashkohen, te thene nga njerez
qe smarrin mundimin te angazhohen
fillojne nga para e para tek e dyta
jo nga e dyta tek e para
ndryshe nga ju, jemi nje hap perpara

(refreni)(2x)
Zgjohu shiko, se jam nje hap perpara teje
kerko, te besh dhe ti perpara
kurre mos mendo
te jesh dhe ti si une, prandaj ti lufto
ti lufto

Asgje me shume, asgje me pak
se nje karriere plot mundime,
shqetesime vec per te hapur nje dere
vetem njehere, ky shans
per te perfshire respekt
ne kete jete, ne kulturen hip hop
kete here, te rikthyer perseri
si gjithmone te angazhuar
nga njerez pa moral
e te degjeneruar,
qe jane te disinformuar,
per cfare me kenge ne percjellim
te pakten themi te verteten
qe pa dyshim e kemi
nese disa po perpiqen
te na bejne mesime hip hopi
te rritur neper gurore
pervec te jene vete zoti
per ta jetuar te tashmen
nuk mund te kemi te ardhme
sikur festoni per te tjeret
qe cdo dite me ju tallen
dhe vazhdojne te tallen
me tekstet qe ju rreponi
mos me thoni valle
luften imagjinare kerkoni
pra mos mendoni te mbijetoni
me gjerat qe ju krijoni
jeni zero para atyre
qe mendoni se i kaloni

(refreni)(2x)
Zgjohu shiko, se jam nje hap perpara teje
kerko, te besh dhe ti perpara
kurre mos mendo
te jesh dhe ti si une, prandaj ti lufto
ti lufto

Zgjohu shiko, se jam nje hap perpara teje
kerko, te besh dhe ti perpara
kurre mos mendo
te jesh dhe ti si une, prandaj ti lufto
ti lufto
 

Hard Styler

ђєค๔ђยภtєг
Ritfolk - EnderrojSa dua te jem larg
larg merzitjes pa kufi
Sonte do kendoj per ju
ju qe njihni vec qetesi
Kenga ime ngjitet lart
atje lart ne qiellin blu
Ju o yje me besoni
kenga ime eshte per ju

Enderrat ndjekin njera tjetren
enderrat jo nuk kane mbarim
Ju o yje me degjoni
tek ju prehet shpirti im

Sa here ju pyes yje
sa larg jeni ju
ju me duket sikur thoni
fluturo ne qiellin blu
Sa do te doja ne kete nate
kengen time mos ta mbyll
dhe te ngjitem atje lart
e te kthehem ne nje yll

Sa dua te jem larg
larg merzitjes pa kufi
Sonte do kendoj per ju
ju qe njihni vec qetesi

Sa here ju pyes yje
sa larg jeni ju?
ju me duket sikur thoni
fluturo ne qiellin blu
Sa do te doja ne kete nate
kengen time mos ta mbyll
dhe te ngjitem atje lart
e te kthehem ne nje yll

Sa here ju pyes yje
sa larg jeni ju
ju me duket sikur thoni
fluturo ne qiellin blu

Sa do te doja ne kete nate
kengen time mos ta mbyll
dhe te ngjitem atje lart
e te kthehem ne nje yll
 

Hard Styler

ђєค๔ђยภtєг
E gjithe bota jemi dy - West Side Family


Kur te hap syte neser dua te shoh ty Yeah
je gjithcka per mua ,gjithe bota jemi dy Yeah


I mbyll syte dhe kerkoj te te ndjej, doren tende tek me ndjen
I hap syte kerkoj te te gjej une ty, je engjell me jep jete
Se qenia jote flet gjithcka me jep, kerkoj nje jete me ty
Je jeta ime me jep shprese, shpirt jemi te dy

(Flori)
Jane mijera fjale, kujtime qe me mua jetojne,
zgjedh nje album te vjeter dhe nje photo shikoj,
dy fjale te dedikoj, nje puthje te dergoj
nje mesazh nga shpirti im: "Ti e di njesoj vazhdoj,
ne te njejtet vende rri dhe te njejten pije pi,
ku je ti, jam une, ku jam une, je ti"
dhe ditet dhe netet e kane tani nje kuptim
"Jeto diten"-me the; Eshte bere motivi i shpirtit tim
qe vazhdon, vazhdon yo....dhe me ploteson,
me jep force, me forcon, Shpirt, ti ekziston!
Ne sekondat, minutat dhe oret qe jam me ty,
ne ditet, javet, muajt, viti qe jam me ty.....
Dhe kur asgje nuk me ndodh, une shpirt jam me Ty,
dhe kur gjithcka e bukur ndodh, une shpirt jam me ty,
le te ndodhe cfare te ndodhe, une shpirt jam me Ty......
Gjithe Bota Je per Mua.Gjithe Bota Jemi Dy....


