Parma poshtëron Milanin

cent

...Lontano
Skuadra e Milanit pësoi një disfatë të rëndë në fushën e saj ndaj Parmës, ku u mposht me rezultatin 4-2. Ndeshja filloi mjaft keq për kuqezinjtë, kur Abiatti shkaktoi një penallti që në minutat e para dhe la lojën me karton të kuq.
35i6qe9.jpg
Ish-sulmuesi i Milanit, Cassano nuk gaboi nga pika e bardhë e 11-metërshit. Ndërsa me fillimin e pjesës së dytë, Cassano thelloi shifrat duke shënuar golin e dytë në këtë sfidë.

Gjashtë minuta më vonë Rami shkurtoi diferencën, ndërsa Balotelli barazoi gjithçka nga pika e bardhë e penalltisë. Mirëpo, në minutën e 78-të, Amauri kaloi sërish parmën në avantazh, ndërsa Biabiany vulosi shifrat në 4-2.

Në ndeshjet e tjera, Lazio mposhti 2-0 Cagliari-n në transfertë, ndërsa Atalanta fitoi 3-0 ndaj Sampdoria-s. Fitore arritën edhe Livorno me Sassuelon të cilët mposhtën Bologna-n dhe Catania-n.


/Shekulli
 
Titulli: Parma poshtëron Milanin

do kaalojne ne seria b keta merdat
 
Titulli: Parma poshtëron Milanin

Ehhhh :(.....
 

Konkursi Letërsisë

 • 1-Kur flet shpirti.

  Votat: 2 25.0%
 • 2-Buzëqeshje Maskuar.

  Votat: 5 62.5%
 • 3-Jam femër.

  Votat: 1 12.5%
 • 4-Je ti Nënë.

  Votat: 0 0.0%
 • 5-Ne duart e kohes.

  Votat: 0 0.0%
Back
Top