Pesë gola në 45 minuta të “çmendura”, Teuta mposht Kukësin

Kukes-teuta-1100x620.jpg
Një ndeshje e “çmendur” midis Kukësit dhe Teutës, me bregdetarët që fitojnë në transfertë 2-3, pas një pjese të parë që mund të cilësohet padyshim si me spektakolarja e sezonit deri më tani.

Të gjithë golat u shënuan pikërisht në pjesën e parë, që filloi me realizimin e Teutës në minutën e 7 të Albano Aleksit. Por “festivali” i golave ishte vetëm në fillimin e tij, dhe barazimi vjen 5 minuta më vonë falë Korreira, edhe pse merita është e aksionit të kroatit Edi Basha.

Në minutën 25, VAR cakton një penallti për verilindoret që shndërrohet në gol sërish nga Aleksi. Por tani është Teuta që përmbys 5 minuta më vonë rezultatin, fillimisht me një kundërsulm të Sebino Plakut, dhe më pas me Koubemba, në përfundim të pjesës së parë.

Në pjesën e dytë, ekipet duken si të lodhura nga vrulli i 45 minutave të para, dhe rastet janë më të pakta, ku spikasin ato të Kukësit, por rritet nervozizmi, me Gjelbërim Taipin dhe Asion Daja që ndëshkohen me karton të kuq.

A2news.com
 
Top