(Refreni)

I mbyll syte dhe kerkoj te te ndjej, doren tende tek me ndjen
I hap syte kerkoj te t’gjej une ty, je engjell me jep jete
Se qenia jote flet, gjithcka me jep, kerkoj nje jete me ty
Je jeta ime me jep shprese, shpirt jemi te dyYo,jemi prape bashke ne nje tren qe do na coje,
neper stacionet tona nuk e di ku do ndaloje,
nuk e di ku do mbaroje misioni qe kam nisur,
nje shenim:” Jeto diten” lexova ne letren e grisur
qe me sjell prane vetes time,vetja ime me mungon,
me sjell nje shenim kaq te thjeshte qe ekziston,
me nje jete qe jetoj njesoj sikur te jesh (thjesht mendoj per ty se ke nevoje qe te ndjesh)
Shpirti im ti e di, ti me sheh, ti me mbron,
ekziston, me ploteson ,njesoj eshte, njesoj vazhdon.
Jetoje- sic the-,jeto diten qe pason (Shpirti im une me ty gjithmone vazhdoj)
Momentet tona nga e verteta jone me vijne,
nuk kam me ndjenje te forte, vazhdojme bashke te rrime
Jam me shume se i lumtur se ne prape jemi te dy.
Gjithe bota je per mua, e gjithe bota jemi dySa here malli me merr, une jetoj me ty, te ndjej ty si perhere
ti me shikon, ti me degjon, mendoj per ty,
te dua shpirti im, jemi te dy

I mbyll syte dhe kerkoj te te ndjej, doren tende tek me ndjen
I hap syte kerkoj te t’gjej une ty, je engjell me jep jete
Se qenia jote flet gjithcka me jep, kerkoj nje jete me ty
Je jeta ime me jep shprese, shpirt jemi te dy


I mbyll syte dhe kerkoj te te ndjej, doren tende tek me ndjen
I hap syte kerkoj te t’gjej une ty, je engjell me jep jete
Se qenia jote flet gjithcka me jep, kerkoj nje jete me ty
Je jeta ime me jep shprese, shpirt jemi te dy

I mbyll syte dhe kerkoj te te ndjej, doren tende tek me ndjen
I hap syte kerkoj te t’gjej une ty, je engjell me jep jete
Je engjell me jep jete, je engjell me jep jete, je engjell me jep jete
 

Hard Styler

ђєค๔ђยภtєг
Tirona - West Side Family


Tirona eshte pikenisja ku fillon mundesia
Aty ku kam te ardhmen, kam endrrat e mia
Aty ku ngjitur jane xhamia dhe kisha
Aty ku ndahen dhe pajtohen Nano dhe Berisha
Aty ku ty te jepet nje tjeter mundesi
Kam shok, kam lagje, kam rrug, kam shpi
Tirona cfare eshte?! Me i madhi paradoks
Ku robi ble te Gab-i me Rolex ne dore
Ku sllonet sydelfinat ne balte bejne parade
Ku krahas kjoskave te rrenuara, eshte nje super pallat
Aty ku lana qelbet, dyqanet parfum shesin
Ku ndjejme kenaqesine, presionin edhe stresin
Ku ka intelektual por ka edhe katunare
Ku lypsat e te papunet flasin me celular
Mundesi me njemije rruge eshte per ne Tirona
Ku bashke me zhgenjimet realizohen endrrat tona
Ku te gjithe ne themi : Tirona zemra jone, ti per ne , ti per ne je gjithmon Kampion
Kur te hyni ne Kombinat, jeni ne qytetin ton
Nje tabel shyqyr thot : MIRESEERDHET NE TIRONE !!!

Refreni :
Tirona, ne zemrat tona
Me jet e me sllona
E Cmendur, sido te jesh, ti je e jona
Tirona, ke endrrat tona,
Jeton oret e vona
E dehur ,sido te jesh ti je e jona


Edi Rama :
Kjo eshte Tirona jone, Tirona kontradiktes
E luftes, e paqes, e erresires dhe e drites
Mashtrimit te vertetes, shpifjes interesit,e qejfit dhe e stresit, ahengut dhe biznesit
ATY KU KRYETARI BERTET ME MEGAFON
Gjithcka mund te ndodhe, jetojm ne Tiron!!!
Ku njerezia ben plazh aty ku thahet liqeni
Ku provinciali thot : Jom prej Ali Demi!!!
Aty ku truk perdorin jo vetem grat por dhe pallatet
Ku : MJAFT thote rinia, PO BOLL MO SE NA PLASET!!!
Kafe muhabet si Turqit e lasht,
Nen kumbllat e kuqe moda ben sfilate
Se ska vetem afsh, por ka edhe ashash, qarkullim parash, emancipim grash
Shopping ke Rruga Durrsit, O burra nga Blloku
Aty ku gju per seks, Thithet edhe smogu
Ku qent dhe kazanet rreth ministrive i gjen
Aty ku ka Mret, ka dhe President
TE GJITHA DO TI GJENI NE QYTETIN TONE
KU NJI TABEL E SHTREMET THOT: MIRESEERDHET NE TIRON!!!!!


