Realizohet ëndrra britanike, mposhtet Federer!

sweetzzinna

Dum spiro, spero くる
Andy-Murrey.jpg
ثndrra e britanikëve për të fituar medaljen e artë në terrenet e Wimbledonet më në fund u realizua.
I adhuruari i tyre, skocezi Andy Murrey ia doli të mposhtë tenistin nr. 1 në botë, zviceranin Roger Federer, me rezultat të thellë prej 3:0 në sete (6:2, 6:1 dhe 6:4).
Në turneun olimpik të tenisit vetëm ndeshja finale e meshkujve është luajtur në tre sete të fituar. Pra, Federerit i mbeti të ngushëllohet me medaljen e argjendtë në turneun olimpik në tenis, gjë që për të është suskes, pasi deri tashti në asnjë olimpiadë nuk kishte arritur të plasohej në finale./Kohasport/
 

Konkursi Letërsisë

 • 1-Bëju.

  Votat: 11 40.7%
 • 2-Ankth mesnate.

  Votat: 3 11.1%
 • 3-Të dua ty.

  Votat: 8 29.6%
 • 4-Nje kujtim.

  Votat: 5 18.5%
Back
Top