Skandal te Real Madrid, Benzema i shpall “luftë” Viniciusit

Rrelse

🦋

Skandal te Real Madrid, Benzema i shpall “luftë” Viniciusit​


benzema-mendy-1100x620.jpg


Kriza e Realit të Madridit në Champions League e ka një shpjegim. Në pushimin e ndeshjes ndaj Monchengladbach, gjatë momentit që skuadra po i drejtohej fushës, kamerat kanë filmuar një episod i cili mund të kthehet në çështje jo të vogël te Real.
Sulmuesi, Karim Benzema, shfaqet duke i kërkuar shokut të tij të skuadrës Ferland Mendy të mos e pasojë topin te Vinicius Junior.
“Vëlla, mos ia paso topin atij. Të betohem për kokë të nënës që ai po luan kundër nesh”, janë fjalët e Benzema që mund të lexohen nëpërmjet pamjeve filmike.
A2cnn
 
Last edited by a moderator:
Ska me futboll?
Une si nje prej tifozeve me te flakt te Real Madridit ne Kosove qe kam qene pjes edhe ne fans grupin e tyre deri dikur, e shoh gabim ende Benzemen me lujt 90 min ne loj, pastaj transferim na duhen 4, nje top sulmus si Mbape, nje mesfushor qe arrin me zavendesu Modriqin, De brune, nje mbrojtes qe e zavendeson formen e dobet te Marcelos, poashtu nje mbrotjes me tipare te Carvajalit.
 
Une si nje prej tifozeve me te flakt te Real Madridit ne Kosove qe kam qene pjes edhe ne fans grupin e tyre deri dikur, e shoh gabim ende Benzemen me lujt 90 min ne loj, pastaj transferim na duhen 4, nje top sulmus si Mbape, nje mesfushor qe arrin me zavendesu Modriqin, De brune, nje mbrojtes qe e zavendeson formen e dobet te Marcelos, poashtu nje mbrotjes me tipare te Carvajalit.
Ne kete moment sulmues si Benzema nuk ka ose jane ne moshe relativisht te madhe, i vetmi eshte Haaland. Me fjale eshte shume kollaj ta zevendesosh por me vepra eshte ndryshe. Benzema eshte akoma nje nga sulmuesit me te forte ne bote dhe eshte akoma kolone kryesore ke Reali dhe ka rol totalisht ndryshe nga Mbappe.
Ka qene protagonist absolut ke reali edhe ne kohen kur ishte CR7.
Mos harro se fanella e Realit eshte e rende dhe jo cdo lojtar mund ta perballoj presionin. Jovic dukej super premtues ne Gjermani por ke Reali doli bllof.
 
Yes! mir ja ka ber atij gjese zeze...
Une si nje prej tifozeve me te flakt te Real Madridit ne Kosove qe kam qene pjes edhe ne fans grupin e tyre deri dikur, e shoh gabim ende Benzemen me lujt 90 min ne loj, pastaj transferim na duhen 4, nje top sulmus si Mbape, nje mesfushor qe arrin me zavendesu Modriqin, De brune, nje mbrojtes qe e zavendeson formen e dobet te Marcelos, poashtu nje mbrotjes me tipare te Carvajalit.

shka thu or bish.. esht 9 me i mire.. Reali pa Benzeman s`do fitonte.. me kte gjendje qe esht katandisur. a shef futboll,apo basketboll? lol
 
Ne kete moment sulmues si Benzema nuk ka ose jane ne moshe relativisht te madhe, i vetmi eshte Haaland. Me fjale eshte shume kollaj ta zevendesosh por me vepra eshte ndryshe. Benzema eshte akoma nje nga sulmuesit me te forte ne bote dhe eshte akoma kolone kryesore ke Reali dhe ka rol totalisht ndryshe nga Mbappe.
Ka qene protagonist absolut ke reali edhe ne kohen kur ishte CR7.
Mos harro se fanella e Realit eshte e rende dhe jo cdo lojtar mund ta perballoj presionin. Jovic dukej super premtues ne Gjermani por ke Reali doli bllof.

mos i thuaj esht e rend Fanella e Realit mor,se do gjej ndonje fanell dhe do shkoj ta peshoj sa e rend esht lol

Dhe Jovic dhe Hazard Deshtim.. Hazardi ka qene i demtuar me teper,por mua sme pelqen,dhe nuk pershtatet dot tek Reali...
 
Yes! mir ja ka ber atij gjese zeze...


shka thu or bish.. esht 9 me i mire.. Reali pa Benzeman s`do fitonte.. me kte gjendje qe esht katandisur. a shef futboll,apo basketboll? lol
Ka qene kur ka qene, se kikser i madh eshte o shok, nuk e ka shkelqimin qe kishte dikur, mosha e bene te veten, Raulin kur paten largu ka qene shume her me ne form se ky.
@Imp4cT - e vertet amo Jovic asnjeher s’ka qene kaliber per Real Madridin, e kuptoj qe te lush me Realin eshte presion i lart, amo puna eshte qe duhen zgjedh lojtaret me me kujdes e jo zakonisht marrin lojtar kohen e fundit ata qe i kerkon Barca.
 
Ka qene kur ka qene, se kikser i madh eshte o shok, nuk e ka shkelqimin qe kishte dikur, mosha e bene te veten, Raulin kur paten largu ka qene shume her me ne form se ky.
@Imp4cT - e vertet amo Jovic asnjeher s’ka qene kaliber per Real Madridin, e kuptoj qe te lush me Realin eshte presion i lart, amo puna eshte qe duhen zgjedh lojtaret me me kujdes e jo zakonisht marrin lojtar kohen e fundit ata qe i kerkon Barca.

o ti shok kur u largua Rauli,Reali ishte plot me Sulmues te fort dhe te mire,Kaka,Ronaldo,Benzema... po ja fut cik kot,tani vec Benzema esht Sulmues tamem,kush do e zvendesoj Vinicius,apo Asensio,ose vasquez?

Modric esht 35 dhe jep akoma,ska te bej mosha ne kete rast,,mos u nis prej moshes.. nje lojtar qe ka pasion jep dhe 38 sic po jep ibra tek milani..
 
Ka qene kur ka qene, se kikser i madh eshte o shok, nuk e ka shkelqimin qe kishte dikur, mosha e bene te veten, Raulin kur paten largu ka qene shume her me ne form se ky.
@Imp4cT - e vertet amo Jovic asnjeher s’ka qene kaliber per Real Madridin, e kuptoj qe te lush me Realin eshte presion i lart, amo puna eshte qe duhen zgjedh lojtaret me me kujdes e jo zakonisht marrin lojtar kohen e fundit ata qe i kerkon Barca.
Ke thuaj nje sulmues zone me te forte se Benzema momentakisht?
 
0 - Karim Benzema didn't pass a single ball to Vinicius Jr in the second half in the Champions League game vs Borussia Mönchengladbach (three in the first half). Distance.
 
Back
Top