Refreni:
Tirona, ne zemrat tona
Me jet e me sllona
E Cmendur, sido te jesh, ti je e jona
Tirona, ke endrrat tona,
Jeton oret e vona
E dehur ,sido te jesh ti je e jona
 

Hard Styler

ђєค๔ђยภtєг
Per ty Atdhe - Vace Zela


Per ty Atdhe
me te bukuren kenge
me fuqine e kesaj zemre do te kendoj
per keto male
per keto fusha te gjalla
per kete vend ku sot i lumtur jetoj

(Per keto male)
(per keto fusha te gjalla)
(per kete vend ku sot i lumtur jetoj)

(2x)
I bukur je
ngrihesh madheshtor
si keshtjelle e pamposhtur ti qendron
ne mes dallgesh
shkemb graniti vigan
su perkule nga cdo stuhi e tufan
 

Hostel

Anëtar i Nderuar
Ne Krahet E Tua West Side Family

Ngrihesh fillon ecën,
kur gjunjet ty s`te mbajnë,
ti qan e brenda vetes, qesh
për të mos u pare heyyy,
je derrmuar ti tani po zvarritesh,
por ke kemb te forta
ke filluar qe te rritesh.

Furtun ke para vetes,
po mbahesh përsëri
ti se di çdo të thotë,
po ke rrugën ne marrezi,
ne mes mbaron gjithçka
si një film qe sapo pritet,
ky film po vazhdon e s`te fshijnë dot me vitet
te shtrengoj fort te prek te puth, ti e di
unë rrugën prap vazhdoj po kam lot ne syt e mi
me dhemb zemra qe s`te kam
po shpirt un ty te kam
çdo ditë prap me ty lind
dhe është fal teje qe unë jam
me ler te jem tii nëse nesër s`do të jesh
me ler te shoh ne sy nëse sy nuk do të kesh
më merr me jep forc ne rrugën time te di
gjithë rrugët e zemrës time ecin...
me çojnë te tek ti...


REFRENI

Ne krahet e tua te jem
kur un force mos te kem,
do të vij e do të mbaj shpirt
gjer sa dhimbja te shkoj tej...

Syte e tu do të jenë
errësirë të mos ndejsh
do të flas me zërin tënd
te kam jet te kam për jet...

Ne krahet e tua te jem
perqafimin do ndjej
do jetoj me frymën tënde
sa dhe fundi frik te këtë

Dhe ne enderra më vjen
për çdo nate shpiriti ndjen
doren tënde ne trupin tim
me perkedhel e më flet
për jetën tonë...

Ne krahet e tua do jem...

Flete te bardha shoh ne librin,
e jetës sime
si një shpirt i burgosur
qe mban frymën me kujtime
me ndodh te jem pa ty
nëpër turma i harruar
një njeri qe nuk jam me
po dikur kam existuar.

Jete kam,
nga buza jote me ty pranë
un e ti ishim dikur
perjetsishte te pandare.

Kur qeshje qeshje dhe afroheshe pranë meje,
flisje, humbisja ne puthje me dehje
rrembeje qenien time gjithçka,ishim diku
do të jemi prap bashke kurrë mos thuaj kurrë
fati gjithmonë ecën, për ku jo nuk e di,
por di qe rrugët e zemeres sime
me çojnë tek ti...

hhh...


REFRENI 2x

Ne krahet e tua do jem,
kur force mos te kem,
do të vij e do të mbaj shpirt,
gjer sa dhimbja te shkoj tej...


Syte e tu do të jenë,
errësirë mos te ndjesh,
do të flas me zërin tënd,
te kam jetë te kam për jetë.

Ne krahet e tua do jem,
perqafimin do ndjesh,
do jetoj me frymën tënde,
sa dhe fundi frikë te këtë.

Dhe ne endrra më vjen,
për çdo nate shpiriti ndjen,
doren tënde ne trupin tim,
me perkedhel ëmbël më flet
për jetën tonë.

ne krahet e tua do jem...
:D
 

Hostel

Anëtar i Nderuar
Fati Yne Shprese E Marrezi Aurela Gace

Ne te dy kurre s'jemi ndar
ne te dy kurre s'kemi heshtur
endrra ime, nje shpend i marr
krahet hap ne re, qiellin gjen atje
tek ti

Kur je larg te pres me mall
kur je pranë grindem me ty
jeta loje, çfare eshte valle
duhemi te dy grindemi të dy
s’e di

Ref

Ti je si engjell qe me mbron gjithmone
une jam si zjarri qe te djeg, nga prane
ti je si djalli, qe ne faj me fton
ndryshe nuk bejme dot, jo jo (jo jo)
E kemi fatin shprese e marrezi
na jep nje engjell te na mbroj, o zot (o zot)
se ne ne jeten tone jemi femij
ndryshe nuk bejme dot jo jo (jo jo)

Kur je larg te pres me mall
kur je prane grindem me ty
jeta loje cfare eshte valle
duhemi te dy grindemi të dy
s’e di
 

