Serena ‘shkatërron’ Sharapovën, fiton të artën

sweetzzinna

Dum spiro, spero くる
serena.jpg
Tenistja amerikane, Serena Williams e ka fituar medaljen e artë në Lojërat Olimpike në Londër, pasi që finale e ka mposhtur rusen Maria Sharapova me rezultat 6:0, 6:1.
Më herët, medaljen e bronztë, në tenis për femra, e ka fituar bjellorusja Viktorija Azarenka, e cili njëherit është edhe kryesuese në renditjen e tenisteve më të ira në botë. Azarenka e ka mundur rusen Maria Krililenko.
Për Serenën kjo oshte medalja e tretë në Lojërat Olimpike, pasi që vitin 2000 në Sindej dhe 2008 në Pekin ka qenë fituese në çift.
Ajo atëherë ka luajtur bashkë me motrën Venus, me të cilën po merr pjesë edhe në Londër, ndërsa do të luajnë në gjysmëfinale kundër ruseve, Marija Kirilenko dhe Nadja Petrov./Kohasport/
 

Konkursi Letërsisë

  • 1-Brenga ime dashuri

    Votat: 7 41.2%
  • 2-Botë e mjerë

    Votat: 4 23.5%
  • 3-Shitësja e farave

    Votat: 6 35.3%
Back
Top