Reali vijon të ndjekë kreun e renditjes, fitore pa shumë mundim ndaj Eibar

7068c877cf8b73a53872a36b74ccf02eo2-1100x620.jpg
Real Madrid vijon të ndjekë hap pas hapi rivalët e qytetit për kreun e La Liga-s

“Los Blancos” kanë marrë një fitore të lehtë 2-0 përballë Eibar për të qëndruar në vend të dytë të klasifikimit, vetëm 3 pikë larg vendit të parë që mbahet me forcë prej Atleticos.

Asensio dhe Benzema ishin shënuesit për “Galaktikët” në këtë takim që presin me padurim një gabim të kryesuesve që nesër do të përballen me Sevillan në transfertë.

A2news.com
 
Top