Hard Styler

ђєค๔ђยภtєг
T Capital ft 2po2 - Shopping (Ne gjuhen origjinale)

Hajde nalu me pa // a e ki profilin me kon star,
gjynah qe je at style // qe ushqehesh me dollar,
shum e bukur //veq bukuria nuk mjafton,
e posedon qdo element // si me t'zgjedh me komision,
qdo hap qe e bon // anonimat t'afrohen afer vetes,
pa dyshim maramentse // shum e nxeht,
e paprekshme // sidomos per rivalitet,
syte jon per me pa // e posedon qdo argument,
tu shit qysh don // ngaqe xhepin e ploteson,
e pashmangshme qe arrin // me prek ne gjdo stacion,
sdi e ki ni magji qe krejtve ment po jav merr ren,
i pa mundshem nkonkurrimi edhe suksesi e ki peder,
alergjiken intelekt ket sen // e ki krevet konkret,
veq tu bo muhabet // ta zbulon qdo sekret,
skandale krejt profesion e shum perkushtim,
ski pshtim kejt qa muj me t'dhon osht ni ngushllim

ref.

frajerin e ki me t'qu n'shopping
shfalerin e ki me t'dhon dopping
stilin e ki ah fucking
bitch ... qka don mu bo kur te rritesh ?

frajerin e ki me t'qu n'shopping
shfalerin e ki me t'dhon dopping
stilin e ki ah fucking
bitch ... qka don mu bo kur te rritesh ?


nese tvet frajeri a em don,,,qa i thu ?
nese i thu po,,,t'vet pse bash mu ?
kallxoj qe jo tipin // po kuleten // ja don,
e senet tjera me dikon tjeter // i bon
se ki nevoj per sponzor // je ne koncesion // per ty nuk o zor, muaah(K) // mirmengjesi // nuk ka dashni deklaracion interesi,
i thu je simpatik // aty ktu naj trick,
bon muhabet me tipin veq me t'qu n'butik,
je lumtur se tipi t'qon shpesh ne shopping,
ki mobill me roming e une e di dopping,
je e qart // je e trent // je e fort fizikisht,
e papar // e krisur // e smut psiqikisht,
per ty o ky sen // vesht mos i mbyll,
jeten e ki sheize // e knej um shitesh yll,


ref.

frajerin e ki me t'qu n'shopping
shfalerin e ki me t'dhon dopping
stilin e ki ah fucking
bitch ... qka don mu bo kur te rritesh ?

frajerin e ki me t'qu n'shopping
shfalerin e ki me t'dhon dopping
stilin e ki ah fucking
bitch ... qka don mu bo kur te rritesh ?


kur po t'thot qe tdu // a pernime po i beson ?
edhe kur po t'sheh me tjera nuk po i intereson,
kuptoje qe sja nin per ty // po veq per euro,
kqyre a po rrin me ty kur te bjen xhepi ne zero,
pe du edhe ni muahh(k) per ato jo rutine,
maje n'men sepse je me to kejt e din,
t'puth n'oborr t'shkolles // per me ra ne sy te njerzve,
qe ti // mas pushimit // mi ja ble ni mbushje t'pesve,
ose mas msimit me qu te shpia // me taxi privat,
edhe me to me shku me marr // per qdo nate,
ti me stil atraktive // e me trup e n'tana anet,
e paparashikushme // e mrekullueshme per inat,
edhe e gzushme // qe menon se ke hi te loja,
pernime // veq une mo per to nuk kom nevoje,
per ty // i bon kto sene // e tipin qe e ke kall ?
ti mu kon me mu // duhesh mu kon shum ma e gjall,

ref.

frajerin e ki me t'qu n'shopping
shfalerin e ki me t'dhon dopping
stilin e ki ah fucking
bitch ... qka don mu bo kur te rritesh ?

frajerin e ki me t'qu n'shopping
shfalerin e ki me t'dhon dopping
stilin e ki ah fucking
bitch ... qka don mu bo kur te rritesh ?


shopping ... dopping ... fucking ...
bitch .. qka don mu bo kur te rritesh ?

shopping ... dopping ... fucking ...
bitch .. qka don mu bo kur te rritesh ?
qka don mu bo kur te rritesh ?
bitch .. qka don mu bo kur te rritesh ?
 

