Shtyhet super ndeshja, tifozët e Manchester United pushtojnë fushën për protestë ndaj…pronarëve

Xhelozi

Staf në FV.AL
S/M
42478700-9534959-Hundreds_of_Manchester_United_fans_have_stormed_the_pitch_at_Old-a-123_161996...jpg
E pabesueshme çfarë po ndodh në Britaninë e Madhe, pikërisht në Mançester, aty ku ndeshja e rëndësishme midis Red Devils dhe Liverpool u shty për shkak të protestës masive të tifozëve të shtëpisë.

Manchester United ndodhet në vend të dytë dhe me shumë mundësi do të luajë finalen e Europa League këtë vit, por tifozët kanë vite që kritikojnë familjen Glazer, miliarderët amerikanë që kanë kuotën kryesore të ekipit të njohur, por që nuk kanë arritur me investimet e tyre të rikthejne Manchester United në dominuesen e dikurshme të Premier League, kur ekipin e drejtonte Fergusson.

Aq më shumë, që në dekadën e kaluar ashtu si dhe në këtë sezon të fundit, protagonistja absolute ka qenë rivalja e qytetit, dikur e shpërfillur nga United, pikërisht City i sheikëve dhe Guardiolës.

Por pika kulmore për tifozët arriti javët e fundit me aderimin e Red Devils në Superligë, së bashku me 11 ekipe të tjera europiane, që u cilësua nga tifozët si një tradhti ndaj vlerave dhe traditës shekullore të ekipit.

Qindra tifozë mësynë sot në perimetrin e stadiumit, disa prej tyre me pankarta, dhe nuk munguan momentet e tensionit me forcat e rendit. Disa prej, tyre arritën edhe fushën e blertë, diçka që bindi autoritetet të shtyjnë ndeshjen.

A2news.com
 

Konkursi Letërsisë

 • 1-Bëju.

  Votat: 11 40.7%
 • 2-Ankth mesnate.

  Votat: 3 11.1%
 • 3-Të dua ty.

  Votat: 8 29.6%
 • 4-Nje kujtim.

  Votat: 5 18.5%
Back
Top