Real Madrid fiton titullin e 35 të La Liga

9bb563122065e886f26f6222ae32f30fo2.jpg

Real Madrid ka fituar matematikisht titullin kampion në La Liga, i cili është i 35 në historinë e klubit që prej krijimit të tij.
Madrilenët kanë fituar 4-0 ndeshjen e radhës ndaj Espanyol, duke u shkëputur 17 pikë nga vendi i dytë, tashmë që kanë mbetur dhe 4 javë deri në përfundimin e kampionatit.20220430_231946.jpg

Real tashmë mbetet i fokusuar në ndeshjen e mesjavës, ku do të presë në shtëpi Manchester City, ndaj të cilit do të luftojë për të siguruar finalen e radhës në Champions League.

A2news.com
 
Pse ti a e dishe qe marcelo theu rekord ee? Se as @Loverboy qe esht tifoz i flakte i realit ... nuk e din per ket rekord 🤣 jo mo ne qe e shofim sa me kullot syt kur skena qa bejm 🤷🏻‍♂️

Jo se kam dite as une, lexoja me heret nfaqe te realit shqip ne facebook, se nese fiton reali, marcelo do t'jete ky e ai e keshtu me radhe por se dija pa e lexuar :D
 
Jo se kam dite as une, lexoja me heret nfaqe te realit shqip ne facebook, se nese fiton reali, marcelo do t'jete ky e ai e keshtu me radhe por se dija pa e lexuar :D
Po as un qe jam tifoz i flakte i Milanit nuk i di do fakte statistika apo rekorde se nuk hyj ti studjoj ngaqe skam interes😀
 
Pse ti a e dishe qe marcelo theu rekord ee? Se as @Loverboy qe esht tifoz i flakte i realit ... nuk e din per ket rekord 🤣 jo mo ne qe e shofim sa me kullot syt kur skena qa bejm 🤷🏻‍♂️

Pashë ndeshjen, fundin e ndeshjes, intervistën e Marcelos, pashë kur shkuan Marcelo dhe Benzema për të marë kupën. Dëgjova komentatorin.

Këto gjona ndodhin kur ndjek futboll 😁
 
Pashë ndeshjen, fundin e ndeshjes, intervistën e Marcelos, pashë kur shkuan Marcelo dhe Benzema për të marë kupën. Dëgjova komentatorin.

Këto gjona ndodhin kur ndjek futboll 😁
Un sjam gazetar sportiv te ndjek cdo ndeshje deri ne imtesi 🤣
 
Top