Hostel

Anëtar i Nderuar
Albanian Etno Engjujt

[Mc'M]
Une jetoj kuq e zi marr frym shqip
shoh kuq e zi gjaku m'rrjedh shqip
jetoj ktu me fis me tradit e bajrak
me kanun e me ligj me fis e me gjak

[Groph Monte]
Ku dhe guri osht i amel ku dhe vendi ka fjal
dhe ku nihet pushka kur ke na ka lind djal
dhe ku shtrohet sofra fillon nxehet votra
ku dhe pika ma e dobt ne moral osht motra

[Chorus 2x: Lyrical Son]
Red n'black i dress eagle on my chest
It's good to be an ALBANIAN
Keep my head up high for that flag i die
Im proud to be an ALBANIAN

[Groph Monte]
Yo,yo,yo,yo kuq e zi me rrjedh gjaku neper vena
e ne qelize gjall shpendi me dy krena
vend i bekum tona senet ktu i gjen
mos te folim vese edhe guri ketu vlen
vjetersina e gurina malet plot me barot
det e bregdet fusha te ujituna me lot
me fisnik e fise me lahuta e qifteli
me nje emer te madh te shenjt shqipni

[Chorus 2x: Lyrical Son]
Red n'black i dress eagle on my chest
It's good to be an ALBANIAN
Keep my head up high for that flag i die
Im proud to be an ALBANIAN

[Mc'M]
Une shoh kuq e zi ,jetoj vdes kuq e zi
marr fryme kuq e zi besoj kuq e zi
jetoj ku kanga jepet si kushtrim
si ne fushebetej si nje lindje e varrim
ku shqiponja ulet i ngul thonjt e ulet ne toke
ku fjala ka peshe qe nuk matet me "ok"
ku vijat e dores thojn njetin tregim
ku rrudhat ne ball flasin per mundim

[Groph Monte]
Flas kuq e zi ,godas kuq e zi
une degjoj kuq e zi ,shenoj kuq e zi
nji dashni me vlon per ket fis e ket far
pra zemra jeme Im proud to be Shqiptare

[Chorus 2x: Lyrical Son]
Red n'black i dress eagle on my chest
It's good to be an ALBANIAN
Keep my head up high for that flag i die
Im proud to be an ALBANIAN...
:D:D
 

Hostel

Anëtar i Nderuar
Qendro Unikkatil

Kqyri nalt ret e shqiptart ne qiell
Perdit po lusin zot me na dhon pak diell
Shpirti n'paq n'Engjuj jeni shendrru
Je n'Parajs e mo nuk ka nevoj mekatnu
Drit i past shpirti kurr sju harroj
Sa t'egzistoj
une juve ju kujtoj
Edhe pse sju kuptoj
qysh i lat nanat vet?
Thu o kon kismet
po mu rrena sun um shet
Un e di shum mire ju per qka keni shku
Engjulli i Vdekjes prom me ka kallxu
E ne enderr u m'tha un ata si kom marr
Tha ishin lodh me jet ata vet u m'kan ardh
Tragjedi qysh rinia sot leht po mashtrohet
Prind kan harru qysh fmija edukohet
Pom dhemb kryt lot pikojne prej dites qe e gjeta
Fakti qe shqiptari merr lakmi n'analfabeta
E qikjo ish jeta
si hendikep me t'meta
Injoranca na qerroi me at u zhduk edhe verteta
Sdi qysh me sheru
ket smundje qe kemi n'tru
Edhe ngjyrat e flamurit kta po dojn tash me na ndrru
Yeah...
Po per hater t'Skenderbeut ngjyrat s'bon mi prek
Sa deshmor e deshmore per kuq e zi kan vdek
Si martir te vertet po na kejt i kem harru
Edhe Zotin shpesh e ves, QA NA GJETI JEM TRANU?
Pse ky fmi merr ecstacy?
pse kjo nana veshet zi?
Pse rinia depresohet e bohet kishe nuk jau nin
Hajt ti se un mir e di
edhe un jom kon ne kpuca tua
Ti spo munesh me besu, EDHE KY O KON SIKUR UN A THUA?
Po me tvertet jom kon e di qysh e ndjeni veten
Jeta sju kupton e as ju se kuptoni jeten
Thu a jemi t'mallkum?
ondrrat tona shkatrrun?
Ditet e bardha ku na shkun?
2000 VJET ALA SU GZUM
Pse? un po du me dit
Pse? mo nuk muj me prit
Pse shqiptart jon rraskapit?
Pse mo nuk pi qelim syt?
Pse e njekem at turqi?
Pse i njekem ata shki?
Kishe per liri
po vet u bonem edhe ma t`zi
Po hajt mo me pse se nuk jom Sterjo Spase
Jom ka foli shum njerzt thojn MO SE TVRAS
E nime po menon qe ma nin ti qa thu??
Tha gjyshi me luftu
tha kurkujna mos mju tut
Se jom si Gjon Tush Paloka
kur flas dridhet toka
E mor babloka
sa leht pot hupke koka
N'ket bot ku ski shok'
gjithqka ish e kot
Ku vllezerit e motrat kacafyten per ni vot
Huh...
mire ja qellove, e din per kon po flas
Mos harro as per ni qast
shum gabim e keni tash
Flas per Thaqin e Rugoven
PSE KTA SPO KUPTOHEN?
Pse spo mirren vesh vlla, PSE SPO PERQAFOHEN?

Chorus 2x:

E kam nje deshire ,QENDRO
hey vlla tash ndegjo QENDRO
edhe pse osht shtire
tlus QENDRO
(Qendro vlla)
E di qe tsulmojne QENDRO
pa faj t'sakatojne QENDRO
po prap ty po t'lutem QENDRO
(Qendro vlla)
 

Hard Styler

ђєค๔ђยภtєг
Dashnorja - Gili


Thuaj JO!! Asaj dhe familjes..
Neser do te behet vone..
Mos hyj pa zemer ne kete lidhje,
Mos u marto,ti nuk e don...
I thuaj JO,se pari vetes,
Neser do te behesh burr,
Mos ik nga faji i se vrtetes,
Nese martohesh,s'me sheh me kurr...

Refreni:

Un dashnore nuk te behem,
Enderroj familje,femi te kem ndonjehere,
Zdua nga njerzit te turprohem,
Te tregojn me gisht nga un si e pa vlere,
Un dashnore nuk te behem,
Do ta marr me vete dhembjen e perjetshme,
Zdua nga njerzit te turprohem,
Te jetoj si mekatare e pandershme....

Keto jan chaste kur po vendosen,
Shtigjet tona te ardhmeris,
Sa shum zemra po plagoset,
Nga nje mohim i dashuris,
I thuaj JO,se pari vetes,
Neser do te behesh burr,
Mos ik nga faji i se vrtetes,
Nese martohesh,s'me sheh me kurr..

Refreni:

Un dashnore nuk te behem,
Enderroj familje,femi te kem ndonjehere,
Zdua nga njerzit te turprohem,
Te tregojn me gisht nga un si e pa vlere,
Un dashnore nuk te behem,
Do ta marr me vete dhembjen e perjetshme,
Zdua nga njerzit te turprohem,
Te jetoj si mekatare e pandershme....
 

Hard Styler

ђєค๔ђยภtєг
Pyes Lotin - Elsa Lila

Të flisja gjuhët e gjithë botës
e të mos ndjeja dashurinë
do isha si një gur i heshtur
këmbanë harruar në vetmi.

Të gjithë pasurinë e ndaja
të mos shihja varfëri
të digjej trupin do ta falja
e le të bëhej hi.

Së ëndrrat edhe shpresat
pa dashurinë janë thjesht një iluzion
ndaj dua o njeri, t'i fal pak dashuri
pa të çfarë është kjo botë, a e kupton?

(refren)
Se loti që pikon, një zemër lëndon
i vogël na duket, i madh sa një glob
o botë e di se ç'të mundon
se ka njerëz sot dhe duan vetëm lot
s'njohin dashurinë, s'njohin mirësinë.
-----------

Të flisja gjuhët e gjithë botës
e të mos ndjeja dashurinë
do isha si një gur i heshtur
këmbanë harruar në vetmi.

Të gjithë pasurinë e ndaja
të mos shihja varfëri
të digjej trupin do ta falja
e le të bëhej hi.

(Refreni)

Dashuria, ëndrra, shpresa
kë të zgjidhja nga të tria
dhe një natë lotin pyeta
mu përgjigj... Dashuria
 

Hard Styler

ђєค๔ђยภtєг
Elsa Lila - Larg urrejtjes

Cdo dite qe zbardh
Une penen marr,
Shkruaj dashuro ne shpirt
Se nga dashuria erdhem ne kete bote dhe ne
Sot e shoh ne mjegull
…………..ne re
sot e ndiej te strukur larg
dua t’i bej strehe

Ne syte e endrres
Ylber i shpreses
Vjen e me zbulon kaltersine

Si vjen rrotull Toka
Perreth diellit rrezear
Edhe ne rreth miresise
Te marrim drite prej saj

Vjen si klithme zemre
Mos urre ne jete
Larg nga ne urrejtje,
…………te urrej…

Vjen deshire zemre
Dashuro ne jete
Sa m’u lodh kjo fjale
……………ky shpirt…

Nese nje cast
Troket nga larg
Nje kujtim qe thote:
……………Urre!
Varken e harreses
Merre ti dhe larg lundro
Vala ia nis nje kenge
……………harro

Ne fund te detit
Gremis urrejtjen
Qe as varr mos te kete
Ne kete jete
Ne fjalor te zemres
Te mos jete urrejtja fjale
Dua gdhendur te lexoj
Dashuro dhe fal..
 

Hostel

Anëtar i Nderuar
Vetem 5 minuta Agron Berisha

E bukur simpatike je
t'gjitha ti i ke
plotesoma deshiren vetem 1 here
miss te quajne ne shkolle
e dime edhe ne
nuk eshte kompliment
po gje e vertete
ty cdo kush te enderon
ty cdo kush te deshiron

(Ref)

Vetem 5 minuta
dhe jo me shume
plotesoma deshiren
te jesh me mua
jeta kalon si nje lume i shpejte
plotesoma deshiren ndonjehere
 

Hard Styler

ђєค๔ђยภtєг
Telefonate Zemrash - Francesk Radi me Mariza Ikonomi

Sot ke ditelindjen bija ime
por une jam larg e nuk vij dot
Ne çast me celin plot kujtime
ç te them me pare ne telefon

Kujtoj me mall diten kur linde
çastin kur vura emrin tend
une te quajta Saranda,
sa ty i bukur eshte ky vend
sa ky qytet te rrosh ti Sara
lotet si deti Jon.

Tani qe flas me ty o babi
ne duar mbaj fotografin
bashke me ne eshte edhe mami
me puth ajo me puth dhe ti

Zerin degjoj ne telefon,
dhe si me duket nuk e di
prap me puth, me perqafon
tamam si ktu ne fotografi
kur ta mbyllesh telefonin
une do te degjoj perseri.

A mund ta shuajme diellin e zjarrte
A mund te shterrim nje oqean
Ashtu nuk treten ndjenjat e tyre
le te jene sado larg.

Nje dite do kthehem perseri
dhe bashke do te jemi ne te tre
do te bejme fotografi
me ngjyra malli nuk do te jete.
Nje premtim do bejne syte
ndarje me asnjehere.
 

Hard Styler

ђєค๔ђยภtєг
Francesk Radi - Humba Pranveren

vetem jam nga nena larg
Bregun shikoj, po kthehem prape

Kjo zemra ime sa s'u ça,
sot e kuptoj,
Fshiva lotet dhe mora rrugen
kur nata ra.

Sa iluzione njeriu ka,
jete e veshtire
Vitet ikin, m'u zbardhen floet,
si bora e bardhe

Syte e mi jane te perlotur,
sa mall qe kam
Te trishtuar, te plagosur,
zemren e kam.

(refren)
Erdha, erdha, mos ma mbyll deren,
pritem, pritem, humba pranveren
Djalin, vajzen dhe nenen time
do ti puth me mall.

Nuse, nuse, t'u celen syte
erdha, erdha, sa je merzitur
Vetem, vetem, se shtyva jeten,
hapma porten ooo
hapma porten oooآ…

Mesnata iku drita ra,
nje lot pikoi
Putha letren ku malli digjej,
do kthehem prap.

Syte e mi jane te perlotur,
sa mall qe kam
Te trishtuar, te plagosur,
zemren e kam.
 

Hostel

Anëtar i Nderuar
Ecen Ne Shi Aleksander Gjoka

Me flokë të lagur
me sy të plakur
Ecën në shi

Me ëndrrën fikur
Shpres' e arratisur
Ti ecën në shi

Me flokë të lagur
me sy të plakur
Ecën në shi

Me ëndrrën fikur
Shpres' e arratisur
Ti ecën në shi

Ref : ( 2 herë )

Sytë e tu nuk qajnë
Lotët janë tharë
Vajzë e plakur
Ti ecën në shi .

Natën zgjove
Kur ti thirre
Dëshpërimi
Nuk ka kuptim .

Merrni arin
e kësaj bote
dhe më ktheni
e prapë rininë .

Të dridhet buza
Nga hidhërimi
Por shpreso

Të kthehet mbrapa
Ajo që iku
Jetën jeto.

Ref : ( 2 herë )

Sytë e tu nuk qajnë
Lotët janë tharë
Vajzë e plakur
Ti ecën në shi .
 

Hostel

Anëtar i Nderuar
Shpirt Magjie Sabri Fejzullahu

Paska reshk, kjo bukuri, paska rreshk
Trupit tend si i ka hije
Vjen e vjen shikimit tim, vjen e vjen
sikur vale, liqen Ohrie

A je bore e Lubotemit, a je
Apo ere e detit Jon
S’jam rrugtar maj Tomorit o hej
Fytyra jote me freskon

Ref.
Une nuk di, nuk di, te jem poet
Une nuk di te bej vjersha dashurie
Nuk ka vjershe qe e ze brenda
Frymen tende, shpirt magjie (2x)

Paska reshk, kjo bukuri, paska rreshk
Trupit tend si i ka hije
Vjen e vjen shikimit tim, vjen e vjen
sikur vale, liqen Ohrie

Nuk ka ngjyre ne fund te detit, nuk ka
As ne qiell aq shume kaltri
Sa ka trupi shpirti yt, sa ka
Aq freski, aq bukuri
 

Hard Styler

ђєค๔ђยภtєг
Francesk Radi - Rock i burgut


Burrel!
I lindhur jam tek burgu i vjetër
Me zemër plagë me mall të madh
Shoh dy gisht qiell, s'kam dy gisht letër
Mendimin tim e bëra zarf

I lidhur, nënë, tek burgu i vjetër
Me zemër plagë me mall të madh
Shoh dy gisht qiell, s'kam dy gisht letër
Lirinë e kam kaq pranë dhe larg

Në terr të natës kërkoj lirinë
I vetëm jam pa asnjë shok
Muret mermer, ngado zinxhirë
Prangat përplas nën ritmin rock

(refreni)
Sa pranë dhe larg qënka liria
Nën ritmin rock unë protestoj
I lidhur nënë më shkoi rinia
Harrova veten sot nën ritmin rock


Eshtë rocku ynë i revoltuar
Sa pak liri sa shumë gardianë
Nën të ritmin rock jam i harruar
Lirinë e kam kaq larg dhe pranë

Në terr të natës kërkoj lirinë
I vetëm jam pa asnjë shok
Muret mermer, ngado zinxhirë
Prangat përplas nën ritmin rock.
 

Hostel

Anëtar i Nderuar
Engjejt vrasin njelloj Besa

Nata e pagjume brengat numeron
lotet ne nje lum kujtimesh shkojne
gjak i tradhetuar ngjyre nderron.
Rrahjet s'i degjoj, duart mezi mbaj
ky zhgenjim i hidhur ty s'te fal
jo nuk jam mizore pse deshmoj
engjejt te vrasin njelloj

Do te marri malli, mos harro
syte kur ti mbyllesh mos shiko
hija e mekatit s'te frikson
Moho.....!
shko se tjeter zemer te kerkon
le te jete ajo qe sot vajton
ty as dashuria s'te ndryshon
Prano....!

Shekuj s`do te pres,
enderrat do ti zgjoj
ky denim per shpirtin perfundoi
veshur ne te zeza me s'jetoj
Parajsa te dy s'na pranon

Do te marri malli, mos harro
syte kur ti mbyllesh mos shiko
hija e mekatit s'te frikson
Moho.....!
Shko se tjeter zemer te kerkon
le te jete ajo qe sot vajton
ty as dashuria s'te ndryshon
Prano....!

A mundem vall e vetme
fundin ta shoh qarte
a do ti tradhetine
une ta pranoj pa fjale?
a mundesh valle te zgjohesh
larg nga trupi im?
se po mesove
se qielli paska kufij
fundin jo z'dua ta di
mos me harro

Do te marre malli, me beso
rrugeve perlotur mos ndalo
dashuria ime s'te mjaftoi
prano.....!
ishe e gjithe bota me beso
por un me te tjere s'do jete njelloj
ajo qe ne deshem perfundoi

Po te mori malli, mos trego
syte mos i fshij e me shiko
netet e mekatit meshiro...

pranooo
 

Hostel

Anëtar i Nderuar
Syte E Tu Frederik Ndoci

Syte e tu, sytë e tu,
Me gjithë dritat qe kam pare,
Me gjithë yjet rreze ar
Me gjithë lume, liqene blu
Shembellejne sytë e tu.

Qesh atje fytyra ime
Shket një varke me gezime.
Fluturon një pulebardhe
Unë e ti te pandare,
Ti deti unë lundertar.

Ja erdhem ne do ikim larg
Lumturi e gjatë dhe fillestare.
Qe tani gjokset po t'i hapim
Rruget tona mbushur me petale.

Syte e tu, sytë e tu,
Sa i shoh me sjellin behare
U them se jam këtu
Dhe qeshin sytë e tuuuu.
 

Hostel

Anëtar i Nderuar
Pranvera Do Lule Shume Frederik Ndoci

Guri i vogel ne lendine,
Mbi barin qe ndriste ne vese
ne prag pranvere, nje lule gjeta
erdhi pranvera, thirra menjehere.

Buzeqeshi motra ime,
sa desha ti thur nje kurore,
me kot vrapova edhe kerkova
te tjera lule jo nuk gjeta dot.

(refren)
Nje pike vese mbi faqe ra
o moter une lulet ku ti gjej,
ajo e dinte ndaj me tha
pranvera me nje lule jo nuk vjen,
jo nuk vjen.

Si lendine vet femijerija
por fjalet e saj jo si harroj,
sot me thote koha, dhe vete rinia
me e bukur jeta behet me shume shoke.

(refren)

Keshtu dhe jeten, se ben nje dite,
nje lume i vetem, se ben nje det.
Kishe te drejte o moter them,
pranvera me nje lule s'vjen. (2 here)
 

Hostel

Anëtar i Nderuar
Rrisim Jetën Tonë Vaçe Zela

Rrjedhin o mengjeset,
rrjedhin si ujevara,
ja keshtu mes njerezve,
jeta jone hedh hapat

Hyj dhe une mes tyre,
shtoj nje fjale, nje kenge,
eshte kjo kenge e jetes,
per ty Shqiperi,
per ty Shqiperi moj nane

Refren
Me merr ne krahet e tua,
si merr femijen nena,
qe ballin te ma puthi,
edhe dielli edhe hena.

Une marr nga drita jote,
ti merr nga zemra ime,
dhe dore per dore rendim,
e shtrenjta jeta ime.

Rrjedhin o buzembremjet,
rrjedhin kalterojne,
ne nje kend te globit,
rritim jeten tone

Hyj dhe une mes tyre,
shtoj nje fjale, nje kenge,
eshte kjo kenge per jeten,
per ty Shqiperi,
per ty Shqiperi moj nane
